Večerní a noční nevolnosti. Měly jste podobně?

kevi1
2. dub 2021

Ahojte,
Zaujimalo by ma, ci niektora z vas zazila alebo pocula o niekom, kto si presiel podobnym stavom ako ja.
Som tehotna (pomaly zacinam 9tt) a je mi teda priserne. Ale poslednych par dni sa mi dost upravili nevolnosti cez den - niezeby mi nebolo totalne absolutne na umretie, ale zvraciam tak 3-4x za den a udrzim v sebe nejake jedlo aj tekutiny. Jak ale padne nejaka sedemnasta hodina, nemozem uz vobec nic vypit ani zjest, vsetko ide von. A tak cca od devatnastej-dvadsiatej hodiny je mi uz tak zle, ze ani zvraciat na zachod nedojdem, musim mat kybel pri posteli, nemozem sa hybat, lebo sa mi hned pretoci zaludok a tak je mi zle, ze sa trasiem. Spanok je nadludsky vykon, zadriemem a zobudim sa za par minut, ze mi je strasne zle. Hladna som, ale nema vyznam nic jest ani pit, dnes som 1x hryzla manzelovi do pizze a vyzvracala som polku jeho vecere do 5 minut 😁 no a to trva trebars do druhej-tretej v noci, potom nastastie zaspim. A takto uz skoro 3 tyzdne furt. Uz si pridem nejaka rozbita, lebo kamosky mali bud ranne alebo celodenne nevolnosti, pri tomto opise krutia hlavou, ze to jakziv nepoculi.
Ako je mi jasne, ze kazda to mame inak, ale rada si precitam, ze nie som jedina, ktoru dieta na noc poziera 😁

michaelarousova
2. dub 2021

@kevi1 ja teda nezvracela ale uplne nejhur mi bylo taky vwcer a v noci..peklo to bylo.. ten 9-10tt asi uplne nejhur..mozna bych to rekla doktorce..treba na ro napise nejake prasky☺️

drep
2. dub 2021

@kevi1 na těhotenské nevolnosti je dneska první volba inhibitor protonové pumpy pantoprazol. Ve standardní síle 40mg je na předpis, ale 20mg je volně prodejný.

kevi1
autor
2. dub 2021

@drep to je nolpaza? Myslela som ze je to na palenie zahy, to som od doktora dostala nariadene brat helicid na zahu.. nepomohlo. Uz mi 2x pichli aj Degan ale nepomohlo mi ani to 🤷🏻‍♀️ Nastastie uz nezvraciam cele dni jak doteraz, ale tento vecerny stav je na umretie. V zivote mi nebolo tak zle, to aj pri otrave alkoholom som sa citila viac fit 😅

drep
2. dub 2021

@kevi1 to je nolpaza, mám panto radši než omeprazol (ale spíš kvůli lékovým interakcím). Degan mám osobně jako poslední volbu, raději když už, tak buď torekanové čípky anebo ondansetron, ten je ale dost drahý a indikovaný dle spc pouze na zvracení po chemošce, ale dá se, myslím, předepsat v režimu samoplátce (ale stojí cca 500). Jinak klasické rady - vychlazená kola po lžičkách, zázvorová lízátka atd.

kevi1
autor
2. dub 2021

@drep mne ten degan pichli ked som fakt grcala vsetko a cele dni a noci 🤷🏻‍♀️ Co viem, cipky maju vypadok, mam ich doma (rok a pol dozadu som ja blahova myslela ze mi zle a isla na kapacku, no to som este nevedela co je to, ked je cloveku fakt zle) ale nejako sa mi do nich nechce, bud by mi nezabrali alebo horsie, by mi zabrali a po 4 by mi dosli a psychicky by som sa zrutila, ze nie su dostat. Mne nepomaha nic, kola, lizatka, absolutne nic. Proste od piatej do rana do seba nedostanem ani mililiter tekutiny. Nastastie cez den uz celkom ok, tak to nehrotim, ale neprajem tento stav fakt nikomu.

katule1990
2. dub 2021

@kevi1 Bylo mi příšerně špatně celé dny, večer a v noci to ale bylo suverénně nejhorší. Nepomáhalo nic, možná malinko ta ledová cola (ale pak mi v 11tt zjistili cukrovku a nemohla jsem ani to). Upravilo se to cca po 14tt. Nejdřív odeznívala ta nevolnost přes den, bylo mi zle už jen večer a pak odezněly i ty večerní nevolnosti. Cítit se asi 9 týdnů jako se střevní chřipkou je fakt peklo. Držím pěsti, ať je ti brzo líp.

tynka9
2. dub 2021

Držím palce, ať se to brzy zlepší. Já jsem nezvracela, ale po ránu mi bývalo dobre, a pak od dopoledne se to začalo rozjíždět a večer mi bylo nejhůř. Nevím, kdo vymyslel termín ranní nevolnosti...

janina228
2. dub 2021

@kevi1 ano, ale asi ne až tak silné jak popisuješ..mám to v mlze 🙈. zpětně si ale pamatuji krom nevolností přes den největší nevolnosti v noci - když už jsem usnula, tak jsem za chvíli šla nakojit starší dítko..to jsme tenkrát zrušili noční kojení celkem rychle, protože jsem furt musela odbíhat 🙈😆. Každopádně přeji ať je brzy lépe, u mě tak od 10tt v obou případech zabíralo zajídat jídlo sladkým (karamelky - to fungovalo nejlépe😊)

veroniqess
2. dub 2021

Ráno mi bylo nejlépe, v průběhu dne se to trochu horšilo, no a večer jsem zvracela každý den jak Alík 🙂.
Ale mohla jsem normálně spát, v tvém případě bych se svěřila doktorovi a pořešila s ním nějaké léky na to.

kevi1
autor
3. dub 2021

@tynka9 niekto kto nebol nikdy tehotny podla mna 😁 rana su moje najoblubenejsie casti dna

kevi1
autor
3. dub 2021

@janina228 ja som zistila ze mi zabera Piknik cez den 😁 trochu problem, lebo mam ABKM a som vegan 😁 ale je mi to sumak, radsej atopak tak zvracanie

kevi1
autor
3. dub 2021

@veroniqess doktor to vie, povedal ze ak neprijimam ziadne tekutiny tak nemocnica, inak to mam prezit. Lieky na doma mi nedali ani v Podoli, vraj su to mega driaky.. a ja som bola po tej injekcii s Deganom tak unavena ze ich asi ani nechcem.. ani mi to nezabralo 🤷🏻‍♀️

majili
3. dub 2021

@kevi1 kdyz to ctu, tak je mi te strasne lito. Mne je teda taky zle, tak nejak prubezne cely den a vecer to taky byva horsi, ale proti tomu, co mas ty, je to prochazka ruzovou zahradou. Ja ani nezvracim, jen je mi stale zle, asi jako kdyz se cte za jizdy v aute. Drzim pesti at to prejde, co nejdriv 🍀

kevi1
autor
3. dub 2021

@majili ja mam pocit ze je to dobre oproti tomu co bolo minuly tyzden 😁 lenze vecer je to furt rovnake a to je na drzku fakt, ale trebars od tretej v noci do desiatej rano mi uz aj byva dobre a potom uz cez den mozem aj nieco jest a pit, takze ja si tlieskam. Ale obecne mam pocit, ze toto je proste stav umierania 😁 esteze mam svagrinu cerstvu maminku ktora ma zasobuje fotkami malej neterky a tak myslim na to, ze co z toho vznika ma vyznam 🙏 s prvym mi bolo najhorsie 8-9tt a uz tak okolo 11-12tt mi bolo dobre, takze mam modlu ten 12tt ze to proste musi prejst. Inak to, ci clovek zvracia alebo nezvracia je o zvieraci si myslim, ja zvraciam casto aj mimo tehu. Ale za mna vecer lepsie grcat co pol hodinu jak nezvracat, to mi je este horsie. Blinkanie je vyslobodenie pre mna. A ta sialena unava do toho.. a syn doma nonstop vyvadza. Ja uz cakam na ten 12tt jak na spasu fakt 🙏🙏

crejzy
3. dub 2021

Tak já tohle zažila teď v únoru, jen mi bylo na umření cely den, taky sem dokázala část jidla a pití udržet, ale ten celkový stav byl doopravdy největší peklo v mem životě. Jsem teď 17tt a upřímně nejsem z toho ještě úplně venku. Už je to sice o mnoho lepší, ale večer je mi stále zle, nezvracim už od 15tt, ale leckdy spis silou vůle. Co pomohlo jsou tablety Ondasetron, to bude zřejmě ten driak co ti nechce MUDr napsat, ale ten jediný doopravdy zastavil zvracení dokonce na 24h. Být tebou chci ho, ještě se tě to může několik týdnu držet. Ale nakonec se to minimálně poleví...

kevi1
autor
3. dub 2021

@crejzy on mi ho doktor nenapise, ani v Podoli mi nic nenapisali. Proste mozem chcipnut a v Podoli je to vsetkym jedno. Ani ked som blila od rana do vecera a neudrzala v sebe ani deco vody za den, si ma tam nenechali, ze mam ist domov a prezit to, ze lieky sa v tehotenstve nesmu 🙃 zacinam sa po tomto trochu bat smrti, lebo si neviem predstavit, ze umieranie moze byt este horsie, mam uz 3 tyzdne pocit kazdy vecer, ze je to moja posledna hodina a manzelovi vyplakavam nech ma radsej zabije 😁 tretie dieta som mu povedala ze mat v zivote nebudeme po tomto, ani keby toto tehu nevyslo nedajboze, tak proste dalsikrat tehotna ja uz v zivote byt nemozem, lebo by som sa zabila dobrovolne.

evinahosta
3. dub 2021

Ahoj, já jsem teď ve 14. tydnu a nastesti uz je mi dobre, ale tak od 5. do 11.-12. tydne mi byvalo strsne spatne, nejvic prave cca od ctyr odpoledne do noci, kazdej den jsem si uzivala rano a dopoledne, a pak uz se to zhorsovalo. Nejhorsi bylo v tom stavu varit starsimu vecere a divat se, jak to ji 😀 😀

kevi1
autor
3. dub 2021

@evinahosta no ja sa modlim k tomu 11-12tt prave aby to preslo, lebo toto je stav mimo moje chapanie 🙏 ja nevarim, neznasiem ani smrad navareneho jedla, manzel vcera varil rybu a skoro som skapala 😁

evinahosta
3. dub 2021

@kevi1 jojo, to si pamatuju z prvniho tehotenstvi, manzel porad neco varil, nejradsi na sadle a cibuli, a to sem fakt mela kolikrat na male 😀 😀 fuj, jeste ted kdyz si na to vzpomenu 😀 nesnasela sem vareny jidla 😀

janina228
3. dub 2021

@kevi1 tak zkus takový ty sirupy - datlový (ten je u nás top) nebo ještě je super čekankový.. tam není ještě k tomu takový riziko,že v 9.měsíci se vyšplháš na +25kg .. ehm 🙈🤣

ovesova
6. dub 2021

Já sem blila furt a všude. V noci sem musela mít něco na nočním stolku. Hroznovy cukr, banan, nebo loupacek a pomáhalo to.

ovesova
6. dub 2021

Jo a přešlo me to v 16tt úplně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru