Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
hanacvej
19. bře 2019
Mé děti :heart:️ a celkově starost o svou rodinu mě naučila plánovat. Před 16 lety, když jsem jela poprvé do Chorvatska s nejlepší kamarádkou, zařídila jsem si pouze pas a ještě to byl ten rychlopas, bez ní bych nevyjela :blush::kissing_closed_eyes:
Letos jsem si Chorvatsko zařídila sama :joy::sweat_smile:
Také jsem nepodcenila refinancování svého bytu :thumbsup_tone1:
Dnes jsem podepsala a k 21.7. konečně odejdu od Hypoteční banky, kde nejenže neocenili mou platební morálku (nikdy zpoždění), také nás na druhé hypotéce obrali o 150tis.:smirk:
U konkurence jsem stihla úrok 1,99 :sunglasses:
A takhle jsem se na to vyfikla :grimacing:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
8. bře 2019 Čtené 259x

Vyfotit se při skákání na trampolíně o půl desáté večer je docela náročný úkol :wink:

 Ukazovala jsem dva prsty, jako V "f pohodě", jak na mě ukazuje můj Mareček v sedmi letech. Místo toho mám na fotce jeden prst a vypadá to, jako bych vás posílala někam.

To neeee! "TAM" ovšem brzy pošlu Tlustoprdku, jupí!

Omluvte tedy tuhle rozmazanou fotku, kde jsem jako rudá Indiánka, zpocená, ovšem maximálně spokojená. Když nemám hlídání/ jesle pro tu naši malou Rebelku Vendulku, tak se vždy po uložení dětiček ke spánku mění náš obývák v disko :grinning:. Je to velká změna, i pro mě je to extrém. Já, která vždy odpadávala se sklenkou vína na gauč, usínala jsem pomalu vsedě a neměla  sil, nyní řádím jako v 17ti letech. 

Když jsem si trampolínu objednávala, měla jsem právem obavy, že se na ni bude prášit. Na začátku ji více využily děti. Je to velká investice, jsem přesvědčená, že už ji mám zpátky :slight_smile:. Trampolínu ještě střídám s aerobikem a step - aerobikem. Nacpu si do hlavy sluchátka a jedu! Když mám možnost, jdu plavat, to mě chytilo, líbí se mi, že se nezpotím, nekolabuji s tlakem, a kalorie ubývají.

Úprava stravy je již plně v mé režii. O zdravé stravování se zajímám už dlouho, hodně toho vím, již jsem měla nejméně dvakrát jídelníček na míru. chyběla mi pravidelnost. Tu jsem si zažila s drsným režimem výživového plánu dle krevní skupiny. Na tom výživovém plánu jsem postavila nějaký svůj základ, zjistila jsem, které potraviny mi chybí a které mi nedělají dobře. Snažím se o pestrost a nebráním se skoro ničemu. Vše jsem prokonzultovala s fitness trenérem a kvalifikovanou poradkyní, oba uznali, že si mohu jít již svou vlastní cestou. Velkým pomocníkem jsou hodinky, které mi počítají kalorie, ukazují, povzbuzují, motivují.

Stravu si nevážím, ale tělo se za ty týdny naučilo na pravidelnost i porci, kolikrát ani nedojím, co jsem si naložila (dříve sci-fi). Objevila jsem fajn recepty. 

Přese všechny mé veliké obavy, kdy jsem si opravdu myslela, že nemám na to, abych do léta shodila dost kil, nebo že svoje tělo nikdy nerozpohybuji, nebo že se mi ta kila vrátí, jde má váha stále dolů, a to i přestože pověčeřím u kamarádky holandský řízek, bez přílohy se zeleninou, ale pořád řízek, dám si víno, kávu, a vypadá to, že budu již brzy na dvojciferném čísle :slight_smile:

Zbavila jsem se své obrovské závislosti na sladkém, po ruce tu mám vždy nějaké zdravé sušenky, třeba datlové, bez cukru, z opravdu kvalitních ingrediencí, před čtvrt rokem bych donesla domů jedině prázdný obal, nyní je tu mám, pár dní, připraveny na mou slabší chvilku (hormony dělají své).

HLAVNĚ jsem šťastná a spokojená, protože se mi jen potvrdilo, že člověk dokáže skoro vše, co si zamane a cítím se jako znovuzrozená :-*

Užívejte sluníčka a krásných dní :wink:

Čti celý článek
hanacvej
14. únor 2019 Čtené 498x

39. den !! Moje oblíbená čísla. A také 3 dny do konce. Ačkoliv nedovedu posoudit, na kolik je výživový plán podle krevní skupiny správný ze zdravotního hlediska a také třeba, zda jde použít univerzálně na každého, MNĚ pomohl a je mi o dost lépe!

Na konci tohoto výživového plánu se musím změřit, abych věděla, jaké mám výsledky po najetí si na svůj vlastní stravovací režim. 

Faktem je, že mám dole 13 kg. Za 39 dní, to je pro mě úspěch, hmatatelný, patrný. Jasně, polovina byla voda a kdoví, co bude následovat po skončení výživového plánu. Budete u toho :slight_smile:

Velikost 46/48 nahradila 44, a věřím, že když nepolevím, tak se dostanu i dále. Takže nekončím. Jen s výživovým plánem dle krevní skupiny. 

Naučila jsem se, že musím jíst pravidelně. Ne že bych to předtím snad nevěděla. Ovšem nyní jsem si to zažila, vryla pod kůži. Poznám, když mám hlad a kdy už bych měla jíst. Pro někoho normální pocit, pro mě je to takový malý zázrak.

Moje porce jsou poloviční oproti tomu, co jsem snědla před měsícem a kousek a přesto se cítím syta. 

Po fyzické stránce je mi o dost lépe. Každé kilo, co jsem shodila, je jako bych odhodila jedno těžké zavazadlo, jeden pytel. Vůbec bych tomu nevěřila.

Když cvičím, je to pro mě radost, blbnu u toho, nepočítám minuty do konce, spíš čučím, že už je konec. Hledala jsem alternativu cvičení, které mě bavilo v minulosti. Vítězem je trampolína. Přečtěte si o jumpingu. Znám pár jedinců, které to nebaví, motá se jim hlava apod. Pro mě je to obrovský relax. Dnes jsem si vyhradila 50 minut :slight_smile:

:grinning:

Opravdu se těším, až budu na váze s dvojciferným číslem a také se samozřejmě bojím, jestli to půjde i poté, co si budu stravu určovat tak nějak sama.

Na druhou stranu moje břicho a zadek se mi nelíbí snad čím dál víc, přestože se to vážně zlepšuje, a tak mám VELKOU motivaci.

Krabičkováním a zdravou stravou jsem již nakazila celou rodinu, tak si věřím, že to zmáknu a do léta se ještě vytáhnu :slight_smile:

Moje prohřešky jsou káva s mlékem, víno, a to si ani do budoucna neodpustím. Kolem pravidelné měsíční ženské periody to nebylo snadné! Ale i to jsem přežila bez újmy :wink:

Bylo mi potěšením a přeji vám krásné skoro jarní dny, běžíme ven :-*

Hanka

Čti celý článek
hanacvej
29. led 2019 Čtené 201x

                            ....Aneb Deník stále ještě Tlustoprdky pokračuje.

Věděli jste, že po zadání "duše obrázek" na Googlu vyjede i tento obrázek? Okamžitě mě zaujala. Holubice, hrdlička. V roce 2018 jsem si stihla splnit svůj dávný sen. Tím je tetování. Jedním z nich je právě holubice. Zajímavé na tom je, že jsem měla do poslední chvíle zvolený jiný motiv. S tetováním jsem dlouho váhala, ne kvůli bolesti, spíš, že jsem si ho slibovala, až budu vypadat "normálně". Jsem ráda, že jsem nečekala.

Beru to tak, že už tam někde začínala moje cesta za lepším stravováním a váhou, přes duši. Protože dnes jsem našla toto motto "VYLÉČILA JSEM DUŠI. DUŠE PAK VYLÉČILA MOJE TĚLO." A vidím se v něm. Vystihuje mé myšlenkové pochody, mé pocity. 

Udělala jsem vše, abych se cítila skvěle. Tři tetování, nové vlasy a kurz líčení. A byl to můstek ke změně jídelníčku, spíše k jeho dodržování, také ke kvalitní stravě. I když jsem se tomu vlastně bránila, odsouvala to.

Mám za sebou tři týdny. Od začátku jsem věřila tomu, že nejde o žádnou dietu. Že to není trest. Že je to cesta za tím, jak být sama se sebou spokojená. A to se mi splnilo.

Mě to baví. Zde je pár takových třeba směšných, ale mých poznatků :slight_smile::

 • shodila jsem 9 kilogramů, cítím se, jako bych měla o 50 kilo méně
 • netušila jsem, že mám tak ráda hovězí maso, například jen tak pečené se zeleninou 
 • miluju grepy, které jsem měla od dětství za hořké a odporné
 • umím si do mrazáku připravit jednu porci masa/ ryby, tedy vaření pro jednoho jde!
 • misek a dóz u nás nikdy není dost, jídlo si připravujeme pečlivě, s láskou
 • pořídila jsem si fitness náramek a také aplikace do telefonu s hlídáním kalorií
 • psychicky se připravuji na zveřejnění své fotky v plavkách před a po :grinning:
 • uvědomila jsem si, proč mi nevydržely žádné boty (tou vahou je všechny zlikviduji)
 • měla jsem i postesknutí u lednice nad tím, že si nemohu "zobnout" z lednice co chci
 • ségra mě vytáhla v neděli na plavání :slight_smile:
 • vážím si podpory okolí a důvěry a stejně tak i zde na Modrém Koníkovi
 • věřím, že si ten režim najedu a budu jej brát jako samozřejmost
 • 23 dní jsem neměla jedinou sladkost

Závěrem pár slov o mě. Jsem vodní znamení, Ryby, a proto miluji vodu, moře. V létě jedeme s dětmi a manželem na dovolenou do Chorvatska. Dokonce jedeme na týden v červnu, a na dva týdny v červenci. Moc se těším, a i to je pro mě velkou motivací. Pochopitelně, každá z nás si přeje něco jiného, svého, každou z nás motivuje něco. Přeji vám, ať se vám to splní !! A ať si každá z nás najde to, co léčí její duši.

P.S. Poslední dvě fotky jsou z mé dovolené v roce 2007. Byla jsem svobodná. Na ten maják na fotce jsem zapomněla. Nebo jak se to vezme. Prozradím vám, že jsem chtěla jít s manželem na další tetování. Nadiktovala jsem si maják a moře. Nevěděla jsem přesně proč, jen jsem tušila, že to pro mě má hlubší význam.

Mezitím projevil zájem o můj termín nejlepší kamarád manžela, že by šel místo mě. Termín jsem mu uvolnila. S klidem. S pocitem, že už jsem si svoje "našla". Až před pár dny mi můj expřítel poskytl fotky z dovolené, neměla jsem ani jednu. Při pohledu na západ slunce s majákem a mořem mi to došlo. Moje duše je vyléčená.

Věřím také tomu, že téměř všechno, co se nám děje, má nějaký důvod (téměř - protože třeba nemoc dětí, a jiné horší skutečnosti, co se dějí, ty si neodůvodním nikdy). 

Tolik bych si přála dost štěstí a zdraví pro všechny! Protože na Titanicu byli všichni zdraví. Ale neměli štěstí.

Tak se držte, a mně taky držte (mě (koho,co?)  radši nee, to ještě nedoporučuji) :slight_smile:.

Krásný večer a noc, Hanka

Čti celý článek
hanacvej
23. led 2019 Čtené 312x

Pozn.:

Jídelníček je upravován pro 174 cm/ 123 kg , ženu a dále s ohledy na nějaké možné zdravotní komplikace-nedostatek jódu - tím se snižuje tvorba hormonů štítné žlázy, potraviny, které mám zde doporučené, prospěšné nebo vhodné podporují MNĚ účinný metabolismus, podporují váhový úbytek, atd.Každý z nás jsme jiný, jedinečný a jídelníček tak nebude sedět každému.

Jak jsem slíbila, zveřejňuji seznam potravin, které jsou velmi vhodné, prospěšné, neutrální anebo nedoporučené/ nevhodné. Je to jako se vším, je potřeba k tomu přistupovat se zdravým selským rozumem, neberu to jako dogma.

Popravdě jsem se ale opět docela nachytala, že mi to dost pasuje. Tak holky, obzvlášť vy s krevní skupinou "NULA", koukněte a posuďte samy.

Maso a drůbež

Velmi vhodné: hovězí, srdce, jehněčí, játra, skopové, telecí, zvěřina

Neutrální: kuře, slepice, kachna, bažant, králík, krocan, křepelka

Nedoporučené: slanina, husa, šunka, vepřové

* neznamená to, že už si nikdy nedám vepřové, šunku nebo slaninu. Jo a hovězí nepatří mezi mé vybrané pochoutky, ale celkem si na něj zvykám :slight_smile:

Mořské produkty

Velmi prospěšné: treska, bělomasé ryby, makrela, okounek, pstruh, sleď, sardinky, hejk, losos, štika

Neutrální: tuňák, žralok, humr, kapr, raci

Nedoporučené: kaviár, uzený losos, škeble, chobotnice, sumcovité ryby

* Ryby obecně doma jíme málo, syn je odmítá, manžel to sní, ale gastro zážitek nemá. A kaviár nehrozí, ten fakt nekupujeme :slight_smile:

Mléčné výrobky

Neutrální: máslo, sojové mléko, sýr mozarella, kozí sýr

Nedoporučené: zbývající sýry ani mléko

* tohle mi přijde drsný. Mléko si dávám a budu dávat do kávy. A pak miluji tvarohy, pomazánky z něj, toho se také nevzdám. Sojové mléko mi nevadí, ale nadšením neskáču :-O Mozarellu a kozí miluji. Tak zde budu volit nějaký kompromis dle svých chutí a zdravého rozumu. Jo a kde mám kategorii velmi vhodné?? :slight_smile: Není.

Oleje a tuky

Velmi prospěšné: olej ze lněného semínka, olivový olej

Neutrální: olej z řepky, sezamový olej

Nedoporučené: kukuřičný, bavlníkový, podzemnicový

* tak hurá, ve všem shoda :grinning:

Ořechy a semínka

Velmi prospěšné: dýňová semínka a vlašské ořechy

Neutrální: mandle, kaštany, lískové a pekanové ořechy, sezamová semínka, slunečnice

Nedoporučené: para ořechy, kešu, arašídy, pistácie, mák

* hmm, miluju ty poslední tři nedoporučené a určitě je úplně neodepíšu ze svého života :wink:

Luštěniny

Velmi prospěšné: fazole aduke, azuki, strakaté fazole, hrách černooký

Neutrální: bob, fazolové lusky, sojové boby, bílé fazole, hrachové lusky, červené fazole 

Nedoporučené: čočka obecná, zelená a červená

*čočku miluju, dávám si ji občas, protože ji doma moc nemusí a u toho též zůstanu

Cereálie

Neutrální: amarant, ječmen, pohanka, burizony, jáhly, rýžová kaše a otruby

Nedoporučené: kukuřičné lupínky, ovesná mouka, ovesné vločky, otruby, kaše a vše z pšenice

* nooo ty vločky mě překvapily, ale je pravda, že mi po nich není dobře. A rýžovou kaši už mám koupenou na snídaně 

Chléb a pečivo

Velmi prospěšné: chléb z naklíčených zrn

Neutrální: bezlepkový chléb, žitné křupky, chléb ze sojové mouky, žitný chléb

Nedoporučené: kukuřičné pečivo, vícezrnný chléb, bílé vdolky, chléb z celozrnné pšenice

* pečivo mi nechybí - denně připravuji dětem svačiny a nemám ani chuť si kousnout

Obilí a těstoviny

Neutrální: divoká rýže, bílá rýže, pohanka, rýže basmati, hnědá rýže 

Nedoporučené: bílá mouka, kuskus, grahamová mouka, špenátové těstoviny, těstoviny z pšenice semoliny, mouka obsahující lepek

* rýži bych mohla mít denně!

Zelenina a houby

Velmi prospěšné: artyčok, kedlub, čekanka, červená paprika, křen, brokolice, kapusta, pór, česnek, tykev, řepa, petržel, pastinák, mořské řasy, špenát, žlutá cibule

Neutrální: chřest, ředkvičky, kopr, zázvor, zelená cibule, zelené olivy, okurka, fenykl, rajčata, řeřicha, bambusové výhonky, mrkev, tofu, sladký brambor

Nedoporučené: bílé zelí, kukuřice, houby shitake, červené zelí, květák, lilek, černé olivy, červené brambory

* u mě hodně sedí - jen kapusta mi nějak nesedla a kukuřici jsem milovala v těhotenství s Marečkem, frčela jsem na ní 

Ovoce

Velmi prospěšné: sušené fíky, blumy, švestky, čerstvé fíky

Neutrální: jablka, červené hroznové víno, borůvky, meloun, papája, banány, kiwi, třešně, mango, rybíz, maliny, angrešt, grep, nektarinky, broskve, ananas, limetky, meruňky, brusinky, citrony, rozinky, hrušky, granátová jablka

Nedoporučené: ostružiny, kokosové ořechy, mandarinky, pomeranče, jahody

* docela dobrý, jen opět poslední tři položky si úplně neodpustím :slight_smile:

Krevní skupina "nula" musí provozovat náročné tělesné cvičení. Je důležité, abychom cvičení provozovaly 4x týdně (aerobik, plavání, běh, chůze, cyklistika, tancování, bruslení, gymnastika) .

Jak jste na tom holky? Je to úplně obráceně u vás? Pro mě to není úplně od věci.

H.

Čti celý článek
hanacvej
23. led 2019 Čtené 1874x

Fotka je z června 2018, pořízena na Krétě, fotograf Mareček - syn. Je mi úplně obráceně, když to teď vidím, a divím se zároveň, že to pozoruji až teď?! Jednu mou nohu by šlo rozpůlit a byly by to možná konečně dvě pěkné nohy, tak akorát :frowning2:

Ve stručnosti jsem se chtěla podělit o to, jak jsem se dostala na tu svou váhu, protože i vy mně píšete své příběhy a jak jsem již naznačila, vše je jen a jen má chyba.

Za svobodna jsem milovala spinning a aerobik. Když se narodil syn, dlouho jsem měla zdravotní potíže po komplikovaném císaři. Po roce jsem mohla začít cvičit, ale chyběla vůle. Pochopitelně jsem hledala důvody, proč nemohu. Pravdou je, že mým nepřítelem je čas. Jsem celé manželství sama s dětmi, manžel je v lepším případě doma občas v týdnu na noc a většinou na víkendy. 

Občas jsem tedy váhu zredukovala, pak přišel nějaký problém, stres, málo spánku a já jsem jako vždy sáhla po sladkém. Miluji sušenky, bonbóny, dortíčky s ovocem, atd.

Jenže! Nevím, kdy mám dost, navíc všechno to sladké, to jsou jen rychlé cukry, takže sice jsem na chvilku dobila energii, ale snad ještě víc a rychleji jsem byla zase unavená, zničená. 

K tomu všemu mi ještě není cizí tzv. "zobání". Ne snad že bych byla slepice :grinning: I když i tak mohu někomu připadat. Tohle zobání spočívá v tom, že jsem kdykoliv přes den sezobla, nač mi přišla chuť, nebo co mi zrovna prošlo rukami. .. 

Třeba na návštěvě, někdo před nás něco dal, pohoštění, slané, sladké, a dokud to na těch tácech bylo, tak já to sunula z tácu do huby.

A žádné 2-3 hodinové rozestupy. Prostě jsem to tam tlačila skoro pořád. Takže už jsem ani nevěděla, kdy mám hlad a kdy jen chuť :frowning2:

U doktorky jsem byla dvakrát. Poprvé mi dělala kompletní vyšetření z krve, aby se zjistilo, zda nemám problém se štítnou žlázou a také jaký mám cholesterol a další rozbory. Dostala jsem fitness plán, běžnou vyváženou stravu se cvičením a doporučením co a jak.  Takový nástřel na dvě stránky A4, přibližně přece vím, co bych měla a neměla. Fyzicky zdráva, s varováním, že s takovou váhou se to může kdykoliv otočit. Navíc hrozbu cukrovky máme v rodině také.

Kombinace mé slabé vůle a nedostatku času udělala své - nebo vlastně neudělala vůbec nic. Snad jedině že jsem možná zase pár kil nabrala už jen ze stresu, že se odbývám a nedělám se sebou nic.

Podruhé jsem se k doktorce dostala spíše náhodou. Byla jsem manželovi pro výpis z karty a když mě viděla doktorka, bylo jí vše jasné. A také se mě docela ostře ptala, zda vím, jak to může skončit a jestli s tím chci něco dělat. Docela mě zaskočila, je to hodně milá ženská. Po delší diskuzi, kdy jsem jí vysvětlila, že vím, co mám jíst, ale nejsem schopná si to vymýšlet a věnovat se tomu, že potřebuji NAKOPNOUT, nějaký návod a až si to zažiju, a uvidím nějaký výsledek, že už do toho pak naskočím.

Nabídla mi více možností, líbila se mi ta, kterou nyní zkouším, podmínkou je, že se budu jednou za 14 dní jezdit vážit a měřit, chce mít nad vším dohled.

Trvalo mi ale několik týdnů, než jsem se rozhoupala. V hlavě mi to seplo až ze strachu, jak budu vypadat po Vánocích. Nebo nevím, z čeho přesně, najednou jsem věděla, že chci začít.

Stravovací plán podle krevní skupiny by měl být na cca 45 dní, lze jej opakovat dvakrát po sobě, jak jsem si všimla po 17 dnech, postupně se přidavají různé potraviny tak, aby mělo tělo na začátku šok, a pak si postupně zvykalo. Je to takové NAKOPNUTÍ .

Některá jídla jsou tak chutná, že si je určitě budu vařit i po skončení tohoto plánu. 

Co musím vyzdvihnout je, že mi to opravdu sedlo, to se nemusí poštěstit každému. Anebo mám tolik kil navíc, že by mi prospělo cokoliv. Na začátku jsem "odtekla", přesně jak mi sdělila poradkyně, 5-6 kg, další týdny, když budu vše dodržovat, půjde dolů cca 1,5-2,5 kg za týden. 

Vyhovuje mi, že mám předepsáno, co jíst a že jím pravidelně. Cítím se o moc lépe. Mám pocit, že jsem tahala tuny. Tolik se mi ulevilo. A to přitom zatím nejsem nijak zázračně hubená, jen jsem prostě začala něco dělat s mou otřesnou postavou, s tím stravováním. 

Na co jsem doopravdy pyšná, že když přede mě někdo něco postaví, necítím tu nutkavou potřebu si něco zobnout a když mě teď naposledy rozzlobil manžel, také jsem si nic nedala. Necítím se nijak trestána, nijak ochuzená.

Ovšem nebudu lhát, ten první týden byl náročný, myslím, že jsem měla hlad, a zvykám si rovněž na to, že si denně dvakrát, i třikrát vařím, když si "krabičkuji" jídlo někam na cestu sebou. Tolik času jsem v kuchyni nikdy netrávila :grinning: Přitom nemám o nic moc víc času než předtím, jen jsem odhodlaná se stravovat jinak a udělám i to, co dříve nešlo.

Snad si teď natrénuji 6 jídel denně, malé porce, dostatek tekutin, vhodnou skladbu potravin, abych to pak později zvládla i bez "návodu" a stravovacího plánu. 

Moc vám všem přeji, abyste si každá našla právě tu vaši správnou cestu, nejen ke zhubnutí, a tím pak byla sama se sebou moc spokojená :-*

Tlustoprdka Hanka :slight_smile:

Čti celý článek
hanacvej
23. led 2019 Čtené 210x

Holky, rozhodla jsem se pro zveřejnění svého Výživového plánu. Počítejte prosím s tím, že je to jen pro inspiraci, byl dělán pro mou velkou osobu :slight_smile:.

A beru to od prvního dne, začínala jsem v pondělí.

Pár tipů, které, si myslím, platí pro všechny z nás, co by rády zhubly a nebo jen chtěly žít zdravěji:

 • vynechat pití černé kávy
 • vynechat pití destilátů a různých limonád
 • denně vypít 2,5 - 3 litry vody (i minerální)
 • vyloučit pšeničné produkty (chléb, pečivo - a to jsem opravdu 17 dní neměla)

Doporučuji výživové doplňky (B komplex, Vitamín C a Vápník mám já)

1. DEN (moje pozn.: poradkyně mi říkala, že pokud vydržím první tři dny, tak to dám)

8:00 snídaně

vitamín C, 1000 mg (pod textem vkládám fotku Vitamínu C, který jsem vybrala)

vlažná voda + citron

divoká rýže vařená 50 g + med + rozinky (divokou rýži jsem měla poprvé, moc dobrá)

10:00 svačina

grep (lze samozřejmě zaměnit za vámi oblíbené ovoce)

12:00 oběd

hejk v alobalu (rybu jsem měla, tresku, normálně v troubě dělanou)

dušená zeleninová směs ( dělala jsem na pánvičce s kapkou olivového oleje)

16:00 svačina

ananas

18:00 1. večeře

rýžové těstoviny (pozor na ty čínské, jsou v nich éčka)

dušená zelenina, špenát (zeleninu si kupuji čínskou směs v Lídlu, 24,90 a vynikající)

okurkový salát

20:00 2. večeře

mrkev

Pozn.

 • denní časy jídel mi vyhovují, protože tak nějak vstáváme, ale lze upravit dle sebe, důležité je dodržet ty časy mezidobí...:wink:
 • poradkyně mi říkala, že ryby/ maso / ovoce/ zeleninu si mohu nahradit tím, co mám doma v podobné kategorii (např. místo králíka kuře), večeři lze zaměnit s obědem, jen musím dodržovat, co má na mou krevní skupinu pozitivní nebo neutrální vliv (seznam doplním)

V případě dotazů jsem tu :slight_smile:

Hanka

Čti celý článek
hanacvej
22. led 2019 Čtené 2117x

Jak jsem slíbila, tak činím. Toto je moje aktuální podoba, přidám i několik fotek celé postavy. Tlustoprdku si nevztahujte žádná na sebe, já jsem se na svou váhu sama "vyžrala" a neměla jsem žádné zdravotní potíže, nikoho dalšího bych tak neoslovila, nikdy nevíme, jak a co k tomu danou osobu vedlo.

Problém s váhou už mám několik let. Fakt je, že jsem hodně cvičila a tak jsem stravu výrazně neřešila, i když třeba smažená jídla jím jen výjimečně, miluju zeleninu...

Pak jsem se vdala, narodil se Mareček, dokud jsem kojila, byla váha v pořádku. Po odstavení to letělo nahoru. S dětmi jsem sama přes týden a tak cvičení bylo možné jen když jsem sehnala hlídání...

Hodně se to střídalo, jsem typ, co problémy zajídá... A pak se v roce 2016 narodila Vendulka a po porodu jsem sice byla opravdu jako laňka, ale za dva a půl roku jsem se vyžrala na odporných 123 kg. Postupka? No spíš noční můra.

Toto je červen 2018. Mimochodem je to fotka z cukrárny. Zákusek jsem si nedala.

Už delší dobu jsem se značně užírala svou postavou, ale našel se často i někdo silnější než já a hlava to stále nějak nechápala, že mohu udělat ze zdravé ženské nemocnou a vlastní vinou. Začala jsem se sebou něco dělat...Ale všemožně jsem se vyhýbala problému s váhou. Vyřešila jsem svoje nemastné, neslané vlasy. Začala jsem se zase líčit...koupila jsem si nějaké oblečení.. ta kila se dají slušně maskovat, ve velikosti 46/48 se dají sehnat i pěkné kousky... 

Toto je konec listopadu... někteří se mě občas zeptali, jestli jsem nezhubla, že mi to sluší. Opravdu vhodným oblečením jde leccos maskovat a mě to opět nedonutilo se nad sebou nějak více zamyslet... 

Pak byly Vánoce a já už jsem byla opravdu nešťastná. Nechtěla jsem další a další kila. S vizáží - hlavou - už nebylo dále co vymyslet a tak jsem se zamýšlela, co se mnou bude dále. Novoroční předsevzetí jsou shazována. A tak jsem začala 7.1.2019. Zvážila jsem se, to jsem dlouhou dobu neudělala, to by byla krutá realita.

Děkuji všem, kdo dočetl až sem, kdo mě podpoří i milým slovem, od včera jsem jich dostala dost, neodmítám ani kritiku, i když to špatné už jsem si uvědomila.

Závěrem chci ještě napsat pár faktických věcí - cvičím doma. Jde to. Youtube je plný, každý si jen musí najít to svoje. Stravování mám dané dle výživového plánu, jím 6x denně, mám soupis potravin, které mi škodí, neškodí, prospívají, beru vitamíny - Céčko a Vápník, tekutý B-komplex. Spoustu těch jídel mi chutná a budu si je vařit i po skončení výživového plánu. Nemám žádné konkrétní číslo, které bych chtěla na váze vidět.

To stravování mě těší a líbí se mi, že mám manuál, jak na to, můj veliký problém byl v tom, že nemám dost času, abych si něco takového vymýšlela.

MÝM NEJVĚTŠÍM PROBLÉMEM bylo si PŘIZNAT, že mám PROBLÉM!

Kdyby měl někdo zájem o více informací, nebojte se mi psát, nekoušu :slight_smile:

Hanka

Čti celý článek
hanacvej
23. črc 2018 Čtené 168x

Potichu tam stále chodím... ve svých myšlenkách...jakkoliv to zní temně, jsou to ty nejúžasnější vzpomínky na dovolenou... Dovolenou, kterou jsem si sama vybrala na internetu. Nikdy bych tomu nevěřila. Vždy jsem nechala někoho jiného, aby za mě vše dohledal, vybral, já jsem pouze zaplatila, většinou zařídila rychlopas (minimálně dvakrát nebo třikrát jsem ho tak měla) a jela nebo letěla :slight_smile:

Tentokrát jsem si k tomu v zimě sama sedla, a několik dní zuřivě (a to doslova) hledala dovču. Jasně, najdou se i tací, co si koupí levně letenky a hotel domluví sami... A klobouk dolů před nimi! Třeba časem postoupím ještě o tento stupínek. Zatím ale "spoléhám" a platím cestovce. A zaplatili jsme opravdu celkem dost. Ale jelikož jsme čtyři roky nikde nebyli, a moře nám moc chybělo, jsme válící typy, byly to jednoduché počty: rodinný hotel, all inclusive, aby dětem ani nám nic nechybělo, Kréta, kam jsme si s manželem slíbili se jednou vrátit s dětmi, letecky, v rámci možností nedaleko od letiště a abychom to stihli do srpna, kdy má Dulinka druhé narozeniny. Vše jsem zařídila včas.

Nadšení bylo patrné už na letišti... co dodat. Vyhlíželi jsme netrpělivě letadlo a těšili se na moře, odpočinek, dobré jídlo, Řeky...

Let nebyl nic moc. Nebudu lhát. Maličká nemohla večer usnout, a tak s námi čekala na odjezd do půlnoci, pak se trošku prospala v autě, jenže v letadle se jí nedařilo zabrat, a tak už se sečetla únava, vztek, možná i malinko strach... usnula těsně před příletem a tak toho opět moc nenaspala. Rovněž jsem nezmínila, že dva dny před odletem měla vysokou horečku.. .potrápily ji špičáky... ale to se pak první dva dny srovnalo.

Pokoj 525, na to číslo nikdy nezapomenu. Ač jsem se snažila najít sebemenší chybku na celé dovolené, pobytu, stravě ( to je taková moje hloupá vlastnost ve všem rýpat) prostě jsem nic nenašla). A to se nechci chlubit, i když možná malinko ano :slight_smile:

Měli jsme to kousek na recepci, kousek do restaurace, viděli jsme na bazén i na moře, výhled do zeleně... pokoj byl veliký. útulný, rozdělen na dvě části tak, abychom my dospělí měli soukromí, s parádní teráskou a koupelnou.

Strava byla dokonalá. Nekonečný výběr, koutek s dětskými jídly a talířky, mraky čerstvé zeleniny a ovoce, tolik jídla, že jsme kromě balené vody nepotřebovali nic a to jsme jedlíci. 

Hotel Arminda je celkově neuvěřitelně baby friendly, milují zde děti a ty zde mohou opravdu vše. Co jsem opravdu velmi ocenila, neměli jsme žádné náramky. V hotelu byly skvělé koutky pro děti, tobogány, bazénky, mini disco každý večer. 

Animátoři chodili a aktivně se ptali, zda si chcete jít zahrát šipky, zacvičit aerobic, volejbal... žádné seznamy, kam se můžete napsat, ne, oslovení napřímo... 

Mareček si našel ruskou kamarádku, rozuměli si i beze slov, bylo to úžasný...

Pláž byla písčitá, po pár metrech nějaké kameny, ale i tam se nám moc líbilo :wink:

Jako bonus jsme byli jen pár set metrů, max kilometr od hotelu, kde jsme byli ještě jako svobodní, s manželem, sami, a užívali si jedinou dovolenou u moře bez dětí. Byli jsme se pěšky podívat na náš pokoj a ukazovali jej Marečkovi, kterého jsme tam počali :grinning:

Hotely spojovala taková fajn cesta téměř u moře, kde jsme našli i krásnou oblázkovou pláž...

Jakkoliv to bylo s dětmi náročné, protože máme obě děti dost akční, tak těch 10 dní nám uteklo moc rychle a my jsme se jen neradi vraceli do Čech, kde bylo 14 stupňů. 

Řekové jsou na svou zemi velmi pyšní a pokud se naučíte jen pár jejich pár frází a ukážete svou milejší tvář, tak vám vyjdou ve všem vstříc. Měli jsme štěstí na úžasné lidi, ať už na recepci, v restauraci, baru, na letišti... dovolená se nám prostě vyvedla a proto si ve svých myšlenkách procházím hotel, jdu recepcí od "našeho" pokoje, k bazénu anebo do restaurace...chodím po pláži a vidím to úžasné moře, co chvíli přístávat letadlo....

Vendulka, které budou teprve dva, nám několik dní po příletu říkala, že chce zpátky k moři... takže jakkoliv jsem váhala, zda na to není malinká a i když byly okamžiky, kdy jsme měli strach, zda jsme to neuspěchali (jako v letadle po cestě tam, domů byl let úplně na pohodu) , tak nelitujeme! Děti mají zážitek a já na to místo, hotel, lidi NIKDY nezapomenu... proto jsem zde tento článek i napsala... 

Čti celý článek
hanacvej
20. kvě 2018
Taková normální večeře :joy:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
18. kvě 2018
Za posledních 5 dní mám právě teď pocit, že ani nevím, čí jsem :smirk:
Začalo to v pondělí, když mi manžel majitelky bytu zavolal, po 3 naprosto bezproblémových letech, že byt do konce roku prodá a dnes, když už jsem měla pocit, že jsem to trochu rozdýchala (měli jsme tu solidně zakořeněno, byt nechávali pro děti a to jsou ještě malé) a dnes tomu nasadil korunu syn, kterému je skoro 7 a kvůli malé zmrzlině spustil hysterický záchvat vzteku :cry:
Přes celé náměstí, několik minut, vyhrožoval mi, nezmohla jsem se na nic, jen jsem lapala po dechu :disappointed:
PŘITOM před tou událostí byl úplně v klidu :relieved:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
18. kvě 2018
Dobré ráno :relaxed:️ Od pondělí očkována a chodí spinkat k nám...:heart_eyes: užívám si to...pěkně si nás omotala :heart:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
13. kvě 2018
Je důležité se umět radovat i z maličkostí :joy:
(Nejlépe z těch, z kterých se mamka může vzteknout :grin: )
Zobraz celou zprávu
hanacvej
13. kvě 2018
:sos:SOS!!! Prosím pomoc!! Strejcovi bude 50 let. Je milionář. Všechno má. Co takovému člověku dát k narozeninám!? Odměním srdíčky :heart::heart::heart:️ Děkuji :kissing_heart:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
11. kvě 2018
Nepečený :relaxed:️ Moc brzy nakrájený, protože dorazila návštěva :wink: Horalková mňamka :grin:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
11. kvě 2018
Utíká to :relieved:
Moje oblíbená fotka :heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
10. kvě 2018
:heart:️Těžká pohoda:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
7. kvě 2018
Natálka :heart:️ Moje sestřenka, už to bude 14 let, co jsem ji poprvé chovala v náručí, pak velmi často vozila v kočárku a dnes ona vozí a objímá mou dceru :heart_eyes:. Obě jsou to Lvice, narozené na začátku srpna :kissing_heart: Dnes jsme všechny tři vybíraly brýle pro Naty :relaxed:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
5. kvě 2018
Dnes NABÍJÍ, jindy VYBÍJÍ :joy:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
4. kvě 2018
Zhřešila jsem :rofl::joy:
Aneb poslední dva dny mám sama o sobě dost velké pochyby, zda jsem si toho nenaložila moc :pensive:
Manžel je celý týden v kamionu, naši jsou v práci, manželovo rodiče nefungují :smirk:
Mám poloviční úvazek, Mára v první třídě a Vendulka postrach okolí měla být Denis :grin:
Lívance s jahodovým mascarpone a jahodami :heart:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
29. dub 2018
V sobotu dopoledne jsme to byli jen já a on :heart_eyes:. Společné selfie sice nemáme, ale zapózoval mi v novém ohozu (včetně slunečních brýlí) :heart:
Představuji vám Marka, 50% našich dětí :kissing_heart::heart::relaxed:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
26. dub 2018
Naše Slečinka :heart_eyes: jak si nakračuje :joy:
Když zapomenu vzít svačinu, okouše provaz :blush:
Venku jsme celé dny :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
20. dub 2018
Dnes to bylo fajn, snad jste si užili sluníčko jako my :sunglasses::sunny:
Divím se, že cítím nohy, obešli jsme několik dětských hřišť :joy::rofl:
Děti spokojené, Vendulka měla v bodýčku snad kilo kamínků :rofl:
A jako bonus dorazily boty pro všechny :relaxed:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
19. dub 2018
Jsem hrozně vytočená :smiling_imp:
Holky jak byste pochopily údaj jednoho e-shopu, když mají u pokynů k reklamaci napsáno tučně cituji: " balíček neposílejte doporučeně"???¨
Odpovědi a názory za srdíčka!
Uklidní mě tu někdo, nebo jsem fakt debil???
Zobraz celou zprávu
hanacvej
19. dub 2018
Říkají, že je mi hodně podobná :heart_eyes::relaxed::heart:
Nepořádek za námi, já rozmazané oči, ale malá má trénink bez plíny, tak jde vše stranou a já se pýchou nadnáším, jaká je to Šikulka...vzteklá...ale chytroučká :wink:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
17. dub 2018
Děti jsou mi neuvěřitelnými parťáky :heart:
Dnes jsme jeli autem Chrudim-Benátky nad Jizerou-Chrudim jen na otočku, dvě cca 40ti minutové pauzy a kromě jedné menší rvačky byly celou cestu úžasní :clap_tone1:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
14. dub 2018
Slečna Rozhoďnožka :joy::see_no_evil::sunglasses::stuck_out_tongue_winking_eye:
Stejná pozice jako tenkrát v bříšku při určení pohlaví miminka :heart_eyes::heart:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
13. dub 2018
Na tuto chvíli jsem čekala :joy:
Bylo mi divné, že má stále tolik energie, když jde večer dlouho spát, protože mi 10x přijde dát pusinku, abych ji zase uložila do postele, od 1 do 4 v noci si buď chce povídat anebo aspoň spinkat vedle mě a vstává kolem 6. hodiny...:see_no_evil::speak_no_evil:
Chybělo ještě lítat celé dny po venku, aby mi usnula “za chodu” :rofl::innocent:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
13. dub 2018
SOS!! Prosím POMOZTE! Holky zlaté, máte některá zkušenost se žádostí o koncesi na dopravu nad 3,5 tun? Mám mít smlouvu s odpovědným zástupcem, dokud si sama neudělám odbornou způsobilost. Nejsem schopná dát dohromady nic solidního, na netu nemohu nic najít. Jsem z toho fakt ZOUFALÁ :cry::fearful:
Na odměně se domluvíme! Děkuji :heart:
Zobraz celou zprávu
hanacvej
12. dub 2018
Jsem si jistá :grin:
Měla být Vašek. Ačkoliv je v tabulce s výškou a především váhou na horní hranici už od 4 měsíců (cituji MUDr: “velká, statná), její pohybové schopnosti a mrštnost jsou neuvěřitelné :heart_eyes::kissing_heart::relaxed:
Zobraz celou zprávu
Strana
z 3
Předchozí Strana
z 3
Další