Ekzém u miminek, co s tím?

nina1788
25. črc 2017

Ahoj holky poraďte mi něco účinného na suchou kůži a já nevím co to je ekzém nebo potničky asi obojí dohromady doktorka nám doporučuje obklady z řepíku nebo heřmánku a promazávat lenienskou, ale vůbec to nemá žádný dlouhodobý účinek. Jednou mi připadá, že to má lepší a další den to má zase hodně. Má to hlavně ve vlasech a na tvářičkách. A ve vláskách se mu kvůli té suché kůži nebo asi kvůli tomu jak to tam furt mažu udělali lysiny. Také jsme zkoušeli hlavičku namastit nechat působit a vyčesat a umýt, ale to bylo když měl suchou celou hlavu teď má jenom určitá místa a když hodně pláče tak to má červený. Už nevím co s tím malému jsou tři měsíce.

makky1310
25. črc 2017

Resila jsem to same. Nakonec pomohlo najet na bezmlecnou dietu (kojim) a byl klid. Jinak k mazani, nam pomahala mesickova masticka z vazeliny, koupel ve vyvaru z ovesnych vlocek, a dost si zensky chvali modrou indulonu, ale odzkouseno nemam. Ten hermanek se mi trosku nezda, je spis drazdivej, taky jsem ho zkousela a opupinkoval se. A vlasky jsem delala stejne jako ty ale s olejickem od avirilu a asi po treti byl klid...

makky1310
25. črc 2017

@nina1788 vlastne vycesavala az po umyti ne pred

nina1788
autor
26. črc 2017

@makky1310 děkuji za rady takže ty si přestala jíst mléčné výrobky a pomohlo to? Nemělo to vliv na tvorbu mléka?

makky1310
26. črc 2017

Synovi zacal vylezat ekzem ve 3 mesicich, do 8 mesicu jsem vyzkousela vsechno mozny(porad se to zhorsovalo). Pak jsem najela na bezmlecnou dietu, protoze jsem se docetla ze to byva ten nejcastejsi problem(pak je jeste samozrejme alergie na vejce, soju, rajcata, atd....). A taky vim ze kuze je propojena se strevama a ze to chce resit pricinu, ne az problem. Kdyz jsem presla na bezmlecnou tak byl maly uz i na prikrmech, ale mliko mam do ted(synovi je 11 mesicu). A to jsem k tomu jeste vegetarian. Musi si clovek najit alternativu jak doplnit vapnik (brokolice, porek, rostlinna mleka, ...) Jinak ekzem se zacal lepsit po 2 tydnech, po 3 byl pryc. Ted ma cerveny suchy tvare, to ale prikladam zubkum....

makky1310
26. črc 2017

@nina1788 promin nedala jsem odpovedet🙂

nina1788
autor
26. črc 2017

Díky

andiienka
6. srp 2017

Já na takovýhle ekzémek používala Bepanthen sensiderm, vždycky když se malému udělal nějaký flíček, namazali jsme a byl pryč..jinak preventivně promazáváme AD lotio chronicem...

lusynkova
6. srp 2017

Já míchám svou mast a ta už pomohla hodně dětem i dospělým s ekzémy různého původu.

lusynkova
6. srp 2017

Mám také na profilu pár úvah o příčinách... Jinak o recept na mast se ráda podělím. 😉

nina1788
autor
6. srp 2017

@andiienka Ten mám doma, ale bála jsem se mu to tím namazat, protože nevím jestli se to může na miminka. A vy s tím mažete od jakého věku malého?

ajja87
6. srp 2017

My přestali koupat každý den a na promazání Excipial.To nám pomohlo,ale my teda byli suchý po celým tělíčku.

makky1310
6. srp 2017

@lusynkova ahoj, ja bych prosila receptik na mast😉. Mame ted trosku ekzem na tvarickach...

nina1788
autor
7. srp 2017

@lusynkova můžu také poprosit o recept na mast, popřípadě kde se schánějí na to ingredience?

kikinavratilova80
28. bře 2018

U mě vždycky zabraly kortikoidy, ale dítěti bych to nikdy nedala. Zkouším přírodní krémy, masti a balzámy. Momentálně jsem narazila na dva typy balzámů, jsou od Dr.CBD a jeden obsahuje zinek, takže ten mám na mokvavé rány a druhý, mastnější používám na promazání, obsahuje lanolin, žádnou vazelínu a na suchou v zimě popraskanou ekzematickou kůži je výborný. Každé tělo reaguje různě, je asi třeba zkoušet.

tampu
26. únor 2020

Ahoj, veškeré kožní problémy (suchá kůže, ekzém, seborea,...) jsou vzdy spojeny s psychikou. Pokud je tvé dítě malé (do 1 roku) určitě zdcadlí tvou psychickou rozladěnost. Čeho přesněji se to týká se dá poznat podle místa kde má miminko ekzém/y. Problém je ten, že pokud se ty neuklidníš tak to bude horší a horší. Když vidíě své miminko jak mu nemůžeš pomoci, tak ti to je hrozně líto, jsi zoufalá, máš strach a to ten problém jen prohloubí. Chápu tě, také jsem to zažila, dcerce pak už pomohli jen kortikoidy a doktor nevěděl co s tím, tak jsem to vzala do vlastních rukou a do týdne bylo po problému 🙂 Koukni tady https://zivotvrisimaterstvi57.webnode.cz/l/exem/

dolfaj
17. kvě 2020

@tampu zajímavé

dolfaj
17. kvě 2020

@tampu tak že když se zklidnim tak dcerka se vyléčí

lenatko91
17. kvě 2020

@tampu kde najdu ty místa ekzému a jejich významy prosím?

tampu
17. kvě 2020

@dolfaj určitě, chce to mít taky čas pro sebe a ne být jen v kolotoči povinnosti 😉 Já jsem třeba začala běhat a chodit na ženský kruh, dává mi to minimálně 30 minut každý den jen pro sebe a to mě hooodne pomohlo

tampu
17. kvě 2020

@lenatko91 konkrétní místa a jejich význam se dá najít třeba v čínské medicíně, ale celkově ekzém je projevem potlačování a projevování sebe sama na psychické úrovni. Pokud je miminko malé tak se problém týká vas, pokud větší může to být na půl a od toho 7 roku života už jde spíš o pocity ditete, které v něm můžete vyvolávat vy (nutit ho k poslušnosti, neposlouchal jeho názory,...)
Jinak obecně nohy souvisí se vztahy, ruce s aktivitou/moznosti něco dělat a zbytek těla je více specifický. Takhle to je hodně obecně řečeno, neznám konkrétní problém 😉

kacenka115
17. kvě 2020

@nina1788 doporučuji koupat v nějakém olejíčku, z lékárny Linola nebo je i spousta přírodních olejů pro miminka. Hlavičku jsme myli měsíčkovou Weledou. Mazání mi přijde, že každému miminku vyhovuje něco jiného. My hodně bojovali vyzkoušeli toho mrak, od mastí z lékárny, čistou vazelínu, oleje... Nám nakonec sedlo šlehané bambucké máslo s pupečníkem a přírodní zinkovka (je víc značek).

dolfaj
17. kvě 2020

@tampu to je sice hezky ale když jsem na vše sama a nikoho nemám ,rodina odříznuta v zahraničí kvůli epidemie.

kacenka115
17. kvě 2020

Moc na tu psychickou stránku ekzému nevěřím, ale každého věc. ;) U nás v rodině je to dědičný po ženské linii a pochybuji, že by mamka, matka 6 dětí, byla nervní jen u mě a u ségry. 😉 Jinak muž má v rodině taky kožní problémy, takže syn to měl, i když je kluk a v mojí rodině vždycky trpěly jen dívky. Jinak s věkem se to u nás lepší a zhoršuje se to maximálně nevhodnou kosmetikou a pracími prostředky,takže hodně řeším, co koupím. Jinak kamarádka řešila NT domácnost,psychiku a kdesi cosi a pak se přišlo, že to způsobila nějaká plíseň od psa...

dolfaj
18. kvě 2020

@kacenka115 moc hezký napsané, taky nevěřím na psychiku, jsem hodně pozitivní člověk a žádný stres , už se těším že ve středu půjdeme k doktorce a co nám řekne. U nás právě měl manžel ekzém když byl malý ale jemu udělali transfuzi krve , to už měl snad 6 let a dneska je v pohodě

dolfaj
18. kvě 2020

@kacenka115 jenže ještě jsme neměli první očkování to jsem poposunula na podzim dám jen povinné, nic navíc.ppkud do té doby bude v pořádku.

dolfaj
18. kvě 2020

@kacenka115 co seborea nemate někdo skusenosti jak se jí zbývající t ,neustále ji leže na čelo

kacenka115
18. kvě 2020

@dolfaj Díky, mám vystudovanou biologii a chemii a i když psychika má na zdraví vliv,tak zase nelze nehledět na genetiku a biologickou stránku nemoci. Jinak kdyby to bylo tak zásadní, tak při studiu a teď na mateřské bych byla celá osypaná a nemocná. 😂😂😂 Na seboreu obden pořádně vymýt tou měsičkovou Weledou, po pár umytích byla pryč. Očkování mělo na ekzém vliv, ale naštěstí žádný drama. Určitě ale po poradě s pediatrem. Jinak na nepovinný synflorix neměl třeba reakci vůbec, ale to každé mimčo asi jinak no. ;)

tampu
18. kvě 2020

@dolfaj Já také nemám nikoho na hlídání a zvládla jsem to, stačí se umět přijmout a pěstovat sebelásku. Je spousta způsobů, můžu vám dát i konkrétní typy. Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody 😉

dolfaj
18. kvě 2020

@lenatko91 moc krát děkuji , vyzkouším