Těsně před porodem mi z jednoho prsu teče kolostrum a z druhého nic. Mám ucpané mlékovody?

Zodpovězené
10. čer 2020

Dobrý den,

mám těsně před porodem a z jednoho prsu mi vychází po kapkách kolostrum a z druhého vůbec.

Mohou to být i ucpané mlékovody?

Mám se obávat?

Děkuji

Dobrý den,

nemyslím, že byste se měla obávat. Je dobře, se se kolostrum už nyní tvoří. Vaše tělo funguje dobře. Po porodu přiložte miminko co nejdříve, zkuste tzv. samopřisátí po porodu a poté co nejužší a nejčastější kontakt a kojení. Není důvod, proč by vše nemělo jít tak, jak má.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová