Ztráta mléka po zánětu. Jak rozjedu kojení?

Zodpovězené
9. říj 2019

Dobrý den,

měla jsem zánět prsu, užívala jsem antibiotika a začala jsem ztrácet mléko. Syn bude mít ve čtvrtek 4 týdny a chtěla bych kojení udržet. Užívám pískavici, benedikt, piji čaj na podporu tvorby mléka a užívám vitamíny.
Včera jsem doužívala antibiotika a od dneška se snažím syna přikládat k prsu. Kromě kojení je dokrmován Nutrilonem, protože kojení mu ani zdaleka nestačí.
Před zánětem byl plně kojený a mléka bylo dostatek.
Co mohu udělat, aby se kojení zase rozjelo a mléko se vrátilo?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, zánět dokáže hodně potrápit a kojení zkmplikovat. Udělejte prostě restart, kojte co nejčastěji, rozhodně doporučuji prokojit pár nocí (spát spolu s miminkem). Pokud je třeba dokrm, pak doporučuji podat cévkou přímo při kojení (návod na www.infookojeni.net). Dávku postupně snižujte, až se opět dostanete k výlučnému kojení. OStatní - čaje, bylinky, homeopatika - pomůžou, nic nezkazí, ale základem je dostatečný kontakt a co nejčastější kojení.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová