Propuštění z porodnice v době coronaviru. Propouštějí dříve?

mia636
17. led 2021

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat tech co maji za sebou porod v poslednich tydnech. Pousteji z porodnice driv kvuli coronaviru? Znama tvrdi, ze pokud je vse v poradku tak pousteji treba hned druhy den domu at se clovek vyhne nakaze. Nikde jsem o tom ale neslysela.

aneta_v
17. led 2021

@mia636 rodila jsem v půlce listopadu a o dřívějším propuštění nikdo nemluvil, pustili mě normálně za 72h a to jsem rodila druhé dítě, vše bez komplikací, dítě tabulkové. Můžeš leda podepsat revers

luci_ela
17. led 2021

Jediné pokud by jsi rodila ambulantně a ty i miminko jste byli naprosto v pořádku. Samozřejmě by jsi si musela všechna vyšetření co probíhají během těch 72h v porodnici zajistit po propuštění. Mám termín porodu v únoru a aspoň u nás v porodnici tedy připouštějí po porodu nejdříve za těch 72h pokud byl bez komplikací a miminko je nalrsot v pořádku stejně jako maminka. Jen jsou zakázané návštěvy, na ty může jen otec miminka, stejně jako může být u celého porodu

mirilis
17. led 2021

Já rodila v prosinci. Všechno ok, ale nikdo mě dřív propustit nechtěl. Mě to tedy nevadilo 🙃

klokanka31
18. led 2021

@mia636 Pokud chceš a bude vše v pořádku, tak využij ambulantní porod.

mia636
autor
18. led 2021

Děkuji holky za odpověď.

terisek2222
18. led 2021

ja teda rodila v cervnu,ale pustili me driv, porodila jsem ve stredu odpoledne a v sobotu rano ze me pusti a pustili,ale to diky tomu ze jsem rodila po druhe

hezz17
18. led 2021

@terisek2222 vsak to je standard. 3.den 😀

agneska7
18. led 2021

@terisek2222 to je ale klasika 😉

sajul
18. led 2021

Pokud budete oba v pořádku, záleží na tobě, kdy odejdeš domů. Můžeš už klidně z porodního salu. Já rodila ambulantně druhé dítě, odcházeli jsme po 18h a bylo to super 😊

sylvusska
18. led 2021

@sajul zajimalo by me, nebot me ceka porod za 2 mesice, ohlasovala jsi to nejak dopredu detske, na prijmu? Nebo jsi se rozhodla podle toho, jak ti bylo a co mimco?

sajul
18. led 2021

@sylvusska porodila jsem v 19h, zůstali jsme přes noc, ráno při vizite jsem se zeptala jestli je dítě v pořádku, řekli že ano, tak jsem jim řekla ať mi přípraví propouštěcí zprávu, podepsala jsem reverz a šli jsme domů. Více méně než řečí, je pravda že dětská volala našemu pediatrovi, ale ten ji odpaloval a byl klid 😂

mia636
autor
18. led 2021

@sajul a to se smi v jakekoliv porodnici nebo bych musela rodit v nejake kde s tim souhlasi? Cekam druhe dite. Prvni chlapecek ma dva roky a je na me hodne fixovany. Vim ze nejak to doma budou muset zvladnout ale rada bych sla domu co nejdriv pokud bude dite v poradku. S prvnim jsem byla v porodnici pet dnu kvuli zloutence a denne tam bulela jak jsem chtela domu. Pocitam s tim ze ted mi tam bude jeste hur bez prvniho syna....

sajul
18. led 2021

@mia636 to se smí všude, nemocnice přece není vězení, nikdo tě tam nemůže držet a ty jako zákonný zástupce rozhodujes o dítěti.

madbetka
18. led 2021

Rodila jsem v březnu během první koronavlny, třetí dítě, vše v pořádku a domů nás pustili o den dřív, bylo to cca 54h po porodu.

agneska7
18. led 2021

@sajul a ty jsi to měla s pediatrem domluvené ?

lucinka_16
18. led 2021

@mia636 Rodila jsem 28.12. a šli jsme normálně 3.den. Nikdo ani nenaznačoval,že by se chodilo dřív...

niki1107
18. led 2021

@hezz17
@agneska7 Holky, já jsem asi z jiné planety, ale standart je jít domů 3.den? Já teda rodila před dvěma lety v pondělí večer a domů jsem šla v pátek...a to bylo vše ok, malá pribirala, žloutenku neměla, tak docela čumím, jestli to je nějaka novinka nebo si to každá nemocnice dělá jinak?

Jinak se omlouvám zakladatelce, že jsem se vetřela.

agneska7
18. led 2021

@niki1107 ano je to úplná klasika propuštění po 72 hod , tentokrát bych chtěla jít po 48 hod nebo dřív pokud bude vše ok

sajul
18. led 2021

@agneska7 měla, protože jsem sním domlouvala aby udělal test z patičky. Ale není to potřeba mít to domluvené, nemůžou si tím podmiňovat propouštění. A ani pediatr přijetí do péče.

niki1107
18. led 2021

@agneska7 Koukala jsem schválně na stránky naší porodnice a tam je uvedeno, že pouští po 4 - 5 dnech, takže asi to má každá nemocnice jinak, ale děkuji 😉

aneta_v
18. led 2021

@sajul já mam takový dojem, že jako zákonný zástupce rozhoduješ jen do určité míry. Pokud lékař usoudí, že dítě je v ohrožení života (teď to nechci přivolávat), tak můžeš odejít leda tak sama a dítě tam musí zůstat, protože život dítěte je nad právy zákonného zástupce. Ale nechci se hádat, protože ruku do ohně bych za to nedala, jen jsem to někde četla

agneska7
18. led 2021

Aha , no tak dlouho bych tam nebyla ,😆 naše porodka má napsaný standart 72 hod. A pokud je vše ok a maminka si řekne může jít po 48 hod . Takže jestli bude vše ok tak toho využiju ,
@niki1107

sajul
18. led 2021

@aneta_v tak pokud je dítě v akutním ohrožením života, je třeba potřeba resuscitovat, tak logicky nebudeš zadat propuštění domu. A lékař rozhoduje až v téhle fazy. Jinak za dítě rozhoduješ ty, u všeho podepisujes jako zákonný zástupce informovaný souhlas.

aneta_v
18. led 2021

@sajul nemyslela jsem resuscitaci, to je pak jasné. V tom článku nepsali ani akutní ohrožení. Pochopila jsem to tak, že když lékař uzná za vhodné, tak s dítětem prostě neodejdeš 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

sajul
18. led 2021

@aneta_v tak k nějakýmu uznání za vhodné musí být pádný důvod a všechno musí být zapsané v kartě, nemůže si jen tak nějakou diagnózu vycucat z prstu. Proto je nejlepší o odchodu nemluvit, zeptat se jestli je dítě v pořádku, když ano, tak napište mi zprávu odcházíme domů. A vše nahrávat. Já rodila ambulantně už v roce 2018, což ještě nebylo tak obvyklé, teď už chodí domu víc a víc žen, takže už stím lékaři nemají zas takový problém, dokonce jsem četla že to i teď v době coronaviru někteří sami nabízejí.

aneta_v
18. led 2021

@sajul jj to jo. Ja si teda s druhym ditetem rada ty 3 dny odpocinula 🤣 ackoliv starsi dcera mi chybela, na navstevy nesmela, videla jsem ji jen 5 min na chodbe, kdyz mi s manzelem prinesli tasku, a jeste me sestra sjezdila, ze jsem v kontaktu a jsou zakazany navstevy 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

klokanka31
18. led 2021

@sajul Taky si ambulantní porod nemůžu vynachválit 🙂

klokanka31
18. led 2021

@aneta_v Tak zase která normální máma by chtěla domů s miminkem, kterému by šlo o život?

sajul
18. led 2021

@aneta_v tak synovi bylo v době druhýho porodu rok a půl, a byl ještě kojeny, takže já šla domů i kvůli němu a hlavně, doma mám svůj klid, nerve tam dalších X mimin, stačí že řve to moje 😂 v klidu si dojdu na záchod a hlavně se pořádně najím 😅

sajul
18. led 2021

@klokanka31 souhlasím, u mě nejlepší rozhodnutí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru