Granitový dřez, je lepší než nerez?

nafuka
4. bře 2017

Ahoj holky, přemýšlím o koupi granitového dřezu. Zajímalo by mě jestli je lepší než nerez.
Uvítám vaše zkušenosti.Jak jste spokojené?

zinajezku
4. bře 2017

Ahoj,

u našich jsem měla granitový, tak jsme si s manželem pořídili taky granitový do nové kuchyně. A spokojenost. Na nerezu jdou hodně vidět stopy po uschlé vodě, saponátu. Granitové dřezy se dělají v různých barevných variantách, takže se hodí k lince, nejsou na nich žádné viditelné stopy. Je to sice dražší, ale já bych neměnila.

nafuka
autor
4. bře 2017

@zinajezku chtěla bych černý,šlo mi o ty stopy.

michaela_hermanice
4. bře 2017

Taky jsem si do bytu poridila granitovy cerny drez a nemenila bych s nerezovym ani zadarmo 🙂

monika9916
4. bře 2017

@nafuka taky mám granitový černý a neměnila bych.🙂

leki
4. bře 2017

Ja mam nerez, mamka granit. Ten nas nesnasim kvuli tem flekum, ten u nasich je super. Mamka si ho davala, cernej do novy kuchyne a myslim, ze je super. Jako taky jsou na nem videt nejaky flicky, ale neda se to srovnat s nerezem.

clear301
Autor odpověď smazal
Zobraz
nafuka
autor
5. bře 2017

@clear301 já ocet taky dost používám, takže tvůj tip mi dost pomohl.🙂

jitavrtule
5. bře 2017

nerez se mi ve dvou predchozich kuchynich pomerne rychle poskrabal a vypadal pak dost jete. ted mam cerny z ikea, nevim jestli granit nebo nakou jinou umelohmotnou lepenici 🙂 a stale jako novy. mnohem lepsi nez nerez.

janylu
6. bře 2017

Já mám granitový béžový a je super. Žádné fleky na něm nejsou vidět. Sestra má černý a říkala, že s těmi fleky je to trochu horší, ale s nerezovým se to nedá srovnat. Za mě určitě granitový.

fialka58
16. bře 2017

Za sebe určitě gratinový dřez, nejen že to vypadá líp, ale i celková údržba je lepší. Žádný kapičky nebo něco takovýho, vůbec ... My teda máme trvdou vodu, takže to beru jednou v týdnu pískem, aby se mi to nezaneslo od vodního kamene, ale jinak paráda... Původně jsme v projektu u oresi měli tak nerez, ale viděla jsem tam vstavený ten co máme teď doma a hnedka jsem to vyměnila i paní mi na pobočce u nich říkala, že je to dobrá volba a taky že jo...

kreckovaa
13. bře 2018

@nafuka Ahoj, také jsme dlouho váhali. Nakonec jsme se rozhodli pro granitový dřez, protože se nám lépe hodil designově🙂. Ale záleží i na tom, co preferuješ a co si budeme povídat, prostě na tom, co se ti více líbí, protože je to tvoje kuchyně😉. Pěkný přehled najdeš tady: https://eshop-franke.cz/463-kuchynske-drezy. Mám s nimi zkušenost a mohu doporučit!

finezuza
13. bře 2018

Mam jiz vice jak 4 roky, tmave sedy granit a spokojenost. I kdyz uz je na dne trochu zasly, porad stokrat lepsi nez nerez, to uz bych znovu nechtela.

dadamatysek
13. bře 2018

Měnili jsme nerezový za granit a jsme nesmírně spokojení. Máme dost tvrdou vodu, takže nerez jsem musela několikrát denně leštit. Granit během dne otřu octovým přípravkem od Yelou Blue a super. 🙂

mer
13. bře 2018

No my máme hodně tvrdou vodu, takže jsou tam fleky, někdy vyčistím a někdy nee

35_a_budu_mamka
13. bře 2018

Mam granitovy svetly a oproti nerezu je super, stale jako novy.

bylinka36
13. bře 2018

Mame cokoladovy uz 3,5 roku a za me super volba, je stale moc hezky a tu kuchyn to tak pozvedne...

fany657
24. srp 2018

Já mám zkušenost jak s nerezem, tak granitem (ten teď aktuálně), oboje z https://eshop-blanco.cz/486-zvyhodnene-sety a ani jedno nebylo vyloženě hrozný. Asi záleží hodně na každým, já bych se k nerezu spíš nevracela..

terkavil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
versatilka
13. zář 2018

@nafuka tak pak záleží, jak máte tvrdou vodu. Já černý mám. S materiálem jsem spokojená, ale máme tvrdší vodu a mapy od vodního kamene se tvoří. Nicméně jdou dobře umýt prostředkem na koupelny. Jiné skvrny jsem nezaznamenala. Pokud by vám vadil ten vodní kámen, pak doporučuji jinou barvu, třeba na béžové nejsou vidět vůbec.

nafuka
autor
13. zář 2018

Dřez už je dávno namontovaný.

terkavil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karelparth
Odpověď byla odstraněná
Zobraz