Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
barumat
22. kvě 2020
STARÁ DESKOVÁ HRA NÁKUP - nedávno jsem sháněla, naštěstí i sehnala, ovšem v neúplném stavu. MOC PROSÍM, pokud někdo hru máte, byl byste ochotný barevně naskenovat, nebo aspoň vyfotit herní karty s jednotlivými potravinami? Pár nám jich chybí :slight_smile: Moc moc díky!
Zobraz celou zprávu
barumat
13. kvě 2020
Chtěla bych poděkovat všem, co mi radily s plínkami na noc - pampers pants konečně fungují, neprotekly zatím ani jednou, je to jako zázrak :heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
barumat
Zpráva byla změněna 7. kvě 2020
Tak dnes ráno dorazil! LilCup je doma (odpoledne jsem ještě vyzvedla MerulaCup), a já se zařadila mezi "kališnice", kterým jsem se tak dlouho vysmívala a řadila je mezi lesany, co si doma vaří mýdlo na praní látkových vložek. A teď i já, no toto! MS aktuálně doznívá, což jsem vyhodnotila jako nej okamžik pro zkoušku provozu, než přijde za měsíc ta hlavní rudá vlna.

A zatímní zkušenost? Je to PECKA!

První dojem? Všichni říkají, že se lekli, jak je to velké. Já teda při vědomí, jak velké jsou tampony (třeba zelené o.b.) a jak velké hlavičky měly moje dcery, jsem při pohledu na kalíšek zapochybovala, jestli mi přeci jen neposlali omylem tu menší velikost, pro ženy, co ještě nerodily. Přišlo mi to prostě nějaké prťavé. Ale ryska a počet ml odpovídal, tak asi je všechno v pořádku.

Vzápětí jsem se musela zasmát všem těm poučkám "vyhraďte si klidný okamžik", "zkuste kalíšek zavést a nenechte se odradit prvními neúspěchy", "uvolněte se" a tak podobně. Mimino řvalo a chtělo jíst, čtyřletá mlela za dveřmi a chtěla učesat, obléknout a nakrmit, takže jsem "to" "tam" po umytí a sterilizaci v mikrovlnce prostě vrazila a šla dělat mámu.

V průběhu dne jsem samozřejmě byla mírně nesvá, sem tam to kontrolovala pohmatem, hlídala slipovku, ale všechno nasvědčovalo tomu, že jsem buď nějak záhadně menstruovat přestala úplně, nebo že prostě kalíšek je tam kde má být a dělá to co má.

Odpoledne jsem pak nevydržela a vtrhla do vany, že prostě musím zkusit to poslední, vyndat TO. Četla jsem vtipný, ale v podstatě dost strašidelný článek o tom, jak se to jistá holčina snažila vyndat celou věčnost a pořád to nešlo. No, já kalíšek prostě chytila, a vyndala a bylo to :grinning: Bylo to stejně snadné, ale tisíckrát příjemnější, než vyndat tampon. Vymyla jsem, šoupla to zpátky jako mazák a jedeme dál!

Teda lidi, já byla tolik let taková kráááá... Va. :joy:
Zobraz celou zprávu
barumat
5. kvě 2020
MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK MERULA CUP - zvažuji koupi hlavně proto, že si s mladší dcerou nezvládám vyměnit tampon tak jak bych potřebovala, a současně mám po druhém porodu silnější menstruaci. A teď dotaz na někoho, kdo tento kalíšek má. Momentálně měním tampon velikosti super asi třikrát až čtyřikrát denně, tj. od sedmi ráno do cca desíti večer, takže vydrží maximálně čtyři hodiny. Merula Cup a merula Cup xl jsou tak nějak nejobjemnejsi, co se dá sehnat. Myslíte, že by mohl vydržet na celý den? Jakože ráno dát a třeba v podvečer vylít? Máte někdo zkušenost?
Zobraz celou zprávu
barumat
Zpráva byla změněna 30. dub 2020
Holky, pochopily jste včera ten Masterchef? Jako čím ta nablblá Pavlína tak děsně okouzlila tu cukrářku, že jí za hysterickej záchvat a nedopečenej dort nabídla práci? Obvykle mi tímhle směrem myšlenky neběží, ale včera jsem normálně uvažovala i o sexuální orientaci tý zrzky, když se tam pak začaly objímat a olibavat... Paja a hlavně Pepa to podle mě upekli líp, Paja tam dal něco navíc, Pepa to vyšvihl jako profík, na řezu úplná bomba a pak tohle. Já z toho byla normálně skoro znechucená. Taky mi přijde, že při hodnocení úplně zapomněli na tu první část s masem? Plus teda Romana miluju, je vtipnej, šikovnej, super, ale doprcic, měl vypadnout, tak ať jde. Tohle "jů, a pro dnešek pravidla neplatí" úplně nesnáším. Nevím, ten včerejší díl mě vyloženě zklamal :confounded:
Zobraz celou zprávu
barumat
27. dub 2020
Holky prosím o tip. Chci pro holky klasickou deskovou hru "postupovačku", nic složitého, žádné strategie. Něco ve stylu žížalek, člověče nezlob se, atp. Nějaké úkoly navíc nevadí, třeba dodatkove házení barevné kostky na semaforu a podobně, to mi nevadí, ale opravdu nic složitého. Nějaký tip na fakt hezky zpracovanou? Pokukovala jsem po Veselém rybolovu od efko třeba. Ale nemůžu moc najít pravidla a víc fotek. Budu ráda i za fotoinspiraci :thumbsup::thumbsup::thumbsup: Nejlepší tipy ráda odměním :blue_heart::blue_heart::blue_heart:
Zobraz celou zprávu
barumat
Zpráva byla změněna 24. dub 2020
INDULONA - holky, léta sem tam koupím klasickou modrou na ruce. Teď potřebuji něco na celé mé (vysušené) tělo, ruce zmordované z přebalování, a něco na čtyřletou a půlroční po koupání. Objednala jsem olivové mléko, rakytníkový krém na ruce a celou sadu s měsíčkem. Jsem hrozně zvědavá 🤩 Máte s těmi novými produkty zkušenost? Co vám vyhovuje nejvíc, co vám voní, pomáhá, co se vám osvědčilo nebo vás naopak zklamalo?
Zobraz celou zprávu
barumat
18. dub 2020
Holky, PLENKY HUGGIES. Chci koupit poprvé, na mnohá doporučení, že opravdu neprotékají - třetí noc, třetí pyžamko, tohle už mě fakt nebaví. Koukala jsem, že mají taky víc druhů, máte nějaké doporučení pro notorické pročůránky? Dcera má sedm měsíců, cca 8,5 kg, tučná stehýnka :grin: problém je asi v tom, že dlouho nic a pak pustí hodně najednou - třeba posledně měla v jednu po půlnoci ještě úplně suchou plenu. V půl čtvrté jsme měli na matraci flek jak kolo od trakaře. Jaké huggies kupujete a kde? A mám vzít čtyřky od osmi kil?
Zobraz celou zprávu
barumat
3. dub 2020
Holky, drožďový chléb (kvásek nedělám a dělat nechci). Pořád se mi nedaří udělat "lehký" chléb. Na pohled vypadá chleba krásně, má hezkou kůrku, strukturu, atd., ale je prostě takový těžký, až jako by z dobře nakynuté gumy. Krajíce se normálně váhou prohýbají. Měl někdo stejný problém a vyřešil? Nebo je to u domácího chleba normální? Mohlo by to být i troubou? Já už fakt nevím. Pekla jsem vesměs takové ty chleby bez hnětení...
Zobraz celou zprávu
barumat
30. bře 2020
Moje těhotenství první/druhe:pregnant_woman::

:pig: Kolik jsem přibrala: 12 kg/10 kg
:chocolate_bar: Chutě - zdravé jídlo/sladké a ledová voda
:calendar_spiral:️ Předpokládaný termín porodu - 10.5.2016/9.9.2019
:hotel: Porod - vyvolávaný/přirozený
:baby: Pohlaví - holka/holka
:heart:️ Jméno - Pavla / Lenka
:love_hotel: Datum narození - 23.4.2016/10.9.2019
:muscle: Hmotnost - 2750g/3100g
:straight_ruler: Délka - 46cm/48cm
:stopwatch:️ Hodina - 13:51/21:39

Pokud jsi hrdá matka, zkopíruj a vyplň si to :heart::blue_heart::heart:
Zobraz celou zprávu
barumat
19. bře 2020
Děkuji @lenatko91 za balíček a milý vzkaz :two_hearts:
Zobraz celou zprávu
barumat
18. bře 2020
Lidi, nemáte náhodou někdo doma starou deskovou hru "Nákup"?
Zobraz celou zprávu
barumat
15. bře 2020
Holky, dotaz úplně mimo. Chtěla jsem pro dceru sehnat takový ty "jako voskovky". Určitě jste s nimi taky kreslily a počítám, že se pořád vyrábí. Myslela jsem, že se jmenují progreso, ale to jsou jiné. Tyhle jsou jako voskovky, nejsou v žádném dřevě nebo tak, ale nejsou tak měkké a mastné jako voskovky. Prostě tak na půl cesty mezi voskovkami a pastelkami. Víte, znáte?
Zobraz celou zprávu
barumat
13. bře 2020
Holky pod ÚP Teplice, už máte rodičák? Má mi přijít první a zatím pořád nic. Díky
Zobraz celou zprávu
barumat
11. bře 2020
Z čeho teď mám aktuálně největší strach? Nemám strach o sebe, o manžela, o děti. Mám obavy o rodiče, ano. Ale nejvíc mě děsí představa, že budu muset být hospitalizovana, nedej bože v nějakém vážném stavu - kdo to vysvětlí čtyřleté, kdo nakojí a pochová půlroční? Obě chtějí jediné, maminku, přirozeně. Vím, že je to iracionální strach. Ale je tu. Mateřský instinkt se dnes zapnul na sto procent. Kolikrát jsem z legrace říkala, že si nějak šikovně zlomim třeba nohu a budu si báječně užívat leháro bez dětí. Teď ta představa nabyla reálné rozměry a už to taková švanda není. Tak si držme palce, lidi :worried:
Zobraz celou zprávu
barumat
7. bře 2020
Dlouho sním o tom, že se podívám do USA. Samozřejmě hlavně do New Yorku, ale ráda bych i jinam, viděla trochu krajinu, načerpala atmosféru a tak. A dneska tak nějak z nudy koukám na nabídky cestovních kanceláří (nejsem dobrodruh) a najednou to na mě vykouklo - 18 dní, čtyři lety, New York, Washington, Buffalo, Niagara, Death Valley, Grand Canon, Yosemite, Las Vegas, San Francisco, Los Angeles a další, samozřejmě všechno fofrem, ale s tím se počítá. Cena necelých sto tisíc :money_mouth: Ale tak, když vezmu, jak je to daleko a co všechno v tom je... Navíc, mladší dceři je teprve půl roku, takže věc aktuální tak za pět let. Když dám každý měsíc z rodičáku a pak z výplaty ani ne nějak šílenou kačku, za pět let to akorát tak vyjde... :speak_no_evil::smiley:

Takže, vážení, obálka s nápisem NAPŘÍČ USA založena, šetření zahájeno 🤩🤩🤩
Zobraz celou zprávu
barumat
5. bře 2020
Holky, doma chodím nejraději v takových těch klasických legínách s rozšířenými nohavicemi. Vždycky jsem kupovala u Vietnamců, ale poslední mám nějak smůlu - nic nevydrží, škrtí mě v pase a jsou mi krátký. Kde jinde kupujete takový typ kalhot, aby nestaly ranec, nebyly moc široký na stehnech, byly dost dlouhý a pohodlný a aby vydržely?
Zobraz celou zprávu
barumat
4. bře 2020
Musím se smát #moje_svatebni_saty - já se vdávala dvakrát. Poprvé ve vanilkovým kostýmku (fotky zabavil exmanžel) a podruhé těhotná v lednu, takže v bílých slim džínách, bílé těhotenské halence a béžových kozačkách. Byli jsme jen my a svědci, fotky nemáme žádné :joy: Druhá svatba za mě byla top, stála sakum prdum šest tisíc, z toho pět tisíc prstýnek pro mě - manžel věděl, že ho nosit nebude, tak nám to přišlo jako zbytečný výdaj :grin::thumbsup:
Zobraz celou zprávu
barumat
23. únor 2020
Je tu někdo kdo v programu maminka u VZP čerpal na prostředky zubní hygieny, tj. kartáčky a tak? Jde mi o to, že se to musí koupit u zubaře, na dentální hygieně, nebo V LÉKÁRNĚ. Počítá se do toho i online koupě přes eshop? Samozrejme ne v drogerii ale třeba v dr. Max nebo v Benu a tak... Nechce se mi nikde trajdat, ale zase nerada bych narazila, že mi to neproplati...
Zobraz celou zprávu
barumat
18. únor 2020
Nemáte náhodou někdo slevu na Elektro? :pray: Za srdíčka :hearts::hearts::hearts:
Zobraz celou zprávu
barumat
11. únor 2020
ODSÁVAČKA NUDLÍ. Měla jsem na vysavač a super, akorát prostě v tý naší pidikoupelně nemůžu mít pořád rozprdelený vysavač,a vzhledem k tomu, že starší chodí prvním rokem do školky, má mladší rýmu s přestávkami už dva měsíce, plus někdy přeluxnu tu starší, prostě stav už neudržitelný. Koupila jsem z druhé ruky na baterie a jsem na rozpacích. Miminko řve a vzpouzí se tak, že jí neudržím (u vysavače jen brečela v rámci mezí) a starší, která se z nostalgie nechala doteď odsávat skoro s chutí, brečí, že jí to bolí a že se bojí :flushed: Nevím, čím to je. U té bateriové se má druhá dírka ucpat, jinak to nesaje, nevím, jestli pak ten podtlak není nepříjemný, nebo jestli je to tvarem, tahle je taková špičatější, tak že by se přicucla k nosní sliznici? Máte někdo podobnou zkušenost? Tu na vysavač už jsem poslala dál :person_facepalming::female_sign:️ Máte někdo zkušenost s něčím dalším? Ústní, balonková, já už nevím. Myslím, že ty zbylé jsou na nic, nebo ne?
Zobraz celou zprávu
barumat
7. únor 2020
Proč! Proč!!
Proč s garmin vivoactive nejde volat a číst celou zprávu...
Proč se samsung watch nejde platit...
Proč se prostě nedělají dámský vodotěsný hodinky s možností telefonovat, reálně platit a plnohodnotně pracovat se zprávami?
Ach jo.
Zobraz celou zprávu
barumat
28. led 2020
Holky, snad jste některá řešila totéž a dáte tip. Mám čtyřměsíční holčičku, a denně ji převlekám pročůranou. Máme jednorázové plenky, zkoušela jsem všechny možné. Problém bude zřejmě v tom, že dlouho dlouho nic, a pak to pustí prostě naráz. Třeba ve dvě ráno má plenku na pohmat skoro prázdnou a v šest má pyžamo i zavinku durch. Zvládla se mi ale pročůrat i dvakrát za jednu noc. Nemám problém přebalovat častěji, i jsem zkusila nemazat, aby plenka dobře vsakovala, ale nic, pořád stejný. Plenky jí sedí dobře, na je i akorát na svou hmotnost, a jak jsem říkala, zkoušela jsem víc druhů. Nemáte někdo stejnou zkušenost a tip na jednorázové plenky, které problém aspoň ve většině případů vyřešily?
Zobraz celou zprávu
barumat
24. led 2020
Řeším to dost předem, ale vrtá mi to hlavou. Dcera (4,5m) je kojená, jí příkrmy, dudlík nechce ani náhodou, vody z láhve se napije, mléka žádného ani kapku (ani když já odstříkám). V noci se teď budí každou chvilku, chce prso.

Vy, kdo jste měli stejnou situaci. Jak jste odstavily? Vzalo si pak dítě z láhve i UM? A co pak uspavání a noční spaní? Jak dítě v noci uklidnite? Ona ten dudlík fakt nechce, buď jí je volnej nebo ji rozzuří. Jak říkám, ještě to není aktuální, ale v létě chci odstavit a za téhle situace si to nějak neumím představit...
Zobraz celou zprávu
barumat
13. led 2020
Holky, máte někdo zkušenost s gumičkami do vlasů proti vším? Jakože tyhle měla a jako jediná ze školky nechytla, nebo naopak tyhle měla a stejně chytla? Máme hlášeno, takže hlídám a mažu tea tree, ale ráda bych to ještě podpořila...
Zobraz celou zprávu
barumat
25. pro 2019
Holky, které máte pandora náramek. Jak se jmenuje to, co se napevno nasadí na ten náramek a zařídí to, aby korálky jezdily jen po té jedné vymezené části? Co mám hledat?
Zobraz celou zprávu
barumat
12. pro 2019
Takže já si udělám průzkum zkušeností s horkovzdušnou fritézou. Přečtu si článek, jaké druhy existují. Zkouknu videa, čtu recenze, pečlivě zvažuji. Měřím skříňku, koukám na hmotnost.
Konečně vyberu a ona je VYPRODANÁ?! V dnešní době! Takže mám PŘEDOBJEDNÁNO na 13.1. :astonished: :person_facepalming::female_sign:️ Doufám, že to znamená, že jsem vybrala fakt nejlepší z nejlepších :smiley:
Zobraz celou zprávu
barumat
11. pro 2019
Už jsem to tu v jednom fóru řešila, ale odpovědí nebylo moc, tak zkusím znovu.
Vy, kdo máte osobní zkušenost s HORKOVZDUŠNOU FRITEZOU, prosím o odpovědi:
1. Dá se v tom připravit i klasika trojobal? Řízky, květák, atd.
2. Dají se v tom dělat i domácí, nepředsmažené hranolky?
3. Je doba přípravy opravdu tak dlouhá, jak někdo straší?
4. Je vůbec jídlo z toho dobré? Není jídlo suché nebo naopak rozblácené?

Moc díky.
Zobraz celou zprávu
barumat
30. lis 2019
Téma: autosedačka! Od večera nemyslím na nic jiného, a mohla za to blbost - zjištění, že na pinkorblue mají (teď už ne) Britax Römer evolva 1-2-3 za necelých 2800. Tuhle sedačku máme, jsem spokojená, ale je z druhé (doufám, ale moc nevěřím) ruky a už i podle toho vypadá. O bezpečnosti ani nemluvě. Tchán a tchyně si občas berou dceru (3,5) na výlet, jezdí jen tady kolem po okreskách, u nich v autě přesluhuje Zopa design carrera, do které se už dcera skoro nevejde a která vypadá už otřesně. Navíc mám doma tříměsíční holčičku, která za tři čtvrtě roku vyleze z vajíčka. A teď ta cena na pinkorblue! A mně už frčí hlavou...

Koupit teď?
Koupit jednu nebo rovnou dvě?
Koupit teď jednu a za tři čtvrtě roku druhou?
Koupit za tři čtvrtě roku obě?
Koupit tu britaxku, nebo jinou? Koukala jsem ještě na Petite&Mars Prime II nebo na Reemy fix... Ale britax je britax...

Lidi já nevím :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:
Zobraz celou zprávu
barumat
29. lis 2019
Co bych si opravdu přála od Ježíška? Tak tedy:
- indikátor, který ukáže, jestli dítě spí dostatečně tvrdě, aby se dalo přemístit z nosítka nebo náruče do postýlky
- kapky, které doopravdy léčí rýmu
- sirup, který okamžitě zastaví zvracení
- sprej na potraviny, který je okamžitě učiní dětem neodolatelné
- dudlík, který si vezme každé dítě (hlavně to mé)
- tlačítko "tlumič řevu až o 30dcb", instalovatelné na každého kojence.
Snad se Ježíšek pochlapí :thinking:
Zobraz celou zprávu
Strana
z 2
Předchozí Strana
z 2
Další