Screeningy - chybějící umbilikální céva a cisterna magna 3,2 mm. Má to společně nějakou souvislost? Co to znamená pro miminko?

Zodpovězené
25. kvě 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, co to znamená pro miminko, když na 1. screeningu byla zjištěna chybějící umbilikální céva a na druhém screeningu - CM cisterna magna, která jako jediná z hodnot byla (úplně mimo celý graf). Naměřili 3,2 mm.

Všechny ostatní výsledky u obou screeningů jsou v pořádku a v normě.

Může to mít společně nějakou souvislost?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Pro informace ohledně chybějící pupečníkové tepny bych Vás prosím odkázal na dotaz z 25.2. ( https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna... ).

Pokud vše bylo jinak v pořádku (tvar hlavičky, CNS, páteř), potom cisterna magna 3,2 mm v 20.-22. týdnu je v pořádku.

Že by spolu tyto dvě věci nějak souvisely není pravděpodobné.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz