Poslíčci. Jak je poznám?

14. črc 2022

Ja proste nevim jak poznam poslicky. jsem 35+3 takze asi uz bych je i mohla mit.. ale jak je poznam? Vsude ctu ze je to jako silnejsi bolesti pri MS. No, ale ja MS mela vzdy uplne nebolestivou, nebyt krve ani nevim ze ji mam. Tak jak to poznam? tvrdnuti bricha? no to obcas tvrdne, ale neboli to. pichani v podbrisku? no tak sem tam me tam pichne, tak nekde u cipku asi, ale to je zalezitost vteriny. mam podle me dost posunuty prah bolesti, takze jako jo, obcas je mi tam nekde dole ‘neprijemne’ ale nenazvala bych to bolesti.. treba jsem jeste zadne poslicky nemela.. a nebo taky jo, ale nejak jsem si jich ‘nevsimla’ :Dd je to mozne? si tak rikam abych pak vubec poznala, ze rodim :DD opravdu mam to vnimani bolesti takove nejake pokazene, lidi nad tim vzdycky krouti hlavou, co vydrzim a nemam pocit, ze to boli…

hani_na
14. črc 2022

To je individuální. U mně to znamenalo, že opravdu nešlo dělat nic jiného, celé tělo do křeče a po chvilce to povolilo a přicházelo to ve vlnách. To bylo ale až 40+5, logicky jsem myslela, že rodím, ale porod mi nakonec museli vyvolávat, prasknout vodu, porod nepostupoval..

konidana
14. črc 2022

Já poslíčky třeba neměla vůbec (nebo o tom nevím) Něco, co by mohly být poslíčky, jsem měla asi 10 dní po termínu (a do 24h jsem pak porodila), a to teda už prý byl porod😅

gbp
14. črc 2022

taky sem poslicky nemela 🤷🏼‍♀️ ani tvrdnuti bricha 🤷🏼‍♀️ do porodnice sem jela, protoze mi praskla voda. jeste se par hodin nic nedelo, dokonce me v porodnici presvedcovali, ze to jeste bude na cely den 😅 ale za chvili to bylo. pak uz me to teda "bolelo" v podbrisku a hlavne v bedrech, ale porodni asistentka mi zas rikala, ze to jeste neni ono, ze to poznam, ze mi pak jako ztvrdne cele bricho. no...kazdopadne takhle si to fakt nepamatuju 😄 spis bych to nazvala velkym tlakem. hopsala sem na mici s termoforem na brise a na zadech a najednou sem mela pocit, ze uz nemuzu sedet, ze musim vstat 😄 ale bolest bych to nenazvala 🤷🏼‍♀️ ja se ale obecne dost tesila, strach se mi podarilo promenit ve zvedavost ☺️ byla sem zvedava, jak to bude vypadat a co to telo bude delat. a delalo 👍 kdyz muze porodit zenska v komatu, rikala sem si, ze moje vedomi pri tom asi nebude tak dulezite 😅 ja myslim, ze to pak poznas. bude to neodbytne a poleze z tebe dite 😂 tak to bude ono 😄👍

konidana
14. črc 2022

@gbp tak to seš dobrá, žes to měla nastavené takto. Já měla poprvé spíš celou dobu strach, co se bude dít, jak dlouho, a co bude potom, za chvíli...

gbp
14. črc 2022

@konidana ja myslim, ze sem to tak poslouchala od mala ☺️ urcite k tomu prispela mama. ona je teda proti me tvrdak 😅 tu bolest ma taky posunutou nekde jinde (tyden chodila se zlomenou rukou nez sla k doktorovi, protoze si myslela, ze to ma jen narazene 😂) ale porody popisuje vzdycky na pohodicku, uplne jak nakup v kramu 😂 pry narodilo se uz tolik lidi, tak na tom zas nemuze tolik byt. se mnou pry ani netlacila, ze sem z ni tak nak vypadla 😄 ze ji porodni asistentka rika, netlacte jeste, pan doktor tady jeste neni a ona ze netlaci 😄 a porodni asistentka rika: ja uz ale vidim hlavicku 😂 s brachou zas dosla sama do porodnice po svych - to rika, to sem trochu zatlacit musela, ten mel velkou hlavu 😅 a pak segru mela ve 39 tak to rika, ze bylo nejtezsi, ze to uz si telo myslelo, ze uz asi nic nebude, ale zadne drama. 😄
jednou bych to tak chtela dceram predat taky ☺️ ted me to brzo ceka podruhe, tak doufam, ze to bude tak super jako poprve ☺️👍

lenerka1
14. črc 2022

Poslíčci nejsou věc povinná 🙂 Jsem těhotná potřetí a taky bych to nepoznala, po větším stresu mi asi den sem tam tvrdlo břicho (jaký je rozdíl mezí poslíčky a tvrdnutím nevím), tak jestli to bylo ono. S tou MS to máme stejně. No prořezání hlavičky si nejde nevšimnout, to sice nebolelo, ale docela štípalo, ale v podstatě jsem si u druhého porodu myslela, že ta naše malá artistka se jen převaluje a ony to asi byly kontrakce (Dr. mi furt tvrdila, že bez bolestí neporodím...a ejhle porodila). Jinak tohle nastavení vnímání bolesti v těhotenství a při porodu není pokažené, porod je normální fyziologická funkce těla a bolest má upozorňovat na něco špatného. Doporučuju prolétnout knihu Hypnoporod, tam o tom hezky mluví. A úplně bych se podepsala pod to, co píše gbp , mě taky máma říkala, že rodit by šla klidně co 14 dní 🙂, takže k pohodovému porodu hodně pomůže i nastavení v hlavě.

gbp
14. črc 2022

@lenerka1 to mi rikali taky 😂 ja jim popisovala, co mi to telo dela a oni: to neni ono, to vas bude bolet 😂🙈 ja nevim, proc to vsem rikaj. me bylo pak uplne trapny je volat, furt sem cekala, az to zacne bolet 🙈 ale pak uz mi to prislo jako dost, tak sem zazvonila a sestra mi povida: to neee, to jeste nebude, kdyz se se mnou takhle bavite (asi cekala na naky hysterak, nebo nevim 😅 jak mas mluvit, kdyz rodis 😂), ale tak jestli chcete, tak ja toho doktora zavolam, on se teda podiva. a doktor jen sup sup, zavolat tatinka, odnest veci na porodni sal... ani se nic nestihlo, ja se tak bala klystyru 😄, rodila sem driv (ani nohy sem nemela poradne oholeny 😂) nakonec mi zustaly i ponozky na nohach 😂🙈 sranda proste.

kubesovaadelka
14. črc 2022

L poslíčci třeba příklad u mě bylo neco jako když máš střevní potíže a bolí tě břicho, jestli tě tedy bolí 😂 nemusí ale být jak píšou holky víš, já měla poslíčky fakt jak bolestivější MS nebo bolest břicha při střevní viróze 😂 nic hrozného, kopance a akrobatické kousky malé v břiše byly bych řekla horší a na porodu asi nejhorší posledních 30 min plus úplně největší bolest bez umrtvení nástřih 😂

chlapecektehu
15. črc 2022

Jestli jsi teď někdy během těhotenství třeba při námaze cítila že ti tvrdne břicho tak poslíčci probíhají v podstatě stejně akorát se k tomu přidá třeba bolest v kříži a může být i menstruační bolest v podbřišku dole takhle jsem to měla já a měla jsem to každých 5-10minut

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru