Nitrooční tlak. Jsou hodnoty k zahájení léčby?

angelika25
27. říj 2022

Ahoj, dnes jsem byla propuštěna z nemocnice po operaci strabismu, kde mi zjistily na obou očích při přijetí nitrooční tlak v hodnotách 24. Jsou tyto hodnoty ještě v pořádku nebo už vyšší k zahájení léčby ? Máte někdo zkušenost. ?

eva118
27. říj 2022

A co řekli doktoři? Já byla minulý týden u oční, tlak 22 prý úplně v pořádku.

angelika25
autor
27. říj 2022

Že ho mám hodně hraniční a mám se domluvit se svým lékařem, zda léčbu započne či ne.

eva118
27. říj 2022

Tak toto jsem našla : Obecně lze říci, že hodnota nitroočního tlaku do 20 torrů je většinou bezpečná a zelený zákal při ní nehrozí. Naopak při hodnotách nad 30 torrů se zelený zákal většinou rozvine.
Asi ti ten tlak bude dr hlídat.

evawest
27. říj 2022

Ahoj, ono zalezi na nekolika faktorech. 24 je trochu vyssi. Muj tata je ma nad 30 nebo i 40, ja jsem je mela v devatenacti kolem 27. Musela jsem kapat kapky, coz mi problem nedela, ale palily me po nich oci. Takze jsem je kapat prestala. I tak me lekarka chvalila, ze hezky kapam. Po letech a letech nakonec noveho lekare napadlo vysetrit, jestli nemam tlustou rohovku, ze to muze hazet vyssi hodnoty nitroocniho tlaku a ono jo. K tomu mam jeste nestandartni tvar oci. Takze urcite hlidat, ale neboj se toho. Ptej se doktoru na cokoliv, co chces vedet.

angelika25
autor
28. říj 2022

Moooc děkuji.