Aký máte názor na časté odsávanie hlienov u 4,5 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
31. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom odsávania nosa u 4,5 mesačnej dcérky, ktorá má často zahlienený nos.

Raz denne jej ho odsávam dlhodobo pomocou morskej vody. Dopočula som sa, že môže stratiť čuch, resp. že sa jej môže poškodiť sliznica. Na strane druhej sa bojím, že sa jej bude ťažko dýchať.

Mám pocit, že čím viac odsávam, tak sa jej tvorí viac hlienov.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

túto informáciu nemám, že by odsávanie mohlo spôsobovať čo píšete.

Mne sa Váš postup páči, odsávať po aplikácii morskej vody/materského mliečka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas