Jaký sourozenecký kočárek doporučuješ pro novorozence a 2letého?

Zodpovězené
18. zář 2023

Ahoj,

potřebovala bych poradit s výběrem sourozeneckého kočárku. Děti: novorozenec a 2letý.

Mé požadavky:

  • sezení vedle sebe,
  • aby se dala dokoupit korba pro miminko,
  • sportovní sezení nemusí být v obou směrech,
  • aby zvládl vesnici,
  • nemusí být extra skladný,
  • ocenila bych nižší váhu, neboť máme všude kopce.

Určitě budu kupovat z druhé ruky (cena cca 12 000 Kč). Nejvíce se mi líbí Bugaboo Donkey, ale je nad můj finanční rozpočet.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

rozumím Tvé touze po kočárku Bugabo Donkey 5. Dokážeš si ho přizpůsobit. Ale pozor na jeho menší - 49 cm výšku zádové opěrky, která by mohla být dvouletému sourozenci nedostatečná.

Osobně Ti nedoporučuji kupovat kočárek se sedadly vedle sebe, protože je spíše určen pro věkově bližší sourozence. Využijí ho delší časové období. Ty spíš uvažuj nad kočárkem, kde jsou sedadla pod sebou a můžeš ho předělat z duo verze na mono verzi. Čili pro jedno dítě. Takový kočárek využiješ déle, dokonce možná až do konce kočárkovacího období. Tedy, pokud Tě časem neomrzí a nebudeš chtít změnu.

Pouvažuj i nad možností koupí skejtu/stupátka, které může mít sedadlo a starší sourozenec si na něm pohodlně odpočine. Nejčastěji v poradně doporučuji skejty Zopa Segboard nebo Lascal Buggy Board. Ty mají nastavitelná "ramena" do různých úhlů a délky. K oběma můžeš dokoupit i sedátko (u Lascal jen u většího modelu maxi).

Případně Uptown Rider - sourozenecká deska se šikovným bočním upevňovacím systémem pro větší prostor pro nohy při tlačení kočárku. Mám ji odzkoušenou a jezdí se s ní super.

Nejlepší možností pro Tebe by byl kočárek Cybex Gazelle S, který má po složení praktické rozměry (84,5 × 65 × 32 cm). Navíc je prvním konvertibilním kočárkem využitelným jak v jednomístné verzi, tak ve formě dvoumístného tandemu. Ohromí schopnou konstrukcí s vysokou nosností pro každé sedadlo, které unese až 22kg dítě. Má prostorný nákupní košík, jehož nosnost je dalších plus 12 kg. Odpružená kola s bezúdržbovými pneumatikami plněnými pěnou projdou i nerovnostmi. A můžeš k němu připevnit i sourozenecký skejt.

Podobnými modely, nad kterými bys mohla pouvažovat, jsou Easywalker Harvey3, Joolz Geo3 Mono nebo Quinny Hubb Mono.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka