Hemeroidy po porodu

herkules6969
17. dub 2019

Zdravím maminky, trochu citlivé téma, ale tak to hold k porodu a k životu patří 🙂 Chtěla bych se zeptat těch z vás, které při prvním porodu tlačením, pak měli vytlačené hemeroidy, jak jste to řešily a snažily se u druhého porodu tomu předejít? Nikdy jsem na nic takového netrpěla, ale po porodu to byla hrůza, snad větší, než nástřih a šití.... Za 2m mám další porod a ráda bych se těm vytlačeným hemeroidům vyhnula :-/
Klidně piště jako anonymní , ačkoliv se nemáme za co stydět 🙂

lida9
17. dub 2019

jsem je mela taky a to po CS 😀... takze to nebude jen tim tlacenim, asi kdyz mame predispozice, tak proste vzniknou.... doufam, ze nekdo bude mit typ jak jim predejit🙂

herkules6969
autor
17. dub 2019

@lida9 To je zvláštní, že i po CS 🙂 já na to nikdy netrpěla, ani teď v těhotenství s tím nemám problém, ale při prvním porodu, jak tlačila ta hlavička na ten spodek, se ty žíly prostě nějak vytlačily ven a bolelo to pak jak čert 😀 sestřičky říkali, že se to při porodu stává často, ale mě by spíše zajímalo, jestli se tomu dá nějak předejít 🙂

lida9
17. dub 2019

ja to taky neznala, az po tom cs.... od te doby zase nic... tak uvidim pri druhem ditku zda se to zas objevi...

lv
17. dub 2019

Řekni si po porodu o masticku, mivaji ji sestry v lednici, dají ti na gazu, několikrát denne, do týdne jsem měla klid (u obou). Doma pak Faktu mast, taky vychlazena.

herkules6969
autor
17. dub 2019

@lv já se tedy spíše ptám jak tomu předejít, to , že to časem zmizí ...dobře, ale ty první dny je pak člověk úplně nepoužitelný 🙂 nic méně i tak děkuji, aspoň budu vědět co popřípadě za mastičky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru