Zkušenosti z porodu (vyvolání, epidural, píchnutí plodové vody, nastřižení a šití, císař...)

cimroska
20. led 2020

Ahoj, kvůli zdravotnímu stavu(cukrovka atd), mi budou vyvolávat porod. Vim, ze je tu spoustu diskuzi o všem, ale i tak.. Chtela bych se zeptat na zkušenosti, jak to probíhá, vaše pocity a tak. Mám z toho opravdu strach. Mate někdo zkušenosti celkove s vyvolanim, epiduralem, pichnuti vody, nastrizenim, sitim a popřípadě i císařem?
Samozřejmě každý má prach bolesti a snášenlivosti jinde, ale já ho mám vážně nízko a jsem z toho dost špatná.
Předem děkuji za názory.

kejt29
22. led 2020

@cimroska no kamaradka si nechala pichnout epidural a pak mela problem, ze vubec necitila kontrakce, takze po ni uz pak rvali at tlaci, protoze maly sel ven a ona to nevedela 😳 Mi to nastesti ani nenabizeli...

cimroska
autor
22. led 2020

@kejt29 taky v to doufám...

tercula
22. led 2020

@cimroska no já se také bála, ale zrovna jsem natrefila, že sloužil primář anestezie a bylo vidět, že má dost napícháno 😂 protože jsem to skoro necítila, to fakt bylo nic oproti kontrakcím...já teda taky epidurál nejdřív nechtěla, ale bolest mě donutila...jinak to co nehradí pojišťovna bude asi rajský plyn ne? 🙂 na ten jsem se ptala a prý se dá využít jen v určité fázi porodu a teda je dost drahý, spíš mi ho sestřička vymluvila, i když jsem skoro byla přesvědčená, že do něj jdu...nevím jak moc pomůže od bolesti, u nás v porodnici byla zpoplatněna každá půl hodina (tuším 500 Kč za tu půl hodinu), takže kdybych ho chtěla na dýl (v mém případě porod trval 15 hodin) tak bych se nedoplatila 😀

tercula
22. led 2020

ale jinak na ten epidurál bacha no, opravdu může porod zastavit jako u mě :( sice se mi ulevilo, ale k čemu to bylo, když jsem se neotvírala 😕

kejt29
22. led 2020

@cimroska reknu to tak, pokud je vsechno v poradku a dokazes se proste primet udelat vse pro urychleni porodu (horke sprchy, chozeni dokud to jeste jde, balon), tak mas sanci vzpominat na porod v dobrem jako ja. A rodila bych klidne znovu, ale ctvrte dite vychovat uz fakt nedam 😂

cimroska
autor
22. led 2020

@tercula 😀Tyjo, tak to Jo. To jsem nevěděla. No budu doufat, ze nic z toho nebudu potrebovat🙄🙄

cimroska
autor
22. led 2020

@kejt29 budu se snažit 🙄

bemo
22. led 2020

Já mám za sebou 5 porodů. První 4 byly přirozené, s nástřihem a byly krásné. Moc ráda na ně vzpomínám. Pátý porod byl vyvolávaný a teda moc jsem si ho neužila, připadala jsem si jako prvorodička která vůbec neví co má dělat. Bylo to prostě úplně jiné, než ty přirozené porody. Epidural jsem nikdy neměla a šití jsem měla u všech, ale to se vydržet dá, to už člověk má tu odměnu u sebe.

nik1
22. led 2020

@cimroska Fakt to nic není. Napřed dostaneš znecitlivujici injekci...prostě včelka do zad. A pak až tě píchnou hluboko, ale to jen cítíš nepříjemný tlak. Myslela jsem, že to musí bolet, ale přísahám na holý pupík že ne.

cimroska
autor
23. led 2020

@nik1 dobře tedy, dekuji🙂

syslik91
23. led 2020

@kristyn.g jako to jsem mela, ale epidural se mi slil jen do jedne strany. A plotynky to asi byly, protoze jsem mela pri zakde dontrakci pocit, ze mi prasknou. Urcite vis, co myslim. Takovy tlak. No rychle to bylo az po 12 hodinach 😆. Myslim si, ze kdybych nemnela umrtvenou jednu stranu, ze to dam lip. Nebo by priste mohl zabrat na obe strany 😆

pajushak
23. led 2020

Mně praskla voda, ale neměla jsem kontrakce. Po telefonu mi řekli, ať přijedu. Přijali mě na box s tím, že se počká do rána, jestli se to rozjede a pokud ne, dostanu tabletu na vyvolání. Takže jsem dostala 1 a pak ještě 1/4 nebo 1/2, už nevím. Nepřišlo mi to zas tak strašný 🙂 na to, že prý vyvolávaný porod bolí víc. Epidurál jsem nechtěla. Porod trval 9 hodin. Šití bylo nepříjemný, ale dalo se to. Jo a nástřih jsem neměla.

kristyn.g
23. led 2020

@syslik91 nechci tě strašit ale to bys příště mohla mít pocit i bez epiduralu. Já jsem totiž měla dva dny křížové kontrakce a měla jsem přesně pocit že mi plotýnky vybouchnou. Nebo prostě taková křeč

cimroska
autor
23. led 2020

@pajushak a zvladla jsi to v pohodě i bez epiduralu?

nik1
23. led 2020

@puhelin mě epidurál porod urychlil. Nepíchá se když už jsi na 8 cm, naopak je žádoucí, aby na tlačeni účinek pomalu vyprchával a žena vše více vnímala. Ale i při plné síle epidurálu cítíš kontrakce (nastupovat i odcházet) sice jako tlak, ale zato pekelný. Když mi epidurál vyprchával, bylo to postupně, ne že jsem měla hned bolesti jako kráva. Asi tu působím jako zastánce epidurálu, ale mě to fakt hrozně sedlo. Bylo to perfektně načasované a neměla jsem žádné komplikace jako třeba bolení hlavy. A na to šití mi připíchli další dávku a hodinu mě tam dole vyšívali a pohoda. Ale jestlu se autorka dotazu nemůže rozhodnout, ať si nechá při příjmu k porodu vzít krev na testy, jestli vůbec epidurál může mít. Test trvá cca hodinu a kdyby jí bylo ouvej, nebo se nestihalo, tak už na to nemusí čekat.

syslik91
23. led 2020

@kristyn.g ja mela poslicky tyden 😆 tak prezila jsem to, tak to preziju i priste. Pokud bude.

pajushak
23. led 2020

@cimroska jo jo 🙂

terde
23. led 2020

Já třeba nejdřív zkoušela tlačit vestoje, vkleče, na porodní stoličce, ale nakonec se mi stejně nejvíc líbilo na křesle v klasické poloze 😉 každé bude vyhovovat něco jiného.. Měla jsem přirozený porod, ale nástřihu a šití jsem se nevyhla.. Ze všeho nejvíc jsem cítila nastřižení, nepříjemné to bylo, ale zase to je okamžik.. Injekce před šitím jako takové mikrovčeličky bez bolesti a samotné šití jsem necítila vůbec.. Paradoxně jsem po porodu nejvíc cítila nohy, jak jsem vehementně tlačila vestoje🙂

ejmate
24. led 2020

@cimroska Nejhorší co můžeš udělat je jít rodit se strachem! Vůbec neposlouchej ty negativní zkušenosti. Ty to takhle vůbec mít nemusíš a věř, že když tam půjdeš s tím, že to zvládneš a budeš myslet na to, jak se těšíš na miminko a na to pozitivní, zvládneš to levou zadní 😉 Psychika je v tomhle hrozně důležitá, aby tělo vyplavovalo ty správný hormony a porod běžel, jak má 😉 Ženský tělo ví moc dobře, co má dělat a to samé ví i miminko, takže buď v klidu. U porodu se hýbej a měň polohy tak, jak je ti to příjemný. Nástřih jsem měla, cítit to není vůbec, jen to hnusně luplo 😅 Šití příjemný nebylo, ale dalo se to. Zahojilo se mi to rychle - mazala jsem to domácí měsíčkovou mastí. Jinak já jsem jedla datle, je na to studie - urychluje to 1. dobu porodní a celý můj porod trval 2 hod a 45 min 😉 Kontrakce také nebyly nijak hrozné, že by se to nedalo vydržet. Nejhorší bylo když mě vyšetřovali při kontrakci. To jsem se málem po...a příště jim nic takovýho nedovolím. Rodila jsem tedy spontánně, bez jakékoliv medikace. Epidural jsem nechtěla, má to moc negativ, ale to je na každém 😉 Držím ti palce, určitě to zvládneš. Nejdůležitější je klid a věřit svýmu tělu 😊

cimroska
autor
24. led 2020

@ejmate dekuju, vim, ze mas pravdu samozřejmě🙂

veronicka89
25. led 2020

@kejt29 to jsem měla taky..
Necitela jsem nic..
Jenom jsem občas zatlacila... A nevím proč by někdo měl řvát po mě 🤔

veronicka89
25. led 2020

@nik1 ja Necitela u epiduralu nic... Jen tlak... Jakože vím že tam něco je..
Kontrakce jsem nevěděla kdy mám

kejt29
25. led 2020

@veronicka89 protoze bylo dite v ohrozeni, jakmile je uz v porodnich cestach musi rychle ven a ona netlacila, protoze nevedela kdy. Delali to aby maleho zachranili

nik1
25. led 2020

@veronicka89 já to právě před porodem taky slyšela, tak jsem se na to ptala PA a ona, že to tak není, že kontrakce ucítím. A fakt to bylo jak řekla. Třeba teda hraje roli kdo to pícha a jakou dá dávku. Je škoda, když to někomu tak pokazí celý porod. Ještě mám pořád v hlavě, jak jsem si říkala když ten epi zabral, že jsem tu úlevu čekala fakt větší. 😄

veronicka89
25. led 2020

@kejt29 nemyslím si to... Ja tlačila když jsem měla sílu... I když viděla p. a. hlavičku a Vlasky normálně se nic neřešilo...

veronicka89
25. led 2020

@nik1 mě to dávkováli pár hodin... Nepichli jen 1 dávku...

kejt29
25. led 2020

@veronicka89 tak u ni to bylo uz zivotohrozujici. Nemyslim si, ze je dobre kontrakce takhle
potlacit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru