Odsávání mléka. Jak dlouho a jak často odsávat, aby se zvýšilo množství MM?

Zodpovězené
30. kvě 2021

Dobrý den,

prosím o radu. Miminko málo přibírá na váze. Abych nemusela používat umělé mléko, tak odsávám a poté tímto mlékem dokrmuji, používám elektrickou odsávačku.

Prosím, jak často a jak dlouho mám odsávat, aby se zvýšilo množství vytvořeného mateřského mléka?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na zvýšení laktace není důležité odsávat, ale především kojit, kojit a kojit a kojit a kojit. Přikládat a často střídat prsa při jednom kojení. Nevím, jak je miminko staré a nevím, jakým způsobem dokrmujete, ale pokud dáváte mléko lahvičkou, je lahvička větším problémem než umělé mléko. Miminko potřebuje být co nejvíce na prsu a sát. Sání z lahvičky jej mate. Odsávání je velmi odlišné od kojení. Kojení je vztah, je o chemii, hormonech, dotycích, mazlení. Odsávání je mechanická činnost - podtlak. Odsávačka může být vhodnou pomůckou pro stimulaci laktace v době, kdy se miminko z nějakého důvodu nemůže kojit a nemůže být u maminky. Poté už je důležité především kojení.

Zkuste tedy co nejvíce kojit, můžete se podívat na www.prirozenekojeni.cz, kde můžete najít mnoho důležitých informací.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová