Je to kvasinka nebo něco jiného?

Zodpovězené
10. led 2022

Dobrý den,

3měsíční kojený syn má červené fleky po břiše, hrudníku, krku, za ušima, v podpaží, pod koleny a na tvářích. Nejdřív jsem mazala na doporučení pediatričky Syndermanem a nelepšilo se to. Poté jsem se dozvěděla, že by se červená ložiska měla spíše vysušovat, a tak jsem zkusila zinkovou mast od Purity Vision. Začalo se to hodně vysušovat a já zkusila zase promazat, jenže to zase zčervenalo. Dnes jsem mazala pouze zinkovou mastí. Dopoledne se to zdálo vysušenější a světlejší, ale odpoledne to zase zčervenalo. Nevím, proč to znovu zčervenalo...

Nemažu tou zinkovou mastí moc často?

Jde o kvasinku, nebo o něco jiného?

Stravu jsem začala řešit, vyřadila jsem cukr a pšenici a snažím se jíst protikvasinkově. V těhotenství jsem trpěla dost často na mykózy.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jeví se mi to dost jako kvasinkový ekzém, ačkoli obecně jsou všechny ekzémy velmi často podmíněné imunitou a stavem střeva, takže se samozřejmě nelze spoléhat jen na samotné mazání. Pozor ještě na mléčné výrobky. Během eliminační diety by měly být také vyřazeny. Pokud by se stav nelepšil, bylo by vhodnější sestavit jídelní plán s odborníkem, ať zbytečně nevylučujete něco, co mu problémy nedělá a naopak.
Můžete zkusit kliniku Imunoflow.

Obecně tento typ ekzému nereaguje dobře na maštění. Dělá to problém. Takže bych se k promazávání nevracela, dokud nebude kůže klidná. Pokud by kůže jevila známky přesušení, pak bych volila jiný postup hydratace, například vhodný hydrolát, termální vodu nebo převařenou vodu s namíchaným Panthenolem a Allantoinem. Na mykózy je skvělý také Niacinamid prášek .

Allantoin prášek

Allantoin prášek je kosmetická ingredience ve formě bílého prášku bez zápachu. Allantoin je metabolickým meziproduktem většiny organismů, včetně zvířat, rostlin a bakterií. Vyskytuje se v kosodřevině, kaštanu, cukrové řepě, heřmánku, tabákovém semenu, pšeničných klíčcích a moči savců. Pro kosmetické účely se buď izoluje z těchto zdrojů, nebo se vyrábí chemickou cestou, ale i tak se jedná o bezpečnou, netoxickou látku. Allantoin se používá hlavně v kosmetice osobní hygieny, do očních přípravků, přípravků vlasové péče a dentální hygieny, ale také do dekorativní kosmetiky. Tato složka může být problematická pro vegany, protože se v konvenčním průmyslu získává z moči zvířat. V certifikované přírodní kosmetice je povolený pouze přírodní allantoin, který je extrahovaný z ekologicky pěstovaných rostlin.

Panthenol prášek

Panthenol prášek je bílý prášek rozpustný ve vodě. Je vhodny do šamponů, kondicionérů, pleťových i vlasových masek a krémů. Využívá se také v péči o aknózní pleť, pigmentové skvrny a nachází se v krémech po opalování. Není alergen, pleť může dráždit pouze ve velmi vysokých koncentracích. Je bezpečný i pro malé děti, těhotné a kojící ženy.

Niacinamid prášek

Niacinamid prášek má konzistenci bílého nebo skoro bílého prášku a je dobře rozpustný ve vodě. Je velmi účinný v boji proti vráskám.

Tyto tři komponenty jsou zcela bezpečné, nedráždivé, rozpouští se ve vodě, takže lze vynechat olejovou složku a mají tendenci hojit a hydratovat. Měl by k tomu být brzy i článek na blogu, který jsem pro tyto účely psala.

Dobře se uplatňují v péči i s akutní alergickou reakcí, která v akutní fázi nesnese žádné krémy (mám vyzkoušeno i u sebe na kopřivku).

Přeji Vám krásný den.
Pavla