Crohnova nemoc, může se v těhotenství opět rozjet?

9561verunka
28. čer 2016

Ahoj maminy, věřím, že se mezi Vámi najdou i mamky s Crohnem jako jsem já a poradíte mi ... 🙂)
Crohnovu chorobu mi zjistili v únoru 2015, podle příznaků jí mám ale už tak cca 6 let.. Ze začátku jsem měla strašné problémy a bolesti, proto jsem měla léčbu Pentasou, Imuranem a hromadou kortikoidů .. :/ Jsem ale pohodář, takže jsem si s chorobou nikdy nedělala moc hlavu a jedla jsem to, po čem mi nebylo špatně.. 🙂 v prosinci 2015 jsem otěhotněla ( Strašili mě vážně moc, že těhotenství možná nebude možné, ale vše šlo úplně bez problému ). Během těhotenství jsem vysadila všechny léky a musím říct, že i nemoc celkem ustoupila a já se cítila v pohodě. 🙂 Nyní jsem 29. týden a začínám mít mírné komplikace.. Občas cítím velké bolesti břicha, ale hlavně jsem začala trpět průjmem ( nikdy předtím jsem toto neměla ), občas jsem ráda, že jsem ráda... Proto bych se chtěla zeptat jestli jste se s tím také setkali a jestli se nemoc může v těhotenství opět rozjet a nebo zhoršit...? Za každé rady budu moc ráda.. 🙂 Moc děkuji a přeji krásný den 🙂

lpamela
28. čer 2016

To vysazení léků jsi konzultovala s lékařem? Jasně, že se může nemoc rozjet. Poradila bych se ihned s gastroenterologem. Já mám tedy ulcerozní kolitidu. Během těhotenství jsem užívala imuran a salofalk a vše proběhlo dobře. Nenech si nemoc rozjet.

no_title
28. čer 2016

během těhotenství se autoimunní nemoci mohou potlačit. Zeptej se doktora, imuran nemůžeš určitě (mám podobnou nemoc, jen moje imunita postihla jinou část těla, tak to znám), ale kortikoidy se v těhu můžou. Asi ne koňské dávky, ale třeba 10 mg na mírné potíže může stačit.

lpamela
28. čer 2016

Imuran se v těhotenství může, sama jsem ho užívala po konzultaci s doktorem. Zakázali mi s ním kojit. Autoimunitní nemoci se mohou potlačit, ale taky nemusí. Jinak s kortikoidy jsem mohla kojit jen do jistého množství. Ve větších dávkách se kojit nesmí. Takže, když se mi nemoc po třetí zhoršila během kojení, po té jsem byla nucena již kojení ukončit. Malý měl ještě alergii na mléko, takže to nebylo tak jednoduché. Poraď se se svým lékařem.

9561verunka
autor
28. čer 2016

Imuran jsem ze začátku také brala, ale jak jsem psala, vše úplně ustálilo, tak jsme ho vysadili.. 🙂 Ano budu se muset poradit, ale kontrolu mám až 15. tak jsem chtěla vědět jestli někdo neměl podobné příznaky a jestli jen neplaším...

hiltonmarketka
30. črc 2016

Maminky .. Jsem zoufala rozjela se mi UC cca tak mesic doktor mi nasadil salofalk a dal se uvidi za 14 dni .. Jen se hrozne bojim ze ry necele dva mesice muzou nejak uskodit miminku. Jsem v 19 tt a moc se bojim nevim jak dlouho to dokaze miminko zvladat aby se mu nic nestalo a nejak mu ten muj prujem a nestrebavani zivin neuskodil .. Mam opravdu strasny strach a zadny doktor mi nedokaze nejak extra uklidnit nebo poradit .. Beru femibion ale i tak se bojim .. Ma s tim nektera zkusenost? A porodila zdrave miminko normalne v terminu? Prosim o radu :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru