Porod dvojčat a poloha plodu B koncem pánevním. Čeká mě císařský řez?

Zodpovězené
18. kvě 2019

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem, zda je poloha plodu B KP indikací k císařskému řezu?
Jsem prvorodička, aktuálně ve 34tt (dvojčata bi-bi) a bylo mi PA v porodnici řečeno, že pro vaginální porod je třeba, aby se plod B otočil hlavičkou dolů.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mezi indikace vaginálnímu porodu patří bichoriální biamniální dvojčata v poloze podélné hlavičkou obou plodů, nebo první plod v poloze podélné hlavičkou a druhý v poloze podélné koncem pánevním. Naopak indikací k císařskému řezu je kolizní poloha dvojčat, oba plody v poloze podélné koncem pánevním nebo příčná poloha plodu.

Ve vašem příadě je tedy porod možný.
Držím vám pěsti,

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová