Moučnivka a jak na ni

pabka
3. dub 2016

Ahoj holky,
chtěla bych vás poprosit o radu - malá má 6 týdnů a na jazýčku se jí udělala moučnivka, k ní další průvodní jev, který je snad ještě horší - puchýřky na prdelce, které lehce krvácí... Léčíme přes 14 dní a nemůžeme se toho zbavit, nemáte nějakou radu? Já mažu prsa Imazolem, malá má mastičku od dr. na jazýček, míchaná na moučnivku, nevím přesně, co v ní je, jedna složka je Canesten. Na prdelku řepík, Imazol, větráme, tři dny dáváme homeopatika. Ale stále žádné zlepšení... co pomohlo vám?
Za rady předem moc děkuji.

ppejskova
6. dub 2016

@pabka hele mě na bradavky zabral jedině až Canesten...někde píšou umýt přes kojením, jinde že když kojíš víc jak po 3 hodinách,tak nechat ale natírat jen tenouckou vrstvu, jinak malé před kojením vytírám pusinku prevarenou vodou,a troškou neocidu,následně dám najíst a po jídle maznu ještě maličko na dudlík... A po 2 dnech o hodně lepší... Naše dětská říkala že pokud dobře baští tak nejde o nic závažného,ale i tak chci aby to měla pryč... Kamarádka co žije v Německu mi ještě pošle infectosoor a snad zvítězíme...
A HLAVNĚ: to chce aspoň 3 dudlíky, jeden náhradní, a postup nakojim a dám čistý vyvařený, a ten použitý házím obratem do sterilizátoru 🙂 hodně štěstí!!! Jinak ještě budeme zkoušet ty pusinky... Je to příjemný tip,který když nepomůže tak neublíží...

danielkar25
11. dub 2016

@pabka ahojky tak co jak to u vás pokračuje? Zabralo něco?my máme pořád ten zadeček dost opruzeny už tři týdny nic nezabírá,byl mi doporučen imazol dnes jsme začali mazat tak uvidíme :-/

dadakin
11. dub 2016

nám mudr. doporučila na moučnivku Borax síla 5 je to homeopatikum lžička koj. vody v ní rozpustit 10kuliček na vatičku a vitírat pusinu já canesten na bradavky a omývat prsa před kojením

pabka
autor
13. dub 2016

@danielkar25
@dadakin
@ppejskova
Ahoj holky, tak píšu vývoj u nás - zahájila jsem fakt léčbu na několika frontách, těžko říct, co zabralo, možná vše jako celek, ale venku z toho ještě úplně nejsme.
Takže já začala brát Hylak forte, malá probiotika Biopron, pusinku jí mažu fialovou vodičkou a na prdelku zinkovou mast s vitamíny + Rybilku + Sudocream (střídám)
Po pěti dnech, kdy stav byl stejný, ne-li stále horší, jsem ráno vstala a na prdelce měla puchýřků jen polovinu, úplně jsem zírala... Další den byly najednou pryč úplně!!! Žádné postupné mizení, prostě najednou byly fuč.
Ale v pusince moučnivku stále má, takže vytrvávám v léčbě a uvidíme, kdy se zbaví i toho. A mě prsa pálí stále, takže vyhráno ještě není, ale to nejhorší, krvavé bolavé puchýře na zadečku jsou pryč.

A k Imazolu - na ten pozor, za prvé jsem ho mazala víc než 14 dní a nezabral a za druhé jak jsem to pak studovala na netu, dočetla jsem se, že může spíš uškodit, maximálně že potlačí ty příznaky, ale nevyléčí a může se kvasinka vrátit v horší formě. Takže ten jsem radši úplně vysadila.

@ppejskova dudlík malá nemá, takže to je v poho, i když si zas dost cucá ruce, ty vyvařit nejdou 🙂 🙂
A pusinky já radši nezkouším, trpím hodně na opary a tak abych jí nějaký nepředala, mám je téměř non stop.

Homeo Borax jsme zkoušeli, výsledek nebyl bohužel... paní říkala, že zlepšení přijde do druhého dne, ani po týdnu užívání nic ☹

Držím vám všem palce, at je to pryč co nejdřív, je to hnus.

pabka
autor
13. dub 2016

ps. a ještě jsem několikrát denně omývala prdelku řepíkem a heřmánkem.

dadakin
13. dub 2016

@pabka já mažu prdelku Calciovkou a zabírá jako poslední si nechávám Sudocrem pokud calciovka nezabere na 100%,moučnivku už nemá na jazyku po stranách ještě ano vytíráme tím Boraxem.

pajdousekk
13. dub 2016

Holky, i my se trápily s moučnivkou, přes 2 měsíce.. šílené to bylo. Nakonec jsme si objednali z německé lékárny Infectosoor Mundgel a do týdne byla pryč!!!! Nic z českých věcí Vám nepomůže, protože nic není přímo na moučnivku. V žádném případě bych už nepoužila gengiálu, hnus největší a karcinogení.
Případně než Vám dojde z Německa gel, tak si vyžádejte od doktorky míchanou mast s účinnou látkou Nistatin!!!! Ne každá lékárna Vám to namíchá, nemají tuto složku. Ale toto také částečně funguje.

julien
13. dub 2016

Hele, ten gel jsem vyplacala celej a do týdne byla ta mrcha zase zpátky 😒

pabka
autor
13. dub 2016

@pajdousekk Zkusím ten gel taky sehnat, co mám ohlasy, pomohl kamarádkám tak půl na půl, i tady na MK jsou rozdílné názory, ale zkusím, každá možnost dobrá 🙂
Že je fialka karcinogenní již bylo vyvráceno.

pabka
autor
13. dub 2016

@julien no právě, taky jsem to slyšela... po některých přípravcích jsou potlačeny ty příznaky, ale kvasinka zůstává a dřív nebo později zase vyleze.... ☹

julien
13. dub 2016

Hele, jsem na mrtvici, lecim to už osm nedel, ted jsem zas mazala genciankou, ale v puse to ma stále, kdyz vysadim. Ještě zkusím Hylak. Naštěstí nemá puchýřky... Me omejou, fakt

pabka
autor
13. dub 2016

@julien no obávám se, že je potřeba komplexnější přístup, já nasadila na víc frontách a to zejména kvůli tomu zadečku, kdybys to viděla, při každém přebalování se mi chtělo brečet, jak strašný to měla, krvavý puchýře, živé maso... a najednou jak když utne... teda na zadečku, v puse to ustoupilo o cca 10%, má to 5 týdnů, tři týdny léčba od dr, nezabíralo vůbec, týden homeo, nezabraly, ted týden ta celková léčba a aspon se uzdravil ten zadek..
na netu hodně píšou, že pomůže dieta matky, ale absolutně bez mléčných výrobků, pšenice, cukru, některé zeleniny atd., to já nedám, zkouším zatím bez toho, při nejhorším sáhnu k tomu, no...
Hylak asi taky pomáhá, ale je to tedy hnus hnus, zatím nejhorší chuť léku, co jsem kdy ochutnala 🙂 ale užívám poctivě.
Jo a taky super zpráva je, že se to prý často vrací i po vyléčení.... ☹

pabka
autor
20. dub 2016

Holky, hlásím úspěch v boji... zadeček je už úplně ok a pusinka tak o 80% lepší, už skoro dobrá. Snad to nezakriknu a nevrátí se to...

@julien co u vás??

monisek211
20. dub 2016

Maminy, na mimibazaru se pripadne prodava mundgel z Nemecka. Ma pro deti 0-4m a od 4m.

bleskova
24. dub 2016

Zdravím, syn měl taky v prvních měsících moučnivku, napřed genciána, ale vracela se. Tak jsem vždy po mlíku namočila uchoštour do citronu a vytřela jsem pusinu, kvasinky nesnáší kyselé a libují si ve sladkém. Lahve vždy pořádně vyvařit a pokud kojíte, tak prsa také vždy desinfikovat.

pabka
autor
2. kvě 2016

@kaca92
@ppejskova
@karlajasmine
holky, tak máme tu mrchu zpátky... ach jo.. zkusím ten Infectosoor Mundgel, píšete, že jste mimčům mazaly, ale prý do 4. měsíců se dává gel Nystaderm, ten Infectosoor Mundgel prý až od 4. měsíců... v kolika měs jste ho mimčům mazaly? díky

ppejskova
2. kvě 2016

@pabka já měla v plánu od 2. Ale než přišel, tak bez všech medikamentu prostě zmizela,asi možná opravdu to pusinkování a probiotika zabrali...

pabka
autor
2. kvě 2016

@ppejskova tak to je super 🙂

radullah
Odpověď byla odstraněná
Zobraz