Nepravidelná menstruace, snaha o otěhotnění, Orgametril, špinění uprostřed cyklu. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
12. dub 2023

Dobrý den,

chtěla bych se prosím zeptat, z důvodu nepravidelných cyklů, které měly třeba i 54 dní a touze po potomkovi.

Má gynekoložka mi předepsala Orgametril. První cyklus proběhl zcela normálně, brala jsem 1 tabletku večer po dobu 10 dní, menstruace přišla s cca 4denním zpožděním a trvala jako běžně 6 dní. Po 10 dnech v již dalším cyklu jsem opět začala špinit, šlo pouze o hnědý výtok bez přítomnosti čerstvé krve, trvalo pouze 3 dny.

Má otázka zní, zda je možné v cyklech s Orgametrilem otěhotnět a zda je toto špinění následkem užívání Orgametrilu nebo zda se může jednat třeba o ovulační krvácení či nidaci.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v situaci tak, jak ji popisujete, je s největší pravděpodobností příčinou snížené šance na otěhotnění nepřítomnost ovulace (uvolnění vajíčka z vaječníku).

Ideálním řešením je podání léku na podporu růstu vajíčka ve vaječníku. Tato léčba je možná jak u Vašeho gynekologa, tak i na specializovaném pracovišti - centru asistované reprodukce. Vhodné je vyšetřit partnera.

Orgametril pouze upraví menstruační cyklus. Na vaječník nemá vliv.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz