Je potřebná podložka do Thule Urban Glide 2 pro 8měsíční dítě?

Zodpovězené
12. říj 2022

Ahoj ,

psala jsem otázku ohledně toho, jestli je nutné dokoupit podložku do sportovního kočárku - https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko... Konkrétně do Thule urban glide 2.

Docela mě to zarazilo, nevěděla jsem to.
Píšeš, že ji doporučuješ u menších dětí. Já jsem začala syna vozit ve sporťáku až v 7 měsících, a to ne moc často. Spíše od 8 měsíců, ze začátku jen po silnici, po polní cestě až později. To už by snad tedy melo byt v pohodě i bez podložky navíc, ne?

Děkuji

Ahoj,

každá z nás je jiná. Každá z nás má hranice bezpečnosti pro sebe a své okolí nastaveno jinak.

Podložky lze využívat až do konce kočárkovacího období. Existují různé druhy. Dokonce i takové, které umí v létě chladit. Pak jsou zde zase také, které v zimě hřejí. Ale to neznamená, že musíš jakoukoliv z nich i Ty zakoupit do Thule Urban Glide 2 pro své dítě.

Neznamená to nic špatného, ​​že jsi chodila s dítětem po polních cestách v 7. - 8. měsíci. Přesně tak, jak jsem Ti napsala už v první odpovědi. Pokud by bylo něco v nepořádku, tak věřím tomu, že by Ti to Tvůj pediatr řekl. Nemusíš se bát a ani mít strach. Pokud se Ti přece jen něco nezdá, zajdi k pediatrovi a projdi to s ním. Každé dítě je individualista, je jinak pevné. To co jedno dítě nesnese, druhému nevadí.

Ano, existuje novorozenecká vložka od značky Thule, která je určena pro přechod z hluboké korby do sportovní části. A existuje i spousta jiných. Ale to skutečně neznamená, že pokud jsi kteroukoliv z nich neměla, tak se stalo něco špatného.

Jsi přece máma a ty sama nejlépe víš, co je pro Tvé dítě to nejlepší v dané chvíli. A i když se stokrát spleteme, tak to nevadí. I my jsme jenom lidé. A děláme věci, jak nejlépe umíme. To ale neznamená, že jsme špatné. Jsme matky a každá z nás děláme věci po svém. Když děláme něco jinak než ostatní, nebo jak se od nás očekává (protože všichni experti světa to uvádějí na instagramu, v novinách, na internetu), tak to neznamená, že jsme méněcenné, nebo to děláme nesprávně. Ať kojíme, nebo nekojíme, zda jsme bio, nebo nebio, zda dáváme očkovat, nebo jsme proti očkování, zda používáme podložky, nebo ne. Jsme osobnosti, které víme co děláme a stojíme si za svým názorem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka