Plod je menší, v 7tt má 4 mm. Je to špatné?

pavl_na
20. zář 2016

Dobrý den, dnes jsem byla na prvním ultrazvuku a plod má 4mm.
Podle menstruace mi doktor řekl že jste 6+2 a že by plod měl být větší, že se nemám radovat.
Příští týden jdu znovu, zda se plod bude zvětšovat..

Myslíte, že je to špatné? ☹

Díky

crown
20. zář 2016

Ahojky,nevím zatím bych z toho asi nic nevyvozovala,uvidíš příští týden...Já byla minulý týden, to jsem byla podle ms 6+3,podle UZV 6+5,plod měl 7 mm,ale nebylo ještě srdíčko,a doktor říkal,že v pohodě,že bude určitě na příští kontrole,přitom tady se dočteš jak ho má "každá" snad 6+0...prostě je to individuální,každé těhu je jiné,1 trimestr je fakt nejistý,jsou to nervy,ale nezbývá než čekat,držím palce😉

ladyhacek
20. zář 2016

takto brzo zkušenost nemám - nepamatuji si, ale vím, ž emi doktor snad od začátku říkal, že je menší (cca o 10dní) ale možná to bylo až kolem 12 týdne.

http://www.maminkam.cz/6-tyden-tehotenstvi

demetritis
20. zář 2016

@pavl_na a vyz kdy byla ovu pokud je menci o par dni nestresuj se

nuggett
20. zář 2016

no 4mm jsem měla myslím kolem 5tt, dřív jsem se k doktorovi nedostala...takže mi to nepřijde jako takový velký rozdíl 🙂 Srdíčko jsem měla až kolem 7-8tt.

lajla
20. zář 2016

@pavl_na relevantní bude další utz, první neříká skoro nic, když si nejste jistá datem početí

evazchleva
20. zář 2016

Treba se Ti proste zpozdila ovulace, doktori stejne vi houby, nam pokazde reknou jiny termin, kdy se ma narodit, lisi se o 2 tydny... takze nezoufej, zatim neni nic ztraceno! 🙂 drzim pesti. 🙂

dizinka
20. zář 2016

Já jsem to měla stejně jako ty v 6tt+4 mělo 4 mm, blikalo už i srdíčko. Podle mé dr. OK. Proč doktor plaší? Protože ještě nebylo vidět srdíčko?

kacenka115
20. zář 2016

@pavl_na já jsem byla koncem minulého týdne u doktora, 6 týden a plod měl 3 mm a doktor mi neřekl, že by byl plod moc malý nebo tak něco. Aj tady na koníkovské wiki píší, že v šestém týdnu mívá plod cca 3mm. Říkal, že je to maličký plod, ale nic o tom, že by to bylo znepokojivé. Prý to odpovídá 6+1 a už jde vidět začínající pulsace, takže si myslím že ok. ;)

astyna
20. zář 2016

ahoj, pokud máš delší periodu jako já (35 dní - ovulace na konci), tak se to nemusí sejít - uzv + menzes dle jejich výpočtu. Taky mě strašili, dokonce jsem měla i žádanku na přerušení. Teď má syn již 10,5 měsíce 🙂

michaela_pol
20. zář 2016

Ahoj, já jsem byla 10 tt (dvojčátka) a odpovídali jsme 6+2 ... Doktor říkal, že se klidně může jednat o později založené těhotenství ...(- u jednoho srdíčko tlouklo jak mělo, druhé srdíčko nebylo) - nám to sice nevyšlo, ale určitě je to u každého těhotenství jiné...

Snaž se tím nestresovat ... Přeju Vám hodně štěstí a ať je vše jak má ;)

PS: nechci vás nijak strašit ani stresovat - u nás to ovlivňovalo hodně věcí 🙂

dapele
20. zář 2016

Ahoj, nijak se nestresuj, já slýchala, že je mimčo menší na každém ultrazvuku a i když byla 10 dnů přenošená tak se narodila jen tříkilová (podle ostatních znaků - loupání kůže, atd., ale skutečně přenášená byla, takže termín jsem měla určený dobře). Teď mám krásnou zdravou šestnáctiměsíční holčičku s průměrnou výškou, jen není moc jedlík a váhově je v tabulkách vždycky pod průměrem.
Některá mimča prostě jen nečetla tabulky a tak si je dovolují nedodržovat 🙂

kacenka115
20. zář 2016

@dapele díky za happyend! 🙂 jsem si právě říkala, že stresovat nebudu, že já jsem taky malinká, ale pak si člověk něco přečte a je nervózní...

septums
20. zář 2016

@pavl_na mne přijde, že kolikrát ti lékaři akorát stresují maminky, jasný, že chce pripravit na všechno, ale tak každá víme, že do toho 12tt je to furt nejiste
Před porodem straší, ze je mimino malý, nebo ze bude velke a chudák se pak ženy bojí jak porodí...
Mne tvrdily, že je mala menší cele těhotenství, narodila se po termínu s krásnými 3780g

luj89
20. zář 2016

@pavl_na Jak jsi měla dlouhé cykly před otěhotněním?

lucie93rl
20. zář 2016

@crown u mě doktor viděl srdíčko 5+6 opravdu u každého je to jinak 🙂

bledulka84
20. zář 2016

@pavl_na je to hodně individuální, uvidíš za týden, může to být v pořádku, ale u mě když doktor na začátku řekl, že velikostně neodpovídá, tak to špatné bylo, srdíčko se potom neobjevilo a pak se za pár týdnů samovolně spustil potrat

irennn
20. zář 2016

Srdíčko jsem měla 6+2 a Robinek měl 4mm 🙂 nebojte se,taky byl takový mrnousek a už tu pěkně spinká

becicka
20. zář 2016

@pavl_na Ahoj, já jsem měla v 6+1 41mm, vůbec se nestresuj.

lena27
21. zář 2016

já byla v 6+0 - 41mm a doktor řekl, že to vypadá spíš na 5+2. Každý doktor to asi počítá jinak jak to tak čtu

skimela
23. zář 2016

Před měsícem jsem byla u doktora, kdy jsem byla také v 6+2. Srdíčko tlouklo a prcek byl 4mm. Doktor mi taky řekl, že je menší, tak uvidíme. Na příští kontrolu jdu 27.9.

pavl_na
autor
25. zář 2016

Periodu delší mám (ale také mám pouze 3 měsíce vysazenou antikoncepci), tak nevím, jak velkou váhu na to můžu klást... 😒

Nic méně, chodím do ordinace manželů, kde jsem vždy byla u p. doktorky a teď jsem šla k jejímu manželovi a to byla chyba. Suše mě sjel - sebral mi radost, takřka nic mi neřekl.

Mám krevní mutaci MTHFR - což znamená že tělo špatně zpracovává kyselinu listovou.
No, tak jsem si alespoň dle rad ostatních, koupila Femibion a doufám že dodám miminku víc folátů a přibude.. 🙂

Teď půjdu na kontrolu ve čtvrtek a to už se vážně nechám objednat k p. doktorce.

Jinak Vám moc děkuju za Vaše zkušenosti, jsem dost stresař, tak mě to tu aspoň trochu nakoplo 🙂

mankara
25. zář 2016

@pavl_na nevím proč ti doktoří tak děsí, já v 7+0 na kontrole u dr., která mi řekla, že to moc nevypadá, vidí jen žloutkový váček, žádný embryonální pól natož srdíčko, po roce snažení pěkná facka. Cestou do práce jsem brečela tak, že jsem neviděla na cestu 😖 , nervy na pochodu. Dnes ,, s tím co moc nevypadá,, začínám 36. týden a balím tašku do porodnice. Záleží i na kvalitě ultrazvuku a dalších x faktorech. Držím pěsti ať to dopadne

ivet1987
25. zář 2016

Já měla ovulaci o týden později než běžně 14dc, proto jsem na kontrole nahlásila jiný termín menses a jak to krásně sedělo 😀 buď zcela v klidu.

astyna
26. zář 2016

@pavl_na

ono jde totiž o to, že jejich takový to kruhové počítadlo stáří těhotenství a výpočet ovulace nepočítá s tím, že někdo má menzes delší - jako já 35 dní. Takže ti tam prostě hodí 28 dní, ovulace 14.dc a mají "jejich" výpočet. Proto vždy hlásím 35 dní. Já si s tím taky užila, byla jsem na prohlídce 7.tt, odpovídala jsem asi 5.tt a kde je jako srdíčko. Také mě dost vystresoval, ale manžel je pohodář, vzal to tak, že ten uzv není všemocný. A taky nebyl. Nyní mám téměř ročního raubíře.

ludkajq
26. zář 2016

Tak ja som bola na ultrazvuku 7+2 a plod mal 2 mm. Doktor mi povedal ze urcite prestal rast. O 12 dni na kontrolu a tam krasne blikalo srdiecko 🙂 hlavne mysli pozitivne

pavl_na
autor
3. říj 2016

Tak jsme ve čtvrtek byli na kontrole a je to snad v pořádku. Při kontrole jsme byli tedy spíš tak 5+6 ale rosteme.
Ve čtvrtek jdeme znovu, snad by mělo být srdíčko.. 😉

irennn
3. říj 2016

@pavl_na no moc se mi to nezdá,psala jsi první příspěvek 20zari,dnes je 3 října a že by těhotenství vypadalo stále na 5-6tt?to srdíčko by tam podle mě už muselo být.... mluvím jen z vlastní zkušenosti,mela jsem to při druhém těhotenství stejně,rostlo ale ne tak jak mělo,pote bohužel revize....je to skoro 14 dni rozdíl a to už by mělo jít fakt sakra něco pořádne vidět,co ti řekl doktor?

pavl_na
autor
3. říj 2016

@irennn
řešili jsme cykly menstruace a je dost pravděpodobné že se to tím posunulo.
Podle ultrazvuku se mu to líbil, plod se zvětšuje a teď ve čtvrtek mám přijít na srdíčko.

pavl_na
autor
8. říj 2016

Tak jsem ve čtvrtek byla na kontrole, pan doktor se dokonce omluvil za negativismus při prví prohlídce, s tím že mají teď hodně špatných začátků. Zároveň byl moc rád, že jsme sice trochu menší ale rosteme ukázkově. Takže kontrola za 3 týdny (v 10.týdnu)

Holky díky za Vaší podporu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru