Easywalker Jimmey versus Roan Bass Next. Který z nich vybrat?

Zodpovězené
4. črc 2022

Dobrý den,

chtěla bych prosím poradit. Nejdříve jsme měli vybraný kočárek easywalker jimmey, ale pořád nad ním přemýšlím a nevím zda jsme vybrali správně i s ohledem na cenu kočárku.

Naše požadavky jsou hlavně:

  • prostorná hluboká korba, miminko se narodí v říjnu
  • kvalitní podvozek, který pruží (houpání výhodou)
  • je vhodný jak do města tak ale také na vesnici, kde v pohodě projede polní cesty
  • praktickou sportovní částí kočárku, bez korýtkového sezení

Prosím o radu, který byste doporučila vy a proč?

Moc předem děkuji

Ahoj,

s Tvými požadavky bych se rozhodla určitě pro Easywalker Jimmey. Nahrává mu hlavně jeho lehčí ovládání, nižší hmotnost a praktičtější sportovní část, která je neméně důležitá u výběru kombinovaného kočárku, protože v ní dítě bude trávit delší čas než v hluboké korbě. Spoustu rodičů vybírá kočárek právě podle hluboké korby a později zjišťují, že jim sporťák vlastně vůbec nevyhovuje, což je škoda.

Typ kočárků jako je Roan Bass Next, má bezkonkurenční hlubokou část, protože má opravdu vše, co maminka potřebuje - kvalitní odpružení s možností houpání a také prostornou hlubokou korbu. Se sportovní částí už maminky tak spokojené nejsou - je zbytečně těžká a neskladná, takže jakmile dítě trochu odroste, tak kočárek mění za více skladnější typ, což jsou například sporťáky po směru jízdy. Není to zkrátka typ kočárku, který by Ti zůstal do konce kočárkování, i vzhledem k jeho nižší nosnosti, která je jen do 15 kg a pro větší dítě tak nemusí stačit. Pokud však u teď víš, že budeš časem kupovat lehčí sporťák, tak věřím, že s kočárkem budeš spokojená.

Jestli chceš naopak kočárek, který Ti vydrží podstatně déle, tak bych se rozhodla pro Easywalker Jimmey. Sportovní část je lépe řešená, lehce složitelná jednou rukou i s podvozkem do kompaktního rozměru (žádné rozkládání kočárku na 2 díly). Celkově je to velmi lehký a perfektně ovladatelný kočárek. Sice je o dost dražší, ale u Easywalkeru dávám za jeho kvalitní provedení ruku do ohně.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie