Moučnivka a jak na ni

pabka
3. dub 2016

Ahoj holky,
chtěla bych vás poprosit o radu - malá má 6 týdnů a na jazýčku se jí udělala moučnivka, k ní další průvodní jev, který je snad ještě horší - puchýřky na prdelce, které lehce krvácí... Léčíme přes 14 dní a nemůžeme se toho zbavit, nemáte nějakou radu? Já mažu prsa Imazolem, malá má mastičku od dr. na jazýček, míchaná na moučnivku, nevím přesně, co v ní je, jedna složka je Canesten. Na prdelku řepík, Imazol, větráme, tři dny dáváme homeopatika. Ale stále žádné zlepšení... co pomohlo vám?
Za rady předem moc děkuji.

danielkar25
3. dub 2016

Ahojky malej to měl minulý týden taky měl to v souvislosti s virozou a udělali se mu i afty.no nám ta moucnivka odeznela asi až za týden ale ten zadeček máme pořád cervenej sice puchýře už nemá ale hodně nám pomohlo do vany dat sáček s heřmánkem a zadeček mazat infadolanem a lepší se to každým dnem.na ten zadeček zkus tohle a na tu moucnivku dal mazej ten krém od Dr.a oni se to zlepší uvidíš chce to jen čas 🙂

pabka
autor
3. dub 2016

@danielkar25 ahoj, děkuju za příspěvek..
při každém prebaleni otírám odvarem z repiku, zkusím vyměnit za hermanek...
díky za povzbuzení, uz to má třetí týden a zadeček mi přijde čím dál horší.... ☹ některé puchyre krvácí.. je mi ji hrozně líto, musí to bolet ☹

katyxq
3. dub 2016

@pabka https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce-u-... ... Canesten do pusy ☹. chudáci játra miminka

anetink
3. dub 2016

Taky jsme bojovaůi dlouho z moucnivkou zkouseloůi snad vsechno cobna ni existuje a nakonec mela misto nasi doktorky sluzbu nahradni(hodne starsi doktorka) a ta mi poradila co nejvice pusinkovat maleho(neni to vtip taky jsem na ni koukala jak puk) a musim rict nam to opravdu pomohlo a do tydne bylo po moucnivce.

pabka
autor
3. dub 2016

holky díky, zkusím vše. Zítra koupím zinkovou mast a ten Hylac, díky za tip.
Pusinkovat tedy budu radši taky 🙂

ppejskova
3. dub 2016

@anetink jako na pusinku??já totiž všechny peskuju ať jí na tlamičku nepusinkujou aby jí nenatahli nejakej bacil.

milejka
4. dub 2016

mě doktorka napsala takovou fialovou vodičku a tím se pusa vytírala a brzo bylo po moučnivce.Sice oblečení bylo fialové,ale když se použije nějaký starší a na doma,hlavně když to zabere.

pabka
autor
4. dub 2016

@milejka díky, taky ji koupím. Nasadim vše, jak pises, hlavně, ze to zabere... oblečení je fuk, hlavně at je moucnivka pryc. Díky 🙂

qz
4. dub 2016

Naprosto vazne mi pomohla biorezonance. Vykmitat kvasinky a zlateho stafylokoka pryc. Nejak nepomahala ani genciana. A samozrejme davam BioGaiu.

pabka
autor
4. dub 2016

@qz to neznám... je to i pro miminka?Myslím tu biorezonanci, BioGaiu znám.

qz
4. dub 2016

@pabka jojo, je to i pro miminka, mela jsem ji v naruci.

pabka
autor
4. dub 2016

Tak jsem dnes nakoupila vse mozne i nemozne a jdeme do boje 🙂

danielkar25
4. dub 2016

Ten zadeček klidně maz i tím repikem,já jsem udělala odvar z obou dohromady a při každým přebalování mu to potru tím silným odvarem a chvilku nechám větrat a pak namazu mastí.jinak vám preju ať se to brzy zlepší🙂

pabka
autor
4. dub 2016

@danielkar25 jojo, mám Perlan a ten namacim do repiku a zdimu ji ho na zadecek, otiram.. při každém prebaleni. Dnes v lékárně 905, - plus ty předchozí nákupy, čert to vem, hlavně, at uz je ok...
díky moc za příspěvek a rady.

anetink
4. dub 2016

@ppejskova jj pusu na pusu ale jen ty jako maminka🙂 vysvetlila mito tim ze mame uz vytvorene nejake prostredi v puse a pusou to predas mimcu a diky tomu prostredi moucnivka zmizi a u nas to tak bylo🙂

kaca92
4. dub 2016

Ahoj,
taky jsme několikrát bojovali s moučnivkou dokud jsme neobjevili gel Infectosoor Mundgel, který je tedy z Německa a je dražší, ale některé maminy s ním obchodujou i tady v ČR.
Od té doby se nám moučnivka neobjevila.

pabka
autor
4. dub 2016

@kaca92 Díky za tip, dnes jsem nakoupila téměř vše výše uvedené, pokud to nezabere, zkusím sehnat tenhle gel...

pabka
autor
4. dub 2016

@danielkar25
@katyxq
@anetink
@milejka
@qz
@kaca92
ještě prosím holky mám jeden dotaz - pokud jste některá kojila, mazal jste něčím i sebe? Dr říká, ze mám mazat i sebe Imazolem, mazala jsem, ale prsa stale pálí a uz je to 14 dni.

julien
4. dub 2016

@pabka Infectosoor u nás nezabral, myslím, jestli jste takhle daleko, asi dojde na genciánku...

monisek211
4. dub 2016

Nam mudr doporucila koupit si v lekarne fialku a tim pusinku vytirat cca 4x denne a jednou natrit prsa.

pabka
autor
5. dub 2016

@julien no, uz jsem ji koupila... ráno začnu i s ni... tak uvidime, snad brzy zabere.

pabka
autor
5. dub 2016

@monisek211 díky a za jak cca dlouho přišlo zlepšení?

karlajasmine
5. dub 2016

@pabka ahoj, ten mundgel z Německa je úplně super, ale dá se namíchat i tady, složka je Nystatin, bylo to to jediné, co nám zabralo.. Kožní lékař nebo pediatr vám to může predepsat a v lekarne to namichaji. Když si vygooglis Nystatin a moucnivku najdeš spoustu příběhů o tom, jak to zabralo, a můžu jen potvrdit. Mazala jsem si to i na bradavky a malýmu tím vytirala pusinku.

monisek211
5. dub 2016

@pabka do tri dnu u nas prislo zlepseni. V lekarne ta fialka stoji asi 50kc.

danielkar25
5. dub 2016

Ahojky já jsem si vždy po kojení namazala prsa bepanthenem a pak když se šlo zas kojit tak jsem si ty prsa otrela vlhkým hadříkem a musím říct že mi to řekli i v porodnici a neměla jsem pak s prsama žádný problémy. 🙂

pabka
autor
5. dub 2016

Zahájila jsem masivní útok 🙂 na zadecek zinkova mast s vitamíny, Rybilka, zasyp, repik, hermanek, do pusy fialová vodička, polykat probiotika. U me Hylak forte. Tak snad to bude brzy pryč.
Díky všem holky.

@danielkar25 to je postup na bolavé a popraskane bradavky z kojení.. nebo myslíš i na ty kvasinky ze to zabere?

ppejskova
6. dub 2016

@pabka kvasinky bepanthenem jenom zhoršíš,podle toho spolehlivě poznáš, že to není jen popraskané...

danielkar25
6. dub 2016

Ne já myslela že je mas jen bolavé a rozpraskane🙂 na to bepanthen rozhodně ne🙂 promiň to jsem špatně pochopila🙂

pabka
autor
6. dub 2016

@ppejskova no ale co s tim tedy? Dr radila Imazol, ale nezabira... ☹ diky

pabka
autor
6. dub 2016

@danielkar25 v pohode, nic se nedeje 🙂
hledám radu, co s tím, ale zatím nic nezabírá...