Jak zvýším laktaci během těhotenství?

Zodpovězené
31. bře 2023

Dobrý den,

zjistila jsem, že jsem těhotná a ještě kojím svého 18měsíčního syna. Kojení mi rapidně kleslo, prý je to těhotenskými hormony. Benedikt a Senovka se během těhotenství užívat nemohou.

Jak zvýšit tvorbu mléka?

Nerada bych přestala kojit, ale moc to bolí. Slyším, že je mléka měně, i když syn pije. Na začátku polyká, pak už nemá co. Jen běhá od prsu k prsu. Bolest bych přežila, ale cítím, že cokoli dělám, tak neumím zvýšit tvorbu. Snažím se jíst výživná jídla, odpočívat, beru těhotenské vitamíny, syna často kojím na požádání. Všechno bez úspěchu.

Co mi pomůže?

Děkuji

Dobrý den,

nedá se nic dělat, hormony jsou hormony. Nemyslím ale, že je nutné panikařit. V 18 měsících je laktace krásně rozběhlá a syn profík v kojení, nekojí se zdaleka pro výživu, ale nyní jde spíš o imunita a psychickou pohodu.

Občas se stane, že se starší dítě i na čas odstaví a poté ke kojení opět vrátí, někdy až po porodu jako tandemové kojení.

Předpokládám samozřejmě, že syn normálně jí příkrmy.

Gratuluji a držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová