Sterilizace při CŘ. Jít do toho nebo ne?

catellen
25. kvě 2021

Čekám třetí dítě, mám naplánovaný císařský řez. První dítě se narodilo taky sekcí a u druhého proběhl spontánní porod. Doktor mi dnes nabídl možnost sterilizace při výkonu CŘ, jelikož to bude po druhém císaři, je to bezplatné. Jedná se o podvázání vejcovodů. Nemělo by to vliv na hormonální změny. Měla bych vyřešenou antikoncepci. Další dítě neplánujeme ( i když člověk pořád neví, ale myslím že tři stačí, je mi i 36), ale i kdyby jsme se náhodou rozmysleli, tak lze otěhotnět pomocí ivf. Vliv na tvorbu vajíček ve vaječníku na to nemá. Jestli jsem teda pochopila správně. Pořád váhám, nevím jestli to bude mít vliv po psychické stránce, jestli se budu cítit jako žena. Slovo sterilizace mi nahání husí kůži, ale zas to má výhody. Podstoupila jste to některá? Cítila jste se dobře fyzicky i psychicky? Rozhodl se pak někdo i přesto otěhotnět přes ivf?

llluckaaa
26. kvě 2021

@vhanka Mně přijde, že celkově jsem to těhotenství měla nejnáročnější, hojení bylo trochu horší, ale spíš to připisuji třetí sekci.

zuzkasim
26. kvě 2021

@mrszizy Byly to odpovědi na mě a jsem s nima v pohodě, myslím, že @ai30 je psala s nadsázkou a tak jsem je taky brala. Pro muže je to mnohem menší a jednodušší zákrok, pokud se přerušení vejcovodů nedělá ženě rovnou při sekci (což by u mě nešlo, rodila jsem všechny děti přirozeně a ty moje ostatní kamarádky též). Muži jsem to navrhla i proto, že na děti bychom sice byli 2, ale zdravotně bych další těhotenství odnesla hlavně já, stejně tak přerušení práce a další věci, takže by pro jistotu nemít další dítě mohl udělat něco víc pro změnu on. Nechce, nic nenadělám, bezpečný sex tedy musí řešit jinak🙂 Ve společnosti cítím, že muž si chce hlavně užívat a nic neřešit a cítím naopak tlak na ženy. U nás doma ne, ale od kamarádek a známých... a spousta chlapů ani neví, jaké zdravotní důsledky pro ženu může mít braní HA. Ale to už jsme se dostaly někam jinak, než zakladatelka se svým dotazem.

catellen
autor
26. kvě 2021

@zuzkasim 🙂

catellen
autor
26. kvě 2021

Děkuji všem za názory. 😊Nikoho z okolí právě neznám, kdo by to podstoupil. Je to nezvratný zásah a musela jsem vědět více informací. Za týden mám plánovanou sekci. A po zvážení i s manželem do toho půjdu. Navíc, u mě s každým těhotenstvím přichází další zdravotní komplikace. Toto těhotenství je nejnáročnější..

aronek
26. kvě 2021

Mám dělanou při čtvrtém CS. Úplně v pohodě, žádné problémy ani změny nepociťuji. A sex je v klidu bez následků 🙂

sira2014
26. kvě 2021

@llluckaaa možná je pro tebe dobre tema k zamyšlení jakou důvěru máš k muži se kterým se miluješ. Když s ním plodíš děti, tak bys měla být schopná se na něj spolehnout i v tom, že ti žádné neudělá. Je to docela zábava to natrénovat 😉 takové zpestření intimního života po třech dětech jako když najdeš.....

zuzkasim
26. kvě 2021

@sira2014 Je velká škoda, že zadržovat ejakulaci se neučí hoši už od doby, co začnou masturbovat. Kolik by se ušetřilo potratů a neplánovaných těhotenství! Vůbec, proč to za ta tisíciletí už dávno běžně nefunguje?

llluckaaa
26. kvě 2021

@sira2014 Zamýšlet se nad tím můžu, ale výsledek bude stejný. Kdybych k němu neměla důvěru, tak si s ním nedělám děti. Ale zkoušet podobnou metodu a riskovat, že se to nepovede, když vím, že další dítě je pro mě velké zdravotní riziko, mi přijde jako hloupost. Zkoušet to můžu leda když jsem smířená s tím, že se to nemusí povést a budu čekat další dítě.
Ale každý ať činí, jak chce, já chtěla mít jistotu, proto jsem šla do sterilizace. Ta je pro mě osvobozující, nemusím nic trénovat, zanášet tělo chemií nebo shánět kondomy 🙂

elwe
26. kvě 2021

@sira2014 jenomže k otěhotnění není ejakulace potřeba, a je to důvod, proč správně provedený přerušovaný sex není úplně spolehlivý. A pochybuji, že u zadržování to bude jinak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru