PCOS, přibírání, absence ms, deprese a snažení o dítě. Kam se obrátit, když to můj lékař neřeší?

Zodpovězené
18. únor 2022

Dobrý den, pane doktore,

mám vzhled pcos - nejedná se o plně rozvinutý syndrom polycystických vaječníků, ale mám asi 2 - 3 příznaky. Přibiraní na váze, což se zhoršilo po mém prvním porodu před 3 lety, absence ms. Teď jsem si opět četla, co vše obnáší PCOS. Mám deprese, mám sto chutí si něco udělat. Mám pořád divné výkyvy, už měsíc mám nafouklé břicho, jako bych to měla dostat, ale pořád nic. Opět mám více na váze - ještě před měsícem jsem měla 74 kg/162 cm a teď už mám 76 kg.

Už nevím, co mám dělat 😪😪. Snažíme se o druhé miminko a ani to nejde. Moje ms byla naposledy 15. srpna 2021. Můj doktor s tím pořád nic nedělá, pořád do mě rve, abych si vybrala Proveru 5 mg, ale po tom, co jsem o ní četla se mi zvedá žaludek.

Hubnout mi nejde - prostě už toho mám dost a ještě s tím mým stavem. Nemůžu si vzít rifle, nic, protože mám břicho jako balón, nemůžu ho ani zatáhnout, ani si na něj lehnout, bolí mě to jako bych byla v 5. měsíci těhotenství. Už to nedávám. 😭😭

Poradíte mi, kam se obrátít, nebo co vůbec dělat, když to muj lékař neřeší?

Mám deprese a je mi ze všeho zle.

Děkuji

Dobrý den,

určitě se obraťte na odborníka na asistovanou reprodukci. To, co popisujete, zažívá spousta pacientek s PCOS. Na nic nečekejte a vyrazte.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz