Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

lusil2005
20. kvě 2007

andy to skusam od prveho dna 38tt 😀 vobec to nepomaha, ale nestazujem sa 😝

roxi
4. čer 2007

ahojte, viete niekto poradiť, v piatok večer som si objavila na intímke pár kvapiek krvi, keďže som sa cítila dobre, tak som tomu neprikladala význam, že to môže byť len prekrvením, ale v ten deň ráno som mala aj hlienový výtok - hustá hrudka gélového priestivno-jemne žltkastého hlienu o priemere možno 1 cm, nič viac, žiadne problémy, len troška bolesti krížov, myslela som, že to nič nie je, až včera v noci som natrafila na články o hlienovej zátke tak neviem, či je čas na paniku, lebo u mňa by to bolo ešte priskoro, skúšam sa teraz dovolať lekárovi, len mi to neberie, máte nejaké skúsenosti, ako vlastne vyzerá vylúčenie hlienovej zátky, koľko je toho hlienu, je riedky, či hustý?

morusa
4. čer 2007

Roxi: podle toho, co popisuješ, by to mohla být ta zátka, ale nejsme tu odborníci, takže ti to opravdu řekne až doktor. Každá to má jiné, známé odcházela celý den, byl to hlen s krví a hodně a u mě to bylo jen trošičku...takže těžko říct. Držím palce, aby bylo vše ok a dej pak vědět.

roxi
4. čer 2007

morusa, tak som práve došla od lekára, vravel, že tá krv sa mu nepáči, vyšetril ma vraj to vyzerá, že je všetko vporiadku, ale poslal ma aj na dalšie vyšetrenia do nemocnice, tam si len pozreli jeho poznámky a vraj, že všetky hodnoty sú ok, tak, že ak chcem nechajú si ma v nemocnici, ale že nevyhnutné to nie je, tak som už doma a mám sa pozorovať a keby niečo tak do nemocnice, dúfam teda, že sa všetko ustáli a maličká ešte pár týždňov zostane pekne v brušku,

andy.a
4. čer 2007

roxi,ak si prvorodička,tak tá zátka môže odísť aj 5-6 týždŃov pred termínom,tak sa nemusíš báť...podľa toho ako to opisuješ,to asi tá zátka bola... 😉 rob,ako ti radili lekári,hádam to bude OK...držím palce... 🙂

iza
4. čer 2007

no mě teda nepřijde běžné, aby u prvorodiček odešla hlenová zátka 5-6týdnů před porodem... 😕 5-6dnů možná,ale týdnů ? 😒

iza
4. čer 2007

si říkám..možná ještě tak 14dnů,ale i tak to je dlouhá doba ne ? Jsem se zase vylekala 😕 😕 myslím, že kdyby se mi to te´d stalo tak dost panikařím.... 😅

andy.a
4. čer 2007

iza,tak sa to píše v odb.knihách...mne pri prvom tehu zátka odišla cca mesiac pred pôrodom...a dr.mi na to nič nepovedal,vraj to tak môže byť...ale u každého to je asi individuálne... 😉

roxi
4. čer 2007

andy - tak sa budem upokojovať, že som prvorodička tak hádam to bude tým, ale budem si viac všímať či sa niečo nedeje, veď som ešte len v 32tt, tak nech si tam ešte maličká pekne rastie,

andy.a
4. čer 2007

roxi,niektoré kočky si tú zátku ani nevšimnú,že im odišla...niektoré ani nevedia,že neičo také majú--.-a lekárov naozaj zaujíma asi až,či neodchádza plodová voda...tak si uži posledné týždne tehu a keby naozaj niečo sa deje,tak sa ozvi lekárovi... 🙂

ale ak máš strach,tak si dávaj preventívne slipovú vložku...pre istotu...

lusil2005
4. čer 2007

mne odisla zatka rano, v ten den som bola na uzv, kde ma doktor vysmial ze "ja neviem co vy furt mate s tymi zatkami!!! jak keby to nieco znamenalo!" a v tu noc som zacala rodit 😀 😀 😀

kenny
10. čer 2007

ahoj holky, zdravím a přeji hodně štěstí.Zatím jsme 36. týden a špinění jsme nezaznamenali. Jen jednou jsme je to pár dní nesli něco těžšího, a mimo to měly ráno třešně, a den předtím lékařské vyšetření. Pak na WC bylo to co bylo v záchodě takové tmavo růžovo nahnědlo - voda - slabooooulince do červena. Samozřejmě: jůůůůůůů - co to? A tak v pozoru jestli něco, ale ono pak už nic, mimík čilej jako obvykle, tak jsem se docela uklidnila (termín podle ultrazvuku mám 15.7. a radši bych mimíka měla v termínu) ale netušim čemu mám to zabarvení přičíst . Ta zátka je nejspíš víc hlenovitá, že? 🙂

janeette
10. čer 2007

čaute!mne vychádzala hlien.zátka 3 dni pred porodom a mala taku dozelena-dohneda farbu cez tie 3 dni som trpla kedy to nastane,ale o tie tri dni som išla na monitor a doktor mi povedal,že dnes to asi príde a cestou domov som zašla k priatelke a tam už v tom hliene bola taká dočervena akoby žilka alebo čo,no a v ten večer už mi praskla plod.voda a už som šla 😝

zoskag
17. čer 2007

Ahojte zienky,ja uz mam po termine,tak by som sa chcela opytat,ze ked mi odisla ta hlienova zatka uz dnes rano a pocitovala som take cudne bolesti v brusku,kedy to mozem ocakavat???Dr mi kazal prist na vysetko az v stredu,ale ja dufam,ze uz nebudem musiet prist a porodim dnes alebo zajtra...... 😝
Cely den sa len mordujem,upratujem,aby som uz zacala a stale nic 😢

karo
17. čer 2007

zoskag mne pri prvej odisla hlienova zatka v pondelok rano a prve kontrakcie som dostala v stredu o siestej vecer, a v noci som porodila vo stvrtok o pol druhej, ale voda mi nieodtiekla, museli mi ju pretrhnut

slonik
17. čer 2007

zoskag, mě odešla hlenová zátka v pátek ráno, den před termínem, a rodila jsem 40+5 (ve čtvrtek večer další týden) ale někdo to má rychlejší

zoskag
17. čer 2007

mam take cudne pocity v brusku,tak mi zostava len dufat,ze to bude dnes v noci.....budem potom najstastnejsi clovek na zemi,ked to budem mat uz za sebou.. 😀

krejcirice
18. čer 2007

Tak již mam po porodu tak taky sem mohu něco napsat mě odešla hlenová zátka zhruba 7hodin před porodem. 😀

slevik
18. čer 2007

Mě odešla zátka den před porodem, ale to už jsem taky měla slabé kontrakce 😎

majka07
18. čer 2007

Mně odešla hlenová zátka asi měsíc před termínem a nerodila jsem vůbec, naplánovali mi na termín císaře a jinak jsem byla zavřená stále na 0 😅

ashley
19. čer 2007

Ahojte. Mne odchadzala zatka postupne,zacala 2 dni pred porodom.

emjee
4. črc 2007

.
anka11 • 38tt • 4. júl 2007 o 19:25
Ahojte tehuľky a mamičky ...
som v 38. týždni a včera ráno som zistila, že mi odišla hlienová zátka. Celý deň som mala špinenie. Bola som aj u svojho lekára, ale ten mi povedal, že to nič nieje, že ešte niesom otvorená, ani kontrakcie nemám takže nič. A keby náhodou niečo takže mám ísť do nemocnice. Rada by som sa opýtala keďže som prvorodička, že ako dlho od odchodu hlienovej zátky nastáva pôrod. A či to nieje nebezpečné pre bábätko. Ak niektorá mate skúsenosť tak napíšte...
Ďakujem Anka

mimonenka1
4. črc 2007

ahoj anka11, presne to sa stalo mne včera a som na tom podobne, v múdrej knižke píšu, že hlienová zátka môže odísť aj šesť týždňov pred pôrodom, tak nepanikárim a nič nenaznačuje, že by som išla rodiť.

natalien
4. črc 2007

Ahoj holky, mě hlenová zátka odešla cca týden před porodem, asi po 4dnech jsem měla kontrolu u svého dr. a tak jsem se mu zmínila o tom s dotazem, kdy můžu porodit, neodpověděl a napomohl mi hmatem - Hemilgtnem, no a po dvou dnech jsem jela do porodnice - byla jsem 37+3tt

sisulik
4. črc 2007

mne odisla hlienova zatka asi takto: v pondelok bol termin..tak rano mi vysiel nieco ako soplik bezfarebny...v utorok rano tiez bezfarebny a o hodinu na to uz mi cely den odchadzala zatka po kuskoch a uz mala aj farbu...a mala som aj slabe bolesti...po 16tej bolesti trosku zosilneli a po 22hej uz boli dost silne..tak po polnoci sme isli do nemocky a o 5:35 sa narodil maly...
pri prvom porode mi zatka neodisla lebo som malu tyzden prenasala, tak mi porod vyvolali... 😎

hackermartinka
5. črc 2007

Ahoj, tak já už nevím. Mně zátka odešla už před 10 dny a pořád nic. Tedy abych byla přesná, tak to bylo poprvé. Byl to takový červeno-hnědý velmi hustý hlen.No a za 2 dny zase, ale už byl jen světlounký a pak ještě asi 3x během týdne. Tak jsem zvědavá. Bolesti žádné nemam, teda až na stydkou kost, ta bolí jako čert, že se v posteli nemůžu ani otočit z boku na bok.

lucqa
5. črc 2007

Ahojte, mne odisla zatka 12 dni pred porodom. Ale niekde som uz aj citala, ze na hlienovej zatke vobec nezalezi. Tusim to bolo na www.primar.sk, ale uz si nie som ista 😅

sisulik
5. črc 2007

kedze ja som uz bola v termine, tak ma lekarka aj rozmasirovala, tak mozno aj toto pomohlo tej mojej zatke.. 😅

verunnecka
5. črc 2007

ahojt me odesla zatka taky 2 dny pred porodem a taky postupne.

macanet
5. črc 2007

MĚ HLENOVÁ ZÁTKA ODEŠLA ZA ASISTENCE DOKTORA V PONDĚLÍ A POŘÁD SE NIC NEDĚJE, STAHY MÁM, JSEM V PORODNICI, ALE ZAMČENÁ NA STO ZÁPADŮ 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru