Je odpružení Thule Urban Glide 2 dostatečné?

Zodpovězené
13. říj 2022

Dobrý den,

hodně teď řeším náš kočárek, jestli je opravdu vhodný a dobrý. Psala jsem dotaz ohledně vložky do kočárku a také správného sedu dítěte.
Syn má teď 13 měsíců, vozit jsem začala někdy po 7 měsíci, jen občas a po silnici. Pomalu jsme začali jezdit po polních cestách, které jsou místy vysypané makadamem. Syna jsem dala do kočárku až když sám seděl.

Dívala jsem se dnes na odpružení kočárku při jízdě a to že by pružil není nijak vidět. Říkala jsem si, jestli nebude lepe pružit až když bude syn těžší. Ale má od 10 měsíců a 10 kilo, teď 10,6, takže není žádné tintítko.

No moje otázka je, jestli odpruží nárazy na kamenité polňačce. Jak jsem psala v předešlé otázce, tak podložku do kočárku jsem pořídila až teď, ale nepřijde mi, že by byla nijak extra silná, že by tlumila nárazy.

Některá z vás odbornic psala, ze by malé dítě do kočárku bez podložky nedala, ze má tvrdé sezení.
Jezdíme tak 2x denně, 40 minut. Jedu "procházkovym" tempem, na kamenech opravdu pomalu. S kočárkem neběhám. Kola mám trošku podhuštěna, tak aby při přejezdu pres něco tvrdého nešlo až na ráfek, ale aby nebyla příliš tvrdá a pres nerovnosti nepřeskakovala. Kloub pod nožkama asi taky něco odpruží.

Jako terén není nijak šílený, ale přes ty části cesty s větším makadamem to proste drncá.
Myslela jsem, ze mám jeden z nejlepších kočárů na trhu a teď docela pochybuji a doufám, ze synovi nezpůsobím nějaké potíže s páteří.

Děkuji

Ahoj,

o kočárku Thule Urban Glide 2 jsem Ti už na pár Tvých otázek nedávno odpověděla:

Všechny Tvé otázky jsou zaměřeny na kvalitu odpružení a možnost případného zničení páteře Tvého dítěte.

Já i moje kolegyně jsme Ti odpověděly s naším nejlepším vědomím a svědomím.

Kolmý sed v Thule Urban Glide 2 dosáhneš přikoupením speciálního univerzálního pásu. Ten dokáže i šikmější sedák kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze. Nedokáže však vytvořit úplný kolmý sed. Ten musí být už od výroby.

Kolmý sed však ani není u kočárku jako je Thule, tedy primárněji určeného na běh a sport, třeba. Takové typy kočárků mají sedadla v kolmé poloze kvůli této činnosti, aby mělo dítě pohodlí a správný sklon páteře při rychlé jízdě. Tedy bylo nuceno se opírat a otřesy kočárku se přenášely rovnoměrně. To ovšem neznamená, že pokud kočárek využíváš mimo sport, že nemůžeš použít pás. Nebo ho dát do aktivního sedu za pomoci 3-bodového pásu. Dítěti se při jakékoli poloze v kočárku neničí páteř. A to souvisí i s tím, zda použiješ podložku, nebo nepoužiješ. Tu doporučujeme kvůli většímu pohodlí dítěte, které sedí na měkčím povrchu.

Osobně mám Thule Urban Glide 2 odzkoušen a napsala jsem o něm podrobné recenze, které si můžeš přečíst. V nich jsem uvedla všechny mé dojmy a zkušenosti s ním. A ujišťuji Tě, že máš jeden z nejkvalitnějších kočárků na trhu. Podobný mu je model Baby Jogger Summit X3, který má o něco větší sedadlo a odpružení všech tří kol. Tento kočárek mám osobně doma a pravidelně jej používám. Je tak jako Thule určen pro terén a také pro běh a sport. Toto jsou dva top kočárky a ty máš jeden z nich.

Ale, pokud Ti Thule přestává vyhovovat, vždy máš přece možnost ho vyměnit za jiný model.

Recenze:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka