Přirozený porod koncem pánevním. Jaká jsou rizika u porodu KP? Kdy mohu podstoupit císařský řez?

Zodpovězené
16. bře 2019

Dobrý den.

Aktuálně probíhajicí 37tt. Malý se dosud neotočil. Čili přede mnou stojí rozhodnutí, porod KP nebo císař. Já osobně, kdybych splňovala všecky podmínky pro porod KP, tak bych ho chtěla minimálně zkusit. Když by samozřejmě byl v mém případě lepší císařský řez, tak ho podstoupím. Rodina mě od vaginálního porodu odrazuje a tvrdí, že když už je porod rozjetý, čili druhá doba porodní a plod už je v poševní dutině, a nastaly by komplikace, tak sekce už nelze. Tím pádem velká pravděpodobnost, že by mimi nezachránili.

Doma už jednoho prcka mám, takže jsem druhorodička. Mohla bych poprosit o více odbornějších informací o vaginálním porodu koncem pánevním, které by mi pomohly v rozhodování?

Děkuji

Dobrý den,

porod koncem pánevním, u vás coby druhorodičky, nemusí být rizikový. Je ovšem zásadní vybrat si porodnici, kde s porody KP mají reálné zkušenosti a nechávají porodům dětí v pozici KP spontánní průběh, bez zbytečných zásahů. Je také ideální, když ženy mohou rodit i v jiných pozicích než vleže nebo polosedě.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová