Nasávání vzduchu. Jak tomu předejít?

Zodpovězené
9. dub 2020

Dobrý den,

14denní miminko málo otvírá pusu a mně se nedaří dostat prso dostatečně hluboko a malý je pak špatně přisátý a nasává vzduch. Zkoušela jsem různé polohy a vždy to samé. Zkoušela jsem i savčí polohu, ale ta zatím pro mě není vhodná, jsem po císařském řezu.

Co můžu udělat, aby mimi nenasávalo vzduch?

Děkuji

Dobrý den,

ano, savčí poloha je nejpřirozenější, ale při císařském řezu je někdy obtížné najít takové umístění miminka, aby nehrozilo poranění jizvy. Zkuste ji tak, že miminko bude ležet trochu našikmo směrem přes Vaše bříško. V poloze na fotbalistu (vhodná při CS) je jednoduše třeba miminko při přikládání opravdu velmi silně přimáčknout k prsu (stejně, jako když je v savčí poloze a gravitací má hlavičku a pusinku zcela přimáčknutou na prs. Ohledně nasávání vzduchu - miminko srká? nebo jak víte, že nasává vzduch? Pokud ho trápí prdíky, ublinkávání, říhání - nemusí to být nutně chybným přisátím. Je to běžné a důvodů může být mnoho. Postupně by se vše mělo ustalovat, jak trávicí trakt miminka zraje a zesiluje.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová