Jak zmírnit kousání při kojení?

Zodpovězené
20. bře 2019

Dobrý den,

mé druhé děťátko má 10 měsíců a už má 7 zoubků. Jak zoubky přibývají, tím více syn kouše. Přes den ho už kojím málo, v noci kojím pravidelně. A v noci to začíná být opravdu neúnosné. Když jsem ho přes den upozornila, tak kousat přestal. V noci ve spánku kousání neregistruje. Když ho upozorním, tak začne velice plakat a i prso od jedu na chvíli odmítá.

V kojení chci pokračovat, ale nevím jak dlouho to oba ještě takto vydržíme.

Starší dcerku jsem kojila 1,5 roku a při ní jsem vůbec nezažívala kousání. Dudlík syn nechce vůbec.
Co mi doporučujete?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

syn kouše nevědomky, když uvolní svaly a spíše dudlá. Zde je každá rada drahá - je to velmi individuální, každé dítě je jiné a na každé funguje něco jiného. Zkuste hledat způsob, jak prs vzít. Např. můžete zkusit prs odebrat dříve, když ještě vnímá. Dudlík zcela jistě nic nevyřeší.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová