Bílý povlak na bradavkách. Čím to je?

Zodpovězené
12. lis 2019

Dobrý den,

mám tříměsíčního syna, kterého kojím. Už delší dobu mám bílý povlak na bradavkách - mám bílé bradavky. Bolestivé nejsou. Přes den se povlak občas ztratí.

O jaký problém jde? Budu moci ještě kojit?

Druhý problém souvisí s kakáním miminka, které kaká jednou za 2 - 3 dny.

Je to v pořádku?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokusím se odpovědět postupně:
1) bílý povlak bývá spojen s kvasinkovou infekcí. Prsa či spíše bradavky však zároveň svědí, pálí či se objevuje štiplavá bolest. Můžete mít však individuální příznaky. Můžete zkusit zaléčit např. Citrovitalem.
2) stolice jednou za 2-3 dny je ok.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová