První porod vs. druhý porod. Jak byste srovnaly jejich průběh?

miriam1989
22. říj 2023

Ahoj Ženy, zajímá mě, jestli vaše průběhy porodů ve srovnání byli dost podobné nebo naopak naprosto odlišné?

evelin1251
24. říj 2023

Oba porody jsem měla skoro stejné 😁😅 1.trval od první kontrakce 6hodin, z toho jsem byla poslední 2 hodinky v porodnici, bolesti silné, ale dalo se, s nástřihem teda 😑, syn se narodil přidušený, bonding trval chvilku tak půl hodiny. 2.porod trval 5 hodin od první kontrakce z toho jsem v porodnici byla posledních 20minut 😅, bolesti větší než při prvním porodu, bez poranění, dcera po porodu hned křičela, takže velká radost, a bonding nádhernej. Přeji ať ti vyjde vše podle tvych představ!🍀🎉

zlobr
24. říj 2023

První porod: praskla voda v den termínu,nakonec jsem ale dostala vyvolávací tabletu,protože se nic nedělo. Po 5 hodinach jsem měla kontrakce po minutě,skoro jsem lezla po zdi ( kontrakce mi nešly do břicha ale do rozkroku), ale otevrena na 3 cm, tak epidural. To pomohlo a otevřela jsem se na 10 cm během hodiny. Pak krásný a rychlý porod.
Druhý porod: den po termínu mi k večeru začaly kontrakce,hned po 5 minutách. Před půlnocí do porodnice, a ve 2:10 h byl malej na světě. Kontrakce úžasný,do břicha a pak až do stehen, tělo fungovalo skvěle, ve finale tlačilo samo. V obou případech jen malá poranění. Celkově oba porody krásný, bez komplikací. Druhej porod byl oproti prvnímu takovej přirozenější,skoro učebnicovej 😉

amenophus
24. říj 2023

Prvni spontanni, tyden po terminu, trval 24 hodin a nakonec mi kuseli pomoct, nastrih jak svina a jeste potrhana, dite resuscitovany, dva mesice trvalo nez se rozjelo kojeni. Docela peklo. Druhej 3 tydny pred terminem praskla voda, ale pak se nic nedelo, takze vyvolavany, ale za 2 a pul hodiny bylo dite venku, krasnej bonding, hned se prisala a kojeni jsme zmakli asi za 2 tydny. A temer bez poraneni, hned jsem byla fit a zvladla normalne fungovat, i delsi prochazky (po prvnim porodu jsem se sotva nekam doplazila).
Koukam.podobna zkusenost jako mnozi dalsi 🙂

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikous621
25. říj 2023

@miriam1989 oba dva rychlé (první vyvolávaný)

michalusenka
25. říj 2023

Co se týče délky a bolesti bych řekla skoro stejně.prvni v termínu a druhý měsíc před mi praskla voda,takže pak musela být dýl v inkubátoru.ale aspoň jsem měla čas se sama zbrchat a rozkojit se elektrickou odsávačkou. I když to bylo horší, že byl covid a byla sem tam dýl sama.ale oba trvali cca 12 hodin.po druhém mě bolelo dost a dlouho zavinovaní dělohy. Jinak po obou sem byla v pohodě,i když nástřihy a šítí, mohla jsem normálně sedet..

lovemusicsun
25. říj 2023

První přesně na termín, 14 hodin kontrakcí, potíže s kojením. Na šestinedělí pokoj pro dva, stále tam někdo chodil, vůbec jsem nespala, domu šla vyřízená a očistky trvaly celých 6 týdnů.
Druhý dva dny před termínem, kontrakce 3,5 hodiny, od příjezdu do nemocnice byla dcera za 40 minut na světě. Hned se přisála. Pokoj jsem měla samostatný, byl tvrdý covid, ani sestřičky za mnou moc nechodily. Naprostá pohoda, jak 4denni dovolená. Ocistky trvaly jen týden. Oba porody jsem měla bez poranění, ale u toho druhého jsem za týden nevěděla, že jsem rodila.

haaanka21
25. říj 2023

Mě první porod zpackali, špatný výběr porodnice. Nesmyslné vyvolávání, chvatani, nakonec akutní sekce a dceru mi odvezli na neonatologii do jiného města. Jako prvorodička hrůza. Druhý porod byl sice dlouhý a bolestivý, ale celou dobu byl se mnou manžel a porodila jsem vaginální bez větších problémů, takže krása 😁. No a třetí porod už byla rychlovka bez poranění.

fatal_error
25. říj 2023

První vyvolanej kvůli preeklampsii pár dnů před termínem, jeden den se začalo, druhý den odpo se narodil, porodní cesty nebyly připravené, dlouho jsem se vůbec neotevírala. Narodil se před 6. odpoledne a ještě jsem si dávala ten den oběd, takže zas tak dlouhé a hrozné to vlastně asi nebylo, to bych nebyla schopná obědvat. Manžel říká, že jsem mu psala někdy před 3. odpo, ať vyrazí.

Druhej porod byl megarychlej, ve 4 příjem s podivně častejna "poslíčkama" a v 5:40 byl venku. Akorát teda v porodnici zrovna smůla na personál, doktorka mi ten porod dost zkazila tím, jak na mě dost nepříjemně vyjížděla, že nestihne porod vedle, přitom na sále jsem do samotného porození syna byla asi hodinu. Omg. Jinak teda byl o hodně víc bolestivej, ale kvůli spěchu mi narvali oxytocin do kapačky, který zesiluje kontrakce, takže to bylo holt tím.

A třetí porod, to byla úplná haluz, takhle bych rodila klidně jednou za tejden, to jsem pochopila, že se asi fakt mohlo stávat, že ženy dříve porodily na poli během sklízení brambor. 🙂 Když jsem začala panikařit, že to už fakt docela dost bolí, PA vyšetřila a šlo se tlačit. 🙂

maxulekapcule
25. říj 2023

@miriam1989 první porod vyvolávany 37+3tt, katastrofa totální, skončil vexem, ale rychle jsem byla v pohodě. Druhý císař 37+6tt, pohoda, klídek. Ale celé šestinedělí jsem se dávala do kupy

miriam1989
autor
25. říj 2023

Ženy, všechno to čtu moc děkuju, že jste se podělili se zážitky a zkušenosti, u některých jsem měla i na krajíčku ♥️ vidím v plno příběhů podobnosti a budu doufat, že tentokrát nám to dopadne alespoň o trošičku líp, hlavně ten poporodní stav. 😊 Všem co jsou momentálně těhotné přeji jeden z těch snových porodů o kterým tady ostatní píšou a na konci především zdravé uzlíčky. 😘✊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru