Samovyšetření varlat u mužů. Cítím bolest na zadní straně varlat. Co to je?

Zodpovězené
5. lis 2019

Dobrý den,

už týden pociťuji tupou bolest na zadní straně varlat. Není to k nevydržení, ale spíše nepříjemný pocit, kterým se mi to místo "hlásí". Nesportuji a momentálně ani nemám partnerku, takže ze sexuálních praktik to být nemůže.

Nemám žádné jiné problémy, nic jiného mě netrápí ani nebolí.

Čím to může být?

Děkuji

Dobrý den,

tento problém bohužel může mít celou řadu příčin, může se jednat o problém urologický, někdy toto způsobuje křečová žíla varlete - varikokéla. Může se jednat ale i problém neurologický, kdy od páteře "střílí" bolestivost směrem do varlat.

Pokud problém trvá, doporučil bych se objednat primárně na urologii a poté eventuálně dále.

Přeji Vám vše dobré,
MUDr. Jan Pokorný, FEBU, MBA, urolog