Které období mateřství bylo nejnáročnější?

verushe20
22. únor 2015

Maminky mám takový dotaz neboli průzkum. Jak byste ohodnotily vaše mateřství z pohledu vývoje děťátka.... které období pro vás bylo nejnáročnější? Dejme tomu od narození tak do roku a půl až dvou. My máme téměř půlroční holčičku a zatím to zvládáme téměř na 1. 🙂

mandala
23. únor 2015

@mon_88017 To jsi napsala moc krásně. 😀

elu
6. bře 2015

nejhorší to pro mě bylo od narození tak cca do 4 měsíce, jakmile byl nějakej režim a člověk viděl tu jistotu, ze od tolika do tolika dítě chrápe, bylo to veselejší...o to pak bylo horší, když se to najednou začalo měnit..než se zase ustalilo něco jiného....od roka to bylo celkem fajn, od dvou do tří mě to celkem i bavilo, ja nejsem ten typ matky, co jí rozčiluje, že dítě dělá bordel a něco vyhazuje...to naopak jsem byla ráda, že si můžu třeba čumět do blba a je klid

ehrdlicka
18. dub 2015

Nemám ještě tolik zkušeností, malému budou teprve 4 měsíce, ale upřímně někdy mám pocit totální bezmocnosti a psychické a fyzické vyčerpanosti. Do 3 týdnů to byl andílek a pak se probudil ten skrytý ďáblík. Trápila nás dlouho novorozenecká žloutenka a ještě teď nemůžu 100% říci, že jaterní testy máme úplně v pořádku.
Na mateřství jsem se vůbec nepřipravovala, těhotenství bylo celkem v pohodě, akorát jsem byla nucena podstoupit vyšetření plodové vody z důvodu možné genetické vady, ty 3 týdny potom byly k nesnesení, ale byla jsem smířená s tím, že pokud by se něco potvrdilo, tak bych si to nechala vzít (možná mě někdo kvůli tomu odsoudí, ale nedokážu si představit život s postiženým dítětem). Malý byl zlatíčko, většinou jsem o něm ani nevěděla, nekopal, jen se lehce protahoval. 🙂 Plodová voda mi praskla na večer na Štědrý den a malý se narodil o 17hod. později. 🙂 Když jsem ho poprvé viděla, tak jsem nepocítila nával mateřské lásky, jen jsem si naivně řekla, jak jsme mohli zplodit tak nádherné dítě. 😀
V té době jsme měli doma ještě 7 měsíčních štěňátek, takže první měsíc života našeho malého, byla starost nejen o něj, ale i o 8 dalších hladovců (matka + 7 štěňat), ale dali jsme to. Nepoznala jsem v šestinedělí si přes den odpočinout, lehnout si s malým jen tak a v klidu spát a mazlit se. Proto mi připadá, že za tu jeho plačtivost můžu já a moje i velká neschopnost komunikovat. Ale když se usměje, začne se řehtat, tak to pohladí po duši a je líp. A když venku ještě vysvitne sluníčko, tak se člověk cítí silně, že všechno zvládne...škoda, že nemůže být každý den slunečno.
Necháme se překvapit...jaké starosti a radosti nám život ještě nadělí..ale říká se: " Malé dítě, malé starosti. Velké dítě, velké starosti"..tak uvidíme. 🙂 Držím Vám ( i sobě) palce, aby jsme to ve zdraví zvládli a naše dětičky byli ty nejšťastnější za to, že nás mají.

consti
18. dub 2015

Každé období má svá pro i proti a navíc každé dítě a maminka jsou jiné. Na jednu stranu to byla pohoda, když miminko jen spinkalo, nelezlo nebo nedej Bože nechodilo 😀. Na druhou stranu jsem neměla ten dnešní odstup a měla jsem stejně pocit, že nic nestíhám 😎 . Po porodu se navíc přidaly myšlenky typu, že život je někde jinde, že se jen motám kolem dítěte atd. Prostě "klasické" šestinedělí 😝 😅 . Navíc malý hodně plakal, prdíky a tak...Teď je mu skoro rok a půl a je to náročné, určitě náročnější jak ten první rok, ale zase si to tak nějak víc užívám v tom, že se spolu už docela domluvíme, že chodí, že je s ním sranda. Sice jsem fakt vyčerpaná, ale šťastná 😉 . Takže abych to shrnula, nejhorší bylo asi šestinedělí a celkově ty první měsíce, od té doby je to čím dál lepší 😉 .

domiz
24. dub 2015

Já si myslela,že ty první dny..Ale omyl 😅 První dva měsíce byly teda hrozný,ale nejnáročnější a nejtěžší 3- 4 rok a teď momentálně je to prostě mazec.Dcera je neskutečně tvrdohlavá a období vzdoru,vztek a odmlouvání.Ale zase je to skvělá parťačka a hodně se spolu nasmějeme.Každý období bylo pro mě krásný,ale i náročný.

kamino
24. dub 2015

Prvnich cca 14 dni pohoda,pak zacaly koliky,po nich zuby,pak lezeni v noci po vsech certech a nasledne vzteky ze vazne nechci od 2 do 6 rano si hrat na psa, do toho kojeni do dvou let cca 8x za noc, pak prislo obdobi vzdoru,ktere trva doted...ale muzu rict za sebe,ze prvni dva roky ocistec,ted uz se to zacina lamat 😉

carlaa
23. bře 2017

Úplně se děsím, co mě ještě čeká, když tady čtu ty příspěvky:-O My máme 8 měsíců a od narození doteď je to pro mě nejhorší období života, i když od cca 6 měsíce je to asi o něco lepší. A to malej v noci spí. Ale přes den je to rvoun a vztekloun, pořád nespokojenej, strašně živej, spi jen v kočárku a já nemám chvíli klidu na jakoukoliv činnost.

babanci
23. bře 2017

Puberta. To byl mazec.🙂

kituska20
23. bře 2017

0-9 měsíců očistec. Nespala jedině v jedoucím kočárku, muselo být ticho, 12x za noc kojení
10-18 měsíců vztekání, zuby
19-25 měsíců jsem těhotná takže víc unavená a jakoby to věděla je protivná vztekavá
Až dorostou i poslední zuby tak už to snad bude v pohodě :D ale fakt neni období které bych si užívala plnými doušky