Jak snížit intenzitu kojení 5týdenní dcerky?

Zodpovězené
17. srp 2022

Dobrý den,

moje 5týdenní dcerka se chce kojit skoro každou 1,5 hodinu. Někdy je na prsu i 40 minut a prs jí neumím vytáhnout z úst. Když ho vytáhnu, tak začne plakat. Už mám strašně citlivé bradavky.

Brzy po každém papání grcká, tedy kromě noci. Tehdy si cucne možná 15 minut a spinká.

Může zvracet z přejezení?

Mám natáhnout interval mezi jídlem?

Děkuji

Dobrý den,

5týdenní mimi by mělo být kojeno na požádání, při kojení doporučuji několikrát vystřídat prsa, vždy, když mimi již intenzivně nesaje, ale kojení jakoby šidí. Bradavku vyjměte tak, že mezi dásničky vsuňte malíček. Pláč je normální, berete miminku něco, co miluje, dává to tedy najevo. Bradavky ošetřujte Purelanem, kokosovým nebo mandlovým olejem, dobré jsou stříbrné kloboučky či gelové náplasti.

Zvracení - tedy ublinkávání je běžné, svědčí o tom, že bříško je plné. CCa do 3. měsíce záklopka jícnu nedoléhá a proto miminka ublinkávají. Přejídat se kojené dítě moc nemůže, pije, pokud má potřebu, kojení je pro něj zcela zásadní činnost.
Omezovat kojení v tomto věku rozhodně nedoporučuji.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová