Budúce mamičky - nerobte rovnaké chyby ako my

cabby88
17. júl 2012

Ahojte,napadlo ma vytvoriť túto diskusiu ako malé varovanie pre budúce mamičky,aby sa vyvarovali chybám,ktoré sme my - už mamičky - robili alebo robíme...Veď sa aj hovorí: "Hlúpi sa učí na chybách svojich,múdry na chybách druhých!" 😀

moni244
31. aug 2012

@mimi21mimi hej tiež sa mi tie ceny zdali nejaké vysoké

lubi
31. aug 2012

tak ja som si tiež myslela že hracia deka je blbosť tak som ju nekupovala. teraz mi ju kamarátka požičala, lebo je maly uz z toho vyrastol a musím povedať že super vec. moj maly sa tam vydrži hrať dosť dlho na to aby som niečo porobila takže- odporúčam. ale možno záleží aj od toho aká hracia deka. skúšala som aj takú obyčajnú a tá bola o ničom. teraz od kamarátky čo mám je hracia. je tam kopec rôznej hudby a aj svetielká to má a tá je úúúúúplne super.

jancip
31. aug 2012

@katerinanov To s těmi radami nebylo ani tak myšleno na Tebe, ale spíš obecně. To puzzle je fajn. Hlavně nyní, jak se ochlazuje. Vůbec to od země nestudí a je velmi snadno umyvatelné...ale věřím, že někdo napíše, že to vůbec nepotřeboval.

jancip
31. aug 2012

My hrací deku taky hodně využíváme. Je tam spoustu zavěšených hraček a malej se po tom natahuje, strhává a dlouho se tím zabaví.

ivaanka
31. aug 2012

Jasně, je to hrozně individuální.

Já jsem třeba kojila nebo spíš nekojila jen pár dní, protože jsem neměla mlíko, takže odsávačka za skoro 2 tis. mi byla na houby.
Zato jsem nejvíc využila lahvičky Avent, termosku na vodu a sterilizátor na lahve byl můj největší kamarád.

Nikdy jsem taky nepoužila ohřívač na lahvičky, hrací deku (lepily se na ni chlupy od psa), hrazdičku (nikoho nebavila), lehátko (ani jeden v něm nechtěl být víc jak 5 minut) a nosítka (měla jsem dvě a oba kluci jezdili zásadně v kočárku).

Hrozně moc jsme využili pěnové puzzle, na kočárek trojkombinaci Casualplay S4 taky ráda vzpomínám (přepínání autosedačky na podvozek mi ušetřilo spoustu práce) a teď mám sourozenecký Phil and Teds a ten miluju. Byla jsem taky hrozně ráda za monitor dechu a za jednu z nejlepších věcí považuju chůvičky, které používáme pořád.

bosacka
31. aug 2012

my sme nariklad hrazdicku aj hracie deky vyuzili celkom dost (v kazdej miestnosti mala na zemi lezovisko s hrackami) no a neskor bolo to penove puzzle super (ked sa uz zacinala pohybovat, deky boli male a suchali sa po zemi).
akurat to puzzle sme nekupili ked bolo a potom sme ho nevedeli nikde zohnat, ked sme potrebovali
prakticky sme nevyuzili ohradku na hranie a ohrievac na flase je nevybaleny, kedze sme flase nepouzivali

fialkaa
31. aug 2012

dievcata, moja rada: neriadit sa podla odporucani druhych a drahe veci typu odsavacka mlieka, ohrievace flasiek, drahe klokanky a pod. nekupovat dopredu. to , co potrebuje moja kamoska, moze byt pre mna zbytocne. staci si pred porodom vytypovat, kde to vsetko maju a za kolko a ked nastane potreba, kupit. polohovacie kresielka, babysatky, hrazdicky si predsa daju na skusku pozicat od kamosky, a ak sa to malemu paci, kupit, pripadne odporucit svokre, mame, krstnej mame ako tip na darcek. tieto veci zarucene nie su potrebne hned po navrate z nemocnice. keby mal clovek kupovat vsetko, co dnes pre deti vyrabaju a prezentuju ako veci, bez ktorych sa jeden nezaobide, tak skrachujem.

lilianka1199
31. aug 2012

@lubi Ak sa ti nalievaju prsia, treba odsat, aby si nedostala zapal a potom si odsate mliecko odlozit do mraznicky, budes chodit do prace a davat jej svoje mliecko a nie umele.... 😉 ,to obcas robim aj ja,ked drobec v noci dlho spinka a ja ho nechcem zobudit, odsajem, odlozim a uz som aj pouzila, ked som ho mala menej...

ivanka.7
31. aug 2012

Najdolezitejsie je ist podla seba a podla svojho babatka. Tiez odporucam nekupovat vela veci dopredu. Iste, kociarik, postielku a pod. ano.

Zarucene rady typu "rozhodne len v postielke" a "najlepsie jej/jemu bude s vami v posteli" ignorujte. Samy uvidite, co vam bude vyhovovat. Nasa mala spi aj v postielke aj s nami, ako to vyjde. Niekedy sa jej neda vecer zaspat a vtedy si ju vezmem k sebe a zaspime spolu. Inokedy naopak ju uspim a polozim do postielky, ale v noci sa niekedy zobudi tak, ze jej v postielke uz nejde zaspat, tak si ju prelozim k sebe. Inokedy prespi celu noc v postielke... je to rozne noc od noci.

Rovnako super rady o kupovani kociarika z bazaru a pod. - kym nevyskusate, nebudete vediet. My sme si vybrali 3-kombinaciu, s autosedackou a vanickou sme spokojni, sportovu cast este nemame vyskusanu, tak uvidim. Ale ak bude nasa mala ako sme boli vsetky sestry, tak po tom co zacne chodit, uz kociar velmi nevyuzijeme :D (takze ani nehrozi, ze by som s tazkym sportakom za nou musela behat). Navyse je zvyknuta na satku aj manducu, takze kociar so sebou na vylety ani velmi nevlacime.

K noseniu - ako si dieta naucite, tak bude. Nasa na zaciatku v satke tiez nebola nejako spokojna, ale vzdy tam po chvilke nepokoja zaspala. Ak si to mozete dovolit, tak sa nenechajte zviklat ze bud satka alebo nosic. My mame oboje, manzel pouziva manducu, ja satku, mala je spokojna v oboch a my sme tiez spokojni obaja 🙂

Monitor - mame pozicany, ale keby sme si nemali od koho, tak si ho kupim. Za tie pokojne noci mi to stoji a hoci mala nebola ani nedonosena ani mala, tak cca v 3 tyzdnoch zacala spavat na bruchu, takze som bola spokojnejsia. Na denne spanky ho uz nie vzdy zapinam, ale na noc vzdy, to zelene svetielko ma upokojuje 🙂

Oblecenie - najlepsie je to najmensie oblecko podedit 🙂 velkost cca 62-68 nekupujte tiez vo velkom, podonasaju vam znami ako darcek 🙂 Ked nemate po kom podedit a nikto vam nenosi darceky, kupte na zaciatok po troske. Moja mala vobec nevracala a cez latkove plienky sa neprekakavala a neprecikavala, takze jednu pracku jej veci (a to som do nej prihadzovala aj svoje) som naskrabala horko tazko za dva tyzdne. Keby ste mali grckosa, vzdy sa daju v Tescu dokupit body aj overaly 🙂

Odsavacky, flase, cumliky, kozmetika - netreba kupovat, odsavacku majte vyhliadnutu - ja som takto manzela posielala kupit odsavacku v den mojho prepustenia z porodnice, prve dva tyzdne po prichode domov som bez nej nemohla existovat. Nelutujem tu investiciu, aj ked potom som uz odsavala len velmi sporadicky.
Flase a cumliky - mam doma pohotovostnu flasu a par cumlov, co sme dostali, nepouzivame nic. Mala je cisto dojcena a ked pride rad na vodu (nie caj, ale vodu), tak uz asi bude zrela na poharik s naustkom 🙂
Kozmetiku nepouzivam ziadnu, max. detske mydlo na zadocek. Mam doma este excipial - mava trochu suchu kozu na nohach a za usami, tak jej to sem tam natriem. Na zadocek nedavam nic, velmi vynimocne tenku vrstvu bepanthenu - neminula som este ani 3g vzorku z klinik boxu - ale je fakt, ze mala je v latkovkach.

A nakoniec hracky 🙂 hracia deka aj hrazdicka su vyuzivane maximalne kazdy den. Lehatko menej, ale nelutujem jeho kupu, navyse je az do 18kg, da sa polohovat rozne. A to, ze mame viac hraciek (ziadnu sme nekupili pred porodom, vsetky prisli ako darcek a par sme kupili my, ked sa mala zacala "nudit") nam nie je vobec luto, lebo sa vyhra so vsetkymi. Ked ma jednu-dve par dni stale na ociach, vidno, ze ju zacinaju nudit, takze takto sa aspon prestriedaju.

V skratke - nakupujte s rozmyslom a po troske, babatko vam da velmi rychlo najavo, co ano a co nie 🙂

xlucia
12. nov 2012

@ivanka.7 das prosim link na to lehatko?

alenka600
12. nov 2012

@xlucia Nahodou mi tu blikla tato tema - ja akurat rozmyslam, ze predam to lehatko, lebo u nas bolo nevyuzite - dcera v nom nechcela byt ani ako miminko, ani ako starsia a teraz ked ma 11m, tak onho ani okom nezavadi. Takze opat - je to indi vindi

xlucia
12. nov 2012

@alenka600 ja doma jedno mam. vyuzila som pri oboch od narodenia do 8. mesiaca. ale je na menej kil, preto ma to zaujima

meganka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubutko
22. nov 2013

ja som nevyuzila vobec:
-lieh na pupok (odstranili mu ho v nemocnici a vraj uz netrebalo doma natierat)
-dudliky (mal len 1 oblubeny a aj ten zrusil po 3 mesiacoch)
-kolotoc nad postielku a hracia deka (najprv sa toho bal a potom ho uz hracky nezaujimali)
-uciaci hrncek netecuci (maly vobec nepochopil ze to ma sat, len to hryzol a z normalneho pohara uz vie pekne pit)
-detsky olej (na co som ho vlastne potrebovala? asi pekne vonal, ale skuste vytahovat babatko z takeho olejoveho kupela bude sa smykat ako uhor)
- spaci vak (maly sa rad prehadzuje a zamotava do paplona a brani mu to v pohybe)

velmi malo som vyuzila:
-lehatko (iba na prve prikrmy)
-velky sudocrem (este doteraz je skoro plny a maly ma rok, jednak kakal tak 1x za 4 dni a ani som to nepouzivala)
-satku na nosenie (mala som radsej Ergo nosic bolo to rychlejsie a lahsie sa odtial vyberal ked zaspal)
-mala vanicka z ikei (asi po 1 mesiaci mu bola mala a kupili sme 100cm vanicku)

velmi vela som vyuzivala:
-odsavacku na nos na vysavac
-odsavacku na mlieko (hned v porodnici na stimulaciu mlieka)
-klobuciky na kojenie
-cisty lanolin na bradavky
-kocik (denne)

Co sa tyka hraciek, tak tie typicke komercne plastove vyhravacie ho teda nezaujimaju (okrem klucov od Fisher Price s tymi vlastne vyrastol a bavili ho), uspech maju skor tie na sposob hudobnych nastrojov ze bubon, rumbagule, rolnicky, flasa plastova s vodou a flasa plastova so sosovicou, potom penove puzzle do vody, vkladacka, a knizky - tie rad listuje a pozera obrazky, este rozne hryzatka sa tiez uplatnili.

cmulinko
22. nov 2013

@bubutko pekny zoznam....a suhlasim s nim..dokonca ja som nevyuzivala nic ani z tej poslednej kopky zoznamu.Jedine co som velmi vela vyuzivala boli latkove plienky,ktore som pouzivala namiesto podbradnikov,lebo tie podbradniky mi stacili asi tak na jeden zdravy grg a uz boli cele spinave a mokre.Do latkovej plienky sa podstatne viac zmestilo a zakryla som nou cele oblecenie babatka...takze ziadny fliacik po jedle nemal sancu.