Kedy mám dať dcérke Mucosolvan pri zápale stredného ucha?

Zodpovedané
22. apr 2019

Dobrý deň,

mojej 1,5 ročnej dcére včera zistili zápal stredného ucha. Dostala antibiotiká a kvapky do uška od bolesti. Hlieny jej odsávam, nos čistím soľou a na noc jej dávam aj Nasivin do nosa.

Doktor jej odporučil Mucosolvan.

Mám jej ho dať vtedy, keď sa jej spustí kašeľ, alebo už skôr na podporu vykašlania hlienu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

fúkať nos je potrebné pravidelne a opakovane.

Nasivin dávajte 3x denne, nie iba na noc po dobu 5 dní.

Mucosolvan stačí dať, až keď sa spustí kašeľ. Na uvoľňovanie hlienov, ak je veľmi zahlienená a nejde vyfúkať, je dobrý Sinupret.

Určite odporúčam aj skúsiť sa inhalovať (napr. Vincentkou).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas