Kojení 5ti měsíčního dítěte v noci. Je v pořádku, že se dcera v noci kojí i co hodinu?

Zodpovězené
14. bře 2019

Dobrý den,

mám 5měsíční holčičku, kterou si beru do své postele po prvním nočním spánku a spíme spolu až do rána. Je to pro mě pohodlné jednak skrz noční vstávání a jednak často u kojení usnu. Poslední dobou se ale malá v noci často budí (po prvním 3 hodinovém spánku snad každou půlhodinu-hodinu) a já ji doslova ukojím až do rána. Nebudí se s brekem, prostě se začne "šudlat" a mrskat sebou. Myslím si, že ani hladem to nebude, přes den ji kojím po 2-3hodinách. Když pominu, jak je to náročné, i přes to, že spí se mnou, chci se zeptat, jestli je v pořádku, že ji v noci poslední dny kojím vlastně nonstop? Na pochybnosti mě dovedla poznámka kamarádky, že takhle malou zvykám být nonstop u prsu (a že i proto se tak často budí) a pletu si tím na sebe bič.

Děkuji a hezký den!
N.

Dobrý den,

pokud se ptáte, zda je to normálí.... Otázka normy je ošemetná - normální je to, co vyhovuje Vám i miminku. Je bez diskuse pravda, že některé děti se takto v noci (i dlouhodobě) kojí a pokud to nevadí Vám a děti v pohodě váhově prospívají, je to ok. Důvodem buzení není hlad, je to jen potřeba usnout a prso je skvělé uspávadlo, které dodá miminku pocit bezpečí a možnost "vypnout a upadnout do hlubšího spánku".

Otázka zvykání a šítí biče je také velmi diskutovaná a existuje velké množství názorů. Je jistě pravda, že si miminko zvykne na tento způsob usínání a poté ho bude vyžadovat, jelikož je to velmi velmi velmi příjemné. Kdo by se nechtěl kdykoli přitulit do teplé náruče, olíznout lahodné mléko a zabořit hlavičku do voňavé mámy?

Způsoby usínání je možné do jisté míry ovlivňovat, není to však snadné.

Ve zkratce - časté noční kojení je běžné a časté, je způsobené spíše psychickou potřebou miminka, ne hladem. Zkuste se poradit i na www.prosimspinkej.cz .

Velmi držím palce, abyste našla s miminkem v nočním kojení shodu. 🙂

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová