Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
mummy88 AMBASADORKA
20. kvě 2019 Čtené 454x

Říkám si, že psát o našich maminkách byl opravdu moc dobrý nápad. V podstatě denně hodnotím, jaká máma jsem já, ale konečně teď mám trochu příležitost se zamyslet nad tím, jaká je moje máma.

Dětství jsem měla super, z hlediska mamčiny péče. Nejvíc jsem si jako dítě cenila toho, že s námi mamka hrávala společenské hry a pekla buchty. :grinning:

Teď už to jako dospělá vnímám trochu komplexněji..

Moje máma neměla vůbec jednoduché dětství a vůbec život.. aby vše zvládla, musela se zocelit. Proto se v naší rodině příliš nenosilo objímání a tulení, to možná jen když jsem byla opravdu malá. Nejsme zvyklé se na přivítanou nebo na rozloučenou obejmout, dát si pusu.. mnohem přirozeněji dám pusu kamarádce, než mámě. Každopádně jsem nikdy neměla pocit, že by mě nemilovala, naopak. Nechtěla být chladná a necitlivá jako její máma, a proto pro nás dělala maximum, abychom byli s bráchou šťastní a spokojení.

Dokázala balancovat mezi přísnou výchovou a zároveň nám koupila, co jsme si přáli a co jí finance (které skoro nebyly) dovolily. Vzpomínám na nejedny Vánoce, kdy jsem dostala vymodleného, na tu dobu brutálně drahého, Furbyho, nebo parádní „mikinobundu“ ! Moc povinností jsme doma neměli. V podstatě bych řekla, že jsme byli s bráchou trochu rozmazlenci. :grinning: Do kuchyně mě teda mamka moc nepouštěla, měla na vše svůj systém, takže  kdykoliv nastala nějaká snaha o společné kuchtění, skončilo to větou "dej to sem, já to radši udělám sama." Užírat těsto jsem ale mohla a to byla stejně nejlepší funkce :grinning:

V období puberty nastala mezi námi nějaká krize mezi námi a paradoxně to spustilo jídlo. :slight_smile:

Mamka totiž prohodila jedovatou poznámku na mého kluka, což byl samozřejmě vrchol! Naštvala se, že odmítl večeři.. prý mu u nás nechutná. Samozřejmě to byla totální hloupost, jelikož mamka je skvělá kuchařka (i když by teda mohla vařit zdravěji!). Prostě mu jen bylo blbé se u nás denně cpát..

No můj muž se poučil a za pár let se mamce podařilo ho vykrmit tak, že měl o dvacet kilo víc, než když jsme se poznali! Co by ale neudělal pro skvělý vztah s tchýní! Náš vztah už byl tedy opět cajk :wink: .

Nejkrásnější rozměr ale získal, když se mamka stala babičkou. Strašně moc nás to přiblížilo k sobě a musím říct, že jako babička je vážně neskutečná! Mikeš ji miluje jako vlastní mámu a dědu to samé. Vím, že kdyby se s námi něco stalo, naši se o kluky postarají stejně dobře, jako my. Mamka mi pomáhá jak jen může, hlídá, kupuje dárečky, rozmazuje, ale s mírou a dodržuje všechny moje požadavky- ať s nimi souhlasí víc či míň. Moje máma je moje kámoška. Vidíme se několikrát týdně, v kontaktu jsme denně. :heart: „K dokonalosti“ už jí schází je to, že by mi mohla míň kecat do úklidu... :slight_smile:

Jo a k fotkám.. při sepisování článku jsem zjistila, že mám minimum aktuálních fotek s mamkou, takže to bude potřeba napravit! Dávám aspoň foto s vnoučaty a taky foto z naší svatby před sto lety, kde je vidět, že mamka je prostě pro každou špatnost :wink: 

No to jsem se rozněžnila.. a teď ten recept!

Jelikož ze mě mamka nevědomky díky sladkým snídaním udělala totálního závisláka na cukru a já s tím denně bojuju (ještě dlouho budu), padl můj výběr samozřejmě na buchtu! Tato skořicová byla vždy moje nejoblíbenější a úplně nejlepší je druhý den, když trochu ztvrdne :slight_smile:

Rychlá skořicová buchta

250 g másla

4 vejce

250 g cukru

250 g hladké mouky

100g ořechů

½ lžičky skořice

Základ je mít dobrého míchače...:slight_smile: No a co dál? 

Máslo s vejci a 200g cukru utřeme do pěny a přidáme mouku. Těsto dáme na vymazaný a vysypaný plech. Zbylý cukr smícháme s ořechy a skořicí a posypeme těsto. Rychle upečeme do zlatova a za tepla krájíme na čtverečky.

PS: Určitě půjde udělat i v nějaké pro zdraví šetrnější variantě, každopádně ta skořice a ořechy nahoře nesmí chybět! 

Tak ať chutná!

Marcela

#joie #tyden_s_ambasadorkami  #den_matek_s_ambasadorkami #maj_s_ambasadorkami 

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
16. kvě 2019 Čtené 323x

Dobré ráno! 

Moc děkuji všem za krásné vzpomínkové komentáře! Zajímalo by mě jak je možné, že tolik maminek umí tu "nejlepší svíčkovou na světě" ? Mohly by nám dát recept, že? :wink: Jinak jsem po čtení příspěvků dostala chuť na koprovku a Honzovy buchty! :grinning:

Generátor náhodných čísel vybral 71. komentář, který patřil mamince @ekulka! Moc gratuluju a věřím, že si toho krásného voňavého plyšáčka s malou užijete :slight_smile:

Ostatním posílám srdíčka pro radost a určitě sledujte naše blogy dál, protože tato soutěž nebyla rozhodně poslední! Zrovna dnes se rozbíhá další soutěž u Monči @monny3!

https://www.modrykonik.cz/blog/monny3/article/soutez-s-fisher-price-6gyxgx/

Mějte krásný den! 

Marcela a #joie.


#tyden_s_ambasadorkami

#maj_s_ambasadorkami

#den_matek_s_ambasadorkami

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
15. kvě 2019 Čtené 523x

Už dlouho jsme vám to tu nespamovaly soutěžemi, tak je na čase to nachvíli zase změnit. :slight_smile: Jak jste si mohly přečíst v úvodních článcích u ambasadorek, tuto řadu soutěží věnujeme našim maminkám. Tak pojďte zavzpomínat na svoji mámu a zkusit vyhrát nějakou fajn cenu!

O co dnes soutěžíme? 

Vyhrát můžete super tajnou výhru od Joie, kterou v současné době neznám ani já, ale bude to určitě stát za to, to mi věřte! :grinning: 

A jak se do soutěže zapojit? 

Úplně jednoduše - pokud chcete vyhrát, musíte splnit jen 3 jednoduché podmínky:

1. Pod tento článek odpovědět na soutěžní otázku - soutěžní příspěvky můžete přidávat pouze do dnešní půlnoci.

2. Dát lajk tomuto článku

3. Dát lajk dnešnímu článku u Monči @monny3.

https://www.modrykonik.cz/blog/monny3/article/recept-od-moji-maminky-ktw074/

No a pak už stačí jen mít štěstí při losování. Výherce bude vylosován pomocí generátoru náhodných čísel a během zítřka budou výsledky u mě na blogu.

A jaká je tedy soutěžní otázka?

Tak zkuste štěstí a vyhrajte balíček s překvapením! :slight_smile:

Marcela, kluci a #joie

#tyden_s_ambasadorkami

#maj_s_ambasadorkami

#den_matek_s_ambasadorkami

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
14. kvě 2019 Čtené 54x

Opakování matka moudrosti :slight_smile: 

Druhá květnová neděle je za námi.... a s ní svátek všech maminek!

A my jsme si u této příležitosti přichystaly týden plný vůní, chutí a vzpomínek. Na naše maminky, na maminky našich maminek, na maminky našich tatínků …

Tak si to pojďte s námi užít!

Maminky by pro nás měly být pevným bodem v našem životě se vždy otevřenou náručí. A když zavřeme oči a vzpomeneme si na maminku, nebo třeba na babičku, vybaví se nám vůně, chutě, barvy …

Co vám maminky a babičky vždycky vaří nebo vařily? Co vás vrací do bezstarostného dětství?

My se s vámi o naše voňavé vzpomínkové poklady budeme celý týden dělit a zároveň vám k tomu vždy nachystáme i nějakou parádní soutěž!

A že se máte na co těšit!

Každý den vyhlížejte článek s báječným rodinným receptem. A čtěte pozorně, každý tento článek bude v jednom dni doprovázet také soutěžní článek, u jiné ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte.

Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku. Jsou podobná jako v předchozích dnech s ambasadorkami.


Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla soutěž – článek bude u jiné Ambasadorky)

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže srdíčko jako poděkování za účast.

Doufáme, že se vám dny s ambasadorkami budou líbit tak jako vždy a že si společně užijeme prima týden!

PS: Speciální výzva pro odvážné – kdo zvládne vyzkoušet všechny ambasadorské vzpomínkové recepty? Nezapomeňte se s námi podělit o fotky a u fotek nás označit, aby nám nic neuniklo!

Marcela a #joie

#tyden_s_ambasadorkami

#maj_s_ambasadorkami

#den_matek_s_ambasadorkami

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 13. kvě 2019
Velké téma co se týče autosedaček je, zda vozit po směru nebo proti směru. Tady je moc hezky zpracovaný článek, proč výrobci doporučují jízdu proti směru co nejdéle to jde a jak dopadají dětské figurínky v crash testech.

https://protismeru.cz/autosedacky-proti-smeru-j...

Joie nabízí hned několik protisměrných autosedaček. Jednou z nich je například Joie Stages, ve které můžete vozit děti od narození až do 25kg. Změnit směr můžete od 18kg nebo od chvíle, kdy už přestane být jízda proti směru vyhovující (nejdříve však od 9kg!). Jen autosedačku upevníte po směru jízdy a je to. :slight_smile:

#joie
Zobraz celou zprávu
mummy88 AMBASADORKA
13. kvě 2019
Těžká dřina:sunglasses:

#joie
Zobraz celou zprávu
mummy88 AMBASADORKA
13. kvě 2019
No to budeme mít dnes dobrý oběd.. :grin:
Zobraz celou zprávu
mummy88 AMBASADORKA
17. dub 2019 Čtené 265x

Hurá, je to tady! Letošní první soutěž s Joie a jak jinak než o pořádnou cenu! 

Hlavní výhrou je tentokrát skvělá jídelní židlička Joie Mimzy, kterou jsme s Mikym měli doma na testování a která u nás zůstala na trvalo, protože je prostě super! Cenou útěchy budou samozřejmě srdíčka, takže nikdo nepřijde zkrátka! :wink:  

Tentokrát budu za rebela a soutěž proběhne na hlavní zdi, tak snad to všechny přežijeme. :wink: Ale nebojte, určitě vás to nebude moc štvát a třeba si i rády soutěžní příspěvky pročtete a nebo ještě lépe nějaký přidáte!

Tématem soutěže je totiž NEJVĚTŠÍ TRAPAS a po postelových historkách z minulé soutěže to bude určitě také veselé počtení :wink:

A jak se tedy do soutěže zapojit? Pravidla jsou velmi jednoduchá:

1) Dát "like" tomuto článku

2) Na hlavní zeď vložit nějakou tematickou fotografii nebo obrázek a přidat vaši nejtrapnější historku ze života, ať se můžeme z plných plic zasmát. :wink:

3) Označit příspěvek hashtagem #trapasova_soutez_joie

Určitě neváhejte a zkuste štěstí! :slight_smile: Ať už židličku využijete pro svoje děti, nebo věnujete jako dárek blízkým. Na zapojení se máte necelé dva týdny. Soutěž končí 30.4. 2019 a v následujících dnech pak moji asistenti vylosují výherce. :slight_smile:

Moc se těším na vaše příspěvky a přeji hodně štěstí :slight_smile:

#joie #trapasova_soutez_joie_pravidla

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
9. pro 2018 Čtené 175x

Dobré ráno, 

předem bych chtěla moc poděkovat všem, které se zapojily do soutěže. Je mi jasné, že sobota určitě nabízela mnohem příjemnější činnosti, než vysedávat u PC, ale na druhou stranu, proč nezkusit štěstí, že?  :slight_smile: 

Generátor náhodných čísel vybral následující z vás:

@bigbig

@kat295

@elmonda

Výhercům moc gratuluji a ozvu se do IP. :slight_smile: Ostatním posílám srdíčka pro radost a určitě sledujte naše blogy dál, protože tato soutěž nebyla rozhodně poslední! :slight_smile:

Přeji krásné vánoční přípravy v poklidu ... :slight_smile:

Marcela a Joie.

#vanoce_s_ambasadorkami #joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
8. pro 2018 Čtené 312x

Zítra zapálíme druhou svíčku na adventním věnci, možná už dnes necháme rozehřát troubu a upečeme pár druhů cukroví, nebo sbalíme děti, zajdeme na procházku a zahřejeme se teplým voňavým punčem.. ale také bychom si mohli víkend zpříjemnit soutěžením a zkusit vyhrát fajn cenu :slight_smile:

O co dnes soutěžíme? 

Vyhrát můžete jeden ze tří roztomilých bryndáčků s nosorožcem a k tomu dárkové předměty od Joie! 

A jak se do soutěže zapojit? 

Úplně jednoduše - pokud chcete vyhrát, musíte splnit jen 3 jednoduché podmínky:

1. Pod tento článek odpovědět na soutěžní otázku - soutěžní příspěvky můžete přidávat pouze do dnešní půlnoci.

2. Dát lajk tomuto článku

3. Dát lajk dnešnímu vánočnímu článku u Monči @monny3.

https://www.modrykonik.cz/blog/monny3/article/vanocni-pokrmy-a-stolovani-v-prubehu-cas-bbjv25/

No a pak už stačí jen mít štěstí při losování. Tři výherkyně budou vylosovány pomocí generátoru náhodných čísel a během zítřejšího dopoledne budou vyhlášeny u mě na blogu.

A jaká je tedy soutěžní otázka?

Tak zkuste štěstí, ať už pro sebe (resp. své děti), nebo jako milý dárek! :slight_smile: 

Marcela a #joie

#vanoce_s_ambasadorkami

#dny_s_ambasadorkami

#soutez

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
5. pro 2018 Čtené 504x vybrali jsme

    Máme za sebou 1. adventní neděli, první adventní svíčka už zahořela, a tak by nebylo určitě od věci si něco o adventu říct. 

    Latinské slovo „advent“ v podstatě znamená příchod. Mluvíme o příchodu Ježíše na svět, aby si Bůh a lidé mohli být blízko a zároveň jeho druhém příchodu na konci časů a s velkou silou – aby obnovil celý svět do Boží krásy.

    Doba adventní byla v podstatě přípravou na vánoční svátky. Dříve byla také dobou půstu. Byly zakázány veškeré zábavy, tanec i zpěv, což se u některých katolíků dodržuje i dnes. Lidé se mají věnovat především zbožnému rozjímání. 

    Datum první adventní neděle je pohyblivé. Je to proto, že poslední adventní neděle - čtvrtá - připadá vždy na neděli před 25. prosincem (který je hlavním vánoční svátkem). A protože 25. prosinec je každý rok v jiném dni v týdnu, tak i 1. adventní neděle má každý rok jiné datum. Advent vždy trvá do půlnoci dne 24.12. ("štědrý večer" je vigilie - předvečer hlavního vánočního svátku). Někdy se proto stává, že poslední adventní neděle může připadnout i na Štědrý den. V takovém roce trvá advent vlastně jen tři týdny, i když má čtyři adventní neděle. Letošní rok nám to tedy vyšlo jen tak tak. :slight_smile:

Každá z adventních nedělí měla také své označení- železná, bronzová, stříbrná a zlatá.

    První adventní nedělí navíc začíná liturgický rok. Křesťané totiž odvíjeli čas od narození Krista. Ke všem událostem tak docházelo buď před narozením nebo po narození Ježíše.

    Spolu s adventem se spojují různé tradice, jako  vánoční trhy,  pečení vánočního cukroví, zdobení adventního věnce, nebo otevírání okýnek adventního kalendáře.

 V dnešní době už je možné pořídit nepřeberné množství druhů adventních kalendářů nejen pro děti, ale i pro dospělé a spousta lidí také volí možnost si kalendáře vyrobit. Já manželovi například jeden rok vyráběla pivní adventní kalendář a další rok kalendář rumový a oba měly super úspěch.

    Letošní rok jsem na manžela s kalendářem trochu zanevřela s tím, že mu nadělím lahvinku k Mikuláši. Navíc jsem řešila kalendář pro syna, jeho narozeniny, svátek.. no a nakonec se stalo, že jsem na to úplně zapomněla! Nějak mi splynuly termíny a neuvědomila jsem si, že se kalendáře otevírají už prvního. :grinning: Došlo mi to až ve chvíli, kdy jsem letos poprvé dostala kalendář já od manžela! Na chudáčka Mikyho jsem úplně zapomněla... tak si rozbalil první pytlíček až večer. Ještě že mu jsou teprve dva a je mu to jedno...  Nojo, jsem to děsná matka.. Příští rok znovu a lépe. :grinning: 

  Přidávám pár fotografií adventních kalendářů pro inspiraci. :slight_smile: 

Co se týče výroby adventních věnců, určitě vás nepřekvapí, že je v něm ukryta jistá symbolika, která je však ne každému známá, takže určitě nebude na škodu si ji trochu připomenout. :slight_smile:

    Adventní věnec bývá většinou kruhový. Tento kruh symbolizuje Boží věčnost a jednotu a má jasně daná pravidla, jak by měl vypadat. Větvičky jehličnanů či cesmíny, ze kterých je vyroben, představují život. Dříve se často používaly i holé slaměné věnce, které odháněly zlé duchy a tím zajišťovaly do domu požehnání. Na věnec se pak umisťují svíčky, které se postupně zapalují o adventních nedělích.

    Zvyk postupného zapalování svící na adventním věnci se k nám dostal až v druhé polovině 20. století z Německa. V tradičním českém prostředí byla okna slavnostně osvětlována jen na Bílou sobotu.

    Důležité jsou také barvy svíček. Barvou adventu je fialová. Vyjadřuje důstojnost a pokání. Svíčky a stuhy na věnci by tak měly být fialové s výjimkou té třetí v pořadí – ta je totiž zasvěcená přátelství a je růžová, říká se jí „Gaudete“, což je latinské slovo pro radost. Svíčky se zapalují proti směru hodinových ručiček.

Časté jsou i věnce s pátou, bílou svíčkou uprostřed. Ta se zapaluje na Štědrý den a symbolizuje Krista.

O Vánocích jsou všechny čtyři svíce nahrazeny bílými - náš čas přípravy minul a my vstupujeme do veliké radosti.

I ohledně výroby adventních věnců doma pokročila a rodiny se nedrží původního striktního vzoru ale přizpůsobují si tradice svému přesvědčení a svým potřebám. Proto najdeme spoustu originálních adventních věnců, které můžete pořídit, nebo sami vyrobit. Fantazii se meze nekladou.  

a jde to i takto jednoduše ala "Ikea stajl" ...  :slight_smile:

Někdo si adventní věnec koupí, někdo si jej rád vyrobí.. Já vždy věnec vyrábím, jednak protože mě tvoření baví, a také proto, že to vnímám jakou součást adventních příprav a nasávám tak vánoční těšení. Barvy a styl volím dle aktuálního naladění, většinou ale dávám přednost přírodním materiálům. Od narození Mikyho jsem si hodně oblíbila Středisko ekologické výchovy Hlídka u nás v Brně, kam chodím věnce vyrábět. Je tam i herna pro děti, takže Mikeš se pěkně zabaví. Letos jsem tedy doufala, že se už zapojí do tvoření, ale raději dal opět přednost hračkám v herně, tak třeba za rok. :slight_smile:

No a tahle to tvoření letos dopadlo u nás:

A ještě Mikešova varianta adventního svícnu a výběr svíček, u které nám ještě schází větvička :slight_smile:

Doufám, že pro vás nebylo čtení článku promarněným časem a snad jste se i něco zajímavého dozvěděly. K tomuto článku se bude odpoledne vztahovat soutěž, tak sledujte blogy ambasadorek. :slight_smile:

Na závěr přikládám jednu moji oblíbenou českou vánoční písničku, pro nasátí vánoční atmosféry. ️:heart:

https://www.youtube.com/watch?v=UiEa8GRvFGw&list=RDUiEa8GRvFGw&start_radio=1

        Krásný předvánoční čas vám přeje Marcela a Joie :slight_smile:

zdroje:

https://www.vira.cz

https://www.ceske-tradice.cz

http://www.farnost-ostrozska-lhota.cz

https://www.farnostprace.cz

https://cs.wikipedia.org


 #vanoce_s_ambasadorkami #joie 

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
2. pro 2018 Čtené 116x

Nás to prostě baví. A vás podle všeho taky. Vánoce jsou navíc obdobím, kdy se mají plnit přání a sny a dělat si radost. Proto opět začínají DNY S AMBASADORKAMI.

    Odfrkněte si na chvíli od vánočního shonu a odreagujte se při gruntování, zdobení, nakupování, pečení a všeho ostatního, co pro vás představuje začátek adventu. Máme pro vás znovu týden (dobře, tentokrát skoro dva) nabitý zajímavými články o Vánocích a o všem, co k nim patří, a také samozřejmě se spoustou soutěží. Protože ty ke Dnům s ambasadorkami taky neodmyslitelně patří.

    Vyhrát můžete všechno možné od drobností po hodnotné výhry. A i když se na vás třeba neusměje štěstí, obohatíte alespoň svého ducha.  Každý den vyhlížejte článek; jednou o vánočních pověrách, jindy třeba o tom, proč jíme zrovna to, co jíme. A čtěte pozorně, každý tento článek bude v jednom dni doprovázet také soutěžní článek, u jiné Ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte.

    Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku. Jsou podobná jako v předchozích dnech s ambasadorkami. Nebyl čas vymýšlet nic extra nového, na tento formát už jsou všichni zvyklí.  Ale nějaká ta změna přeci jen proběhla, proto si je přečtěte pozorně:

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like Vánočnímu článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla soutěž – článek bude u jiné Ambasadorky)

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Pevně doufáme, že se vám i tentokrát budou dny s ambasadorkami líbit, užijete si je, dozvíte se něco nového a třeba si i odnesete jednu z výher.

Hodně štěstí! První článek se na blogu objeví už zítra!

#vanoce_s_ambasadorkami #joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
1. lis 2018 Čtené 887x vybrali jsme

Už jsme měli doma golfky joie Brisk, super skladný Joie Pact a nyní přišel na řadu sportovní kočárek Joie Mytrax! Musím říct, že na ten jsem se těšila úplně nejvíc! Když jsme vybírali sportovní kočárek pro syna, Joie Mytrax byl jedním z našich horkých favoritů!

Základní informace ke kočárku:

 • všestranný - díky možnosti snadného sundání potahu kočárku, je po dokoupení adaptérů možné elegantně připevnit na konstrukci hlubokou korbu Ramble, nebo autosedačku a díky tomu můžete používat všestranný a skvěle skladný kočárek od narození až do doby kdy začne chtít svět prozkoumávat pěšky
 • složen ve vteřině, okamžité složení jednou rukou je chytře umístěné uprostřed sezení - prostě jen zatáhnete a je to!
 • přizpůsobí se - teleskopická rukojeť s jednoduchým nastavením výšky zajistí pohodlné řízení Vám i Vašemu partnerovi


klíčové vlastnosti:

 • jednoruční skládání s ovládáním na sedáku
 • skvělá poloha zádové opěrky s minimálním sklonem
 • jednoduchá čtyřkolová konstrukce
 • po dokoupení nastavitelných adaptérů, lze nasadit autosedačku i-Gemm a Gemm, nebo hlubokou korbu
 • automatická pojistka proti rozložení
 • sezení a látkové části lze snadno sundat pro snazší používání konstrukce s autosedačkou, nebo hlubokou korbou
 • po složení samostatně stojí
 • 4 pozice zádové opěrky
 • 2 pozice opěrky nohou
 • rozkládatelná bouda s okénkem a ventilací
 • prostorný košík
 • přední kola s pěnovou výplní
 • zadní kola nafukovací
 • odpružení všech kol
 • aretace předních kol
 • rychloodnímatelná přední a zadní kola
 • skladný, vejde se i do malého zavazadelníku
 • odnímatelné madlo s látkovým potahem
 • praktická nožní brzda
 • pětibodové pásy s příjemným polstrováním
 • výškově nastavitelná teleskopická rukojeť
 • součástí kočárku je pláštěnka a odnímatelný držák na nápoje


specifikace:

model: S1509

rozložený: d. 88-101cm x š. 58cm x v. 99-108.5cm

složený: d. 82.8cm x š. 58cm x v. 42cm

hmotnost: 12kg

celková nosnost 30kg

schváleno dle: EN 1888:2012

K dostání v ČR je ve čtyřech barevných provedeních. 

    První, co vás na kočárku Joie Mytrax zaujme, je to, že je to FAKT pěkný kočárek!! :grinning: Už se s tím opakuju, ale Joie prostě používá tak kvalitní a příjemné materiály a výrobky mají krásné barvy, že mě to nepřestává udivovat! Jak kočárky, tak autosedačky, postýlky, lehátka… prostě vše co mi prošlo rukama v tomto směru perfektní! No a stejně tak Mytrax. Měli jsme jej doma v barvě Navy Blazer a je to krásná námořnická modř. Kočárek je příjemně polstrovaný, takže při sezení ani ležení nikde Mikyho nic netlačí a sedí se mu naprosto pohodlně. Sedací plocha má mírný sklon, takže dítě nesklouzává z kočárků a zůstává pěkně tam, kde má. :slight_smile:

    Pro někoho možná hloupost, ale já jako velkou výhodu shledávám nízké umístění madla, které je před dítětem. Jednak přes něj dobře vidí na okolí a druhou výhodu vidím v tom, že mi Mikuláš, když není připoutaný, nevyskakuje z kočárku, protože se tam moc dobře neprotáhne- nebo mám alespoň pár vteřin na to zasáhnout. :grinning:.

    Co bych ještě poznamenala je, že je u něj pár „vychytávek“, které ale chtějí cvik nebo je potřeba si na ně zvyknout a je to věc, která by možná někoho mohla při zkoušení na prodejně odradit, tak jako se to stalo nám. Je to ale jen o tom vědět, jak na to a buď si přečíst návod, nebo tuto recenzi. :slight_smile:

    Kočárek jsme měli doma několik týdnů a plně jsme se s ním sžili a nenašli na něm skoro nic, co by nám vadilo. Buď to chtělo cvik, nebo zvyk. :slight_smile:

Odpružení

    Mytrax má přední kola pěnová, zadní nafukovací a všechna jsou skvěle odpružena. Jedná se o super kočárek pro život a do terénu. Jezdili jsme s ním kde se dalo a všude projel na jedničku- tedy až na plážový písek, ale to mu budiž odpuštěno, to by byl velký oříšek pro všechny kočárky. :slight_smile: Kameny, pískové cesty, asfalt, nerovné silnice, dlaždice, … bylo prostě jedno kde jedeme, Mikeš měl pohodlí za všech okolností.

Polohování

    Když jsme měli kočárek doma první dny, musím říct, že pro mě bylo trochu složitější spícího Mikuláše položit tak, aby to proběhlo plynule a bez problémů. Nevím, jestli je to jen mýma rukama, ale polohování totiž funguje tak, že musíte nadzvednout „háček“ na zádové opěrce a tím zvednete tyč pod ní, která je zaražena v plastových v podstatě ozubených kolech. Nic složitého, ale když o tom nevíte, snadno stane, že nedomáčknete úplně, tyč se tolik nezvedne a polohování je krapet neohrabanější nebo nejde vůbec. Když jsem se pak ale konečně podívala dolů a pochopila, jak to funguje, byl Mikeš už elegantně položen během pár vteřin. Takže to chce jen chápat princip a pořádně zmáčknout. :slight_smile:

    Stále není u všech kočárků samozřejmostí, že v kočárku můžete dítě položit do lehu, kde se může pohodlně vyspinkat a natáhnout si i nohy. U Mytraxu to není žádný problém, kočárek lze položit do takřka vodorovné polohy a i nohy si ten náš skoro dvouleťák pěkně natáhl a nikde nepřesahovaly.

    K dispozici je hned několik poloh zádové opěrky i opěrky pro nohy, takže si jen stačí vybrat, co zrovna pasažér potřebuje. Pokud máte například zatím nesedící dítě, můžete nechat položeno nebo využít mírný sklon, pro starší děti, které potřebují pořádný výhled je možné opěrku zvednout a sedět takřka jako na židli.

Skladnost a složení kočárku

    Mytrax se s námi hodně nacestoval a to nejen v terénu, ale i v letadle, v MHD a v kufru auta a nikdy nebyl problém vedle kočárku vézt další zavazadla, nebo i velkého psa. Je pravda, že máme spíše větší kufr, ale pokud by bylo potřeba, není problém snadno odejmout všechna kola a jsem si skoro jistá, že díky tomu se vejde opravdu všude. Jedná se opravdu o skladný kočárek v kategorii sportovních kočárků.

    Výrobce uvádí, že Mytrax lze složit jednou rukou. Ano potvrzuji, jde to. Není to tedy taková rychlost jako například u kočárku Pact, ale opravdu to jde, i když dvě ruce se mi vždycky hodily víc a přišlo mi to tak pohodlnější. 

Teleskopická rukojeť

    Asi největší výhodou, kterou může Mytrax nabídnout je teleskopická rukojeť! Má asi pět poloh. Pro vysoké rodiče je to paráda, nastavíte si jak potřebujete a jedete. Manžel si tuto funkci moc chválí a já, i když to tak nepotřebuji, to oceňuji například když jedeme z kopce. Nekopu se do koleček a kočárek se mi veze velmi pohodlně. Rukojeť je opravdu super, ale musím přiznat, že to byl taky z jeden důvodů, který nás na prodejně trochu odrazoval i když teď už vím, že zbytečně. Rukojeť totiž tím, že je výsuvná a má tím pádem nějakou vůli, vydává občas při pohybu mírný zvuk (jakoby cvakání) a v tom tichu na prodejně vám možná přijde, že je to rušivé a rukojeť tak nepůsobí důvěryhodně. Po pár jízdách jsme s mužem ale oba naznali, že naše obavy byly zbytečné. Při jízdě o ní ani nevím, zvuk někdy slyšet je, jindy ne, ale nic co by mě nějak rušilo při jízdě, a to jsem na zvuky dost háklivá. :slight_smile: Rozhodně není tak slyšet jako třeba když vám vrže kolečko. Je to vážně úplně v pohodě, rukojeť funguje jak má o nějakém zvuku ani nevím.

    S tím ale každopádně přichází na řadu další a poslední „vychytávka- nachytávka“ a to, že když máte výsuvnou rukojeť, která se trochu hýbe, prodlouží se vám při zvedání předních koleček „páka“ a trvá asi o vteřinu déle, než madlo zabere. Takže zatlačíte do madla, nic se nestane, pak rukojeť zabere a už zvedáte. Zase další věc, na kterou si bleskurychle zvyknete, ale je to drobný detail, který mi nejde nezmínit. Už jsem asi trochu hnidopich, ale když už recenze, tak důkladná. :slight_smile:

Výbava

    V ceně najdete pláštěnku, která je překvapivě použitelná a není tak potřeba dokupovat jinou, jak se často stává. Nejvíc nejlepším doplňkem je držák na hrnek, o kterém jsem vždy snila a který mi bude velmi scházet! Paradoxně jak je Mikeš větší, tak se moc často nestane, že bych si tam vezla kafíčko, spíš je to skvělý držák na kaštany, žaludy a další super poklady, které při procházce objevíme. :grinning: Držák je vyroben z odolného plastu, takže není problém jej opakovaně sundávat a nasazovat.

    Košík Mytraxu je prostorný, i když při vkládání objemnějších věcí občas zavazí tyč, která se nachází pod sedací částí. Parádní je přidaná podélná kapsa v košíku, kam si můžete schovat co potřebujete a nemusíte s sebou brát ven tašku na kočár. Horší přístup když dítě leží. Ale nesetkala jsem se zatím s kočárkem, kde by byl košík za těchto okolností pohodlně přístupný, takže mě to ani nijak nepřekvapilo a neshledávám to jako nedostatek, spíše standard.

    Co se mi líbí moc je brzda zadních kol. Jedná se o brzdu u jednoho kola, kterou zvedáte, nebo na ni šlapete. Jde ovládat snadno, ale přesto kola pevně drží. Již několikrát jsem během léta potřebovala kočárek odbrzdit / zabrzdit bosá, nebo v letních botách a tady to nebyl žádný problém, jako to bývá u jiných kočárků, kde mám co dělat, abych s brzdou pohnula.

    Skvěle jsou také u všech výrobků Joie vyrobeny ramenní popruhy! Pásy vedené přes ramena jsou zaseknuté v pásech přes boky, takže není potřeba vždy nasazovat jednotlivé části do sebe a stačí jen přehodit přes ramena a zacvaknout do středového popruhu.

Velká střecha

    I u Mytraxu je samozřejmostí velká střecha s UV filtrem, což je při spánku dítěte výhodou. Miminko je pěkně chráněno před Sluncem i větrem. Na střeše je zakryté síťované okýnko, kterým můžete dítě tajně zkouknout (jak to dělávám já). Co maminky určitě ocení je, že se střecha dá rozložit a rozložený díl je neprůhledný a je ze stejné kvalitní látky jako celý kočárek. Dokonce i vnitřní část střechy je z příjemného jemného materiálu.

Rozteč kol

    Řekla bych, že Mytrax má možná trochu větší rozteč zadních kol, než jiné kočárky, které jsem měla možnost vyzkoušet. To může být výhodou i nevýhodou. Výhodou v tom, že bez problémů najedete do „kolejí“ na schodech, kam se mi občas s jinými kočárky těžko strefuje. Nevýhodou když se například jako já snažíte provést spící dítě až na balkon a musíte tak kličkovat mezi nábytkem. Každopádně žádná hrůza. Máme otestováno v obchodech, malém výtahu a nikde nebyl problém, všude jsme se v pohodě vlezli.

Připojení hluboké korby nebo autosedačky

    Bohužel jsme neměli možnost vyzkoušet, ale jedinečnou výhodou i kočárku Mytrax je, že skrze adaptéry připojit autosedačku Joie i-Gemm nebo hlubokou korbu Joie Ramble. Oboje můžete buď připojit rovnou na sportovní nástavbu, nebo ji celou sundat a připevnit skrze adaptéry rovnou k podvozku! Každý si vybere, co mu vyhovuje- někdo dá na rychlost, někdo na estetiku.

i-Gemm a Ramble na sportovní nástavbě:

i-Gemm na povozku:

Ramble na povozku:

Rezervy

    Jediné, co bych kočárku Mytrax vytkla je, že jelikož se skládá potahem ven, tak během manipulace a přepravy dochází k oděru přední části podvozku. Nejsou to výrazné oděrky, ale jsou zbytečné.

Výhody:

 • vzhled
 • kvalitní materiály (i vnitřní část střechy, což je vidět když je složená střecha)
 • střecha, která se dá roztáhnout, bez síťky, s faktorem
 • držák na nápoje z pevného plastu (není problém jej opakovaně sundávat a nasazovat)
 • odolnost v terénech
 • teleskopická rukojeť
 • pohodlná brzda zadních kol
 • přídavná kapsa v košíku na věci
 • funkční pláštěnka součástí výbavy
 • pohodlné usazení dítěte- neklouže dolů
 • nižší madlo před dítětem- nemůže vyskočit z kočáru
 • skvělé zapínání- boční popruhy drží v horních a pouze se navlékne přes ramena, není nutné znovu provlékat
 • polohování nohou
 • skladný
 • polohovatelný- do lehu
 • měkké polstrování
 • možnost skrze adaptéry připojit autosedačku Joie i-Gemm nebo hlubokou korbu Joie Ramble

Nevýhody:

 • při skládání se odírá přední konstrukce
 • horší polohování (při nedostatečném zmáčknutí se zasekává v ozubených kolech), chce to cvik

Shrnutí:

    S kočárkem Joie Mytrax jsme žili několik týdnů a musím říct, že recenze jiných maminek nelhaly, je to opravdu super kočár, se kterým můžete jezdit denně, nemusíte se omezovat na určité terény, v MHD na něj bylo super spolehnutí a nezklame vás ani při špatném počasí. :slight_smile:

Bližší informace o kočárku najdete například zde.  

#joie 

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
27. zář 2018 Čtené 288x

Dalším testovaným produktem Joie, který jsme měli s Mikym možnost vyzkoušet, byla autosedačka Joie Every Stage. Již dříve jsme testovali Spin 360, autosedačku s isofixem a to byla teda bomba! Takže jsem byla zvědavá, jak se nám bude jezdit s autosedačkou klasicky upoutanou pásem, sami totiž vlastníme také autosedačku s isofixem.

Co se týče Every stage, je to v podstatě nejflexibilnější sedačka, kterou Joie vyrábí. Je totiž schválena od narození až do 36kg! Je nástupcem autosedačky Stages, která se stala nejprodávanější autosedačkou ve Velké Británii a získala velké množství ocenění.

Základní informace o autosedačce:

 • 4 sedačky v 1 - Every Stage pokrývá všechny existující váhové kategorie autosedaček 0+, I, II a III, díky tomu ji lze využívat od narození až do cca 12 let
 • autosedačka nabízí možnost cestovat v bezpečnější pozici, proti směru jízdy pro děti až do hmotnosti 18kg, tedy cca 4 let věku.
 • Every Stage navíc nabízí systém ochrany proti bočnímu nárazu a skořepinu zesílenou ocelovými prvky.
 • pro maximální pohodlí je připraveno velké množství odnímatelných polstrování.
 • po ukončení užívání vnitřního postroje jej jednoduše složíte do připravených přihrádek, bez otravného provlékání.
 • sedačka poskytuje zabudované odvětrání, nebo automatické rozšiřování prostoru pro ramena při výškovém nastavení.
 • 5 pozic nastavení sklonu, 2 pro protisměrné uchycení, 4 pro uchycení po směru jízdy
 • patentovaná vrstva Intelli-Fit pro nekompromisní ochranu proti bočnímu nárazu
 • ochrana proti bočnímu nárazu
 • Guard Surround Safety - nastavitelné prvky ochrany proti bočnímu nárazu
 • 10 výškových pozic autosedačky nastavitelné jednou rukou
 • automatické rozšíření prostoru pro ramena při nastavení sedačky pro větší dítě
 • speciální ocelové výztuže zabudované uvnitř plastové skořepiny sedačky pro ještě větší odolnost
 • Grow Together systém, s nastavením výšky pásů a podhlavníku zároveň, bez nutnosti provlékání pásů
 • velké množství odnímatelných výplní pro zajištění maximálního pohodlí v každé fázi používání autosedačky
 • luxusní polstrovaný potah z vysoce kvalitních materiálů
 • postranní síťované kapsy na drobnosti
 • snadná instalace pomocí automatického zajištění vodiče pásů
 • 5 - bodové pásy s polstrováním


specifikace:
využitelnost: Skupina 0+/1/2/3, 0-36kg, přibližně 0-12 let věku dítěte
schváleno dle: ECE R44/04
rozměry: 54 x 48-52,6 x 65,5 - 85,5 cm

Every stage se vyrábí ve dvou provedeních. Jedná se buď o autosedačku uchycenou klasickým pásem, nebo nebo o variantu Every Stage FX, která je doplněna o isosafe konektory a lze ji tímto způsobem připevnit i k isofixu. Součástí obou variant jsou samozřejmě polstrované pětibodové pásy. My testovali klasickou verzi bez isofixu. Vybrat si můžete hned z několika barevných provedení.

Jelikož skoro dvouletého Mikuláše vozíme stále proti směru jízdy, na naše první jízdy jsme vyrazili se stejně upevněnou autosedačkou. Oproti autosedačce s isofixem je trochu rozdíl v tom, že je dítě při jízdě posazeno níže a vidí hůře z okna, pokud jede pozadu. Navíc mi přišlo, že je při protisměrné jízdě trochu méně místa na nohy, takže se tam Mikuláš sice vlezl, ale více komfortu mu poskytla posměrná jízda. Každopádně si nijak nestěžoval, takže myslím, že by takto mohl určitě ještě nějakou dobu v pohodě jezdit. Výrobce uvádí až do čtyř let, každopádně přesný věk se samozřejmě bude lišit s ohledem na tělesnou konstituci dítěte. Autosedačka je upevněna podobně jako „vajíčko“, takže se dítě do autosedačky buď posadí přes pás a stačí jen zapnout pětibodové pásy, nebo se autosedačka připoutá až po usazení dítěte. Záleží, co je pro koho pohodlnější, je to ale jen o zvyku. Neměla jsem pocit, že by pás v této chvíli nějak překážel.

Výhodou je, že se dítě do autosedačky mnohem lépe umisťuje a nehrozí, že si dá hlavou do rámu dveří. S autosedačkou bez isofixu se také mnohem lépe manipuluje, například při přemisťování z jednoho auta do druhého auta či kufru a má mnohem nižší váhu.

Co se týče bezpečnosti, nebyly obecně v crash testech zjištěny nějaké výrazné rozdíly mezi autosedačkami s isofixem a bez, takže opravdu záleží pouze na tom, jaké možnosti auto rodině nabízí a jaké jsou jejich potřeby a preference.

Při dalších jízdách jsme už zkoušeli spíše vozit po směru a i když jsem se toho trochu bála a spíše preferuji protisměrnou jízdu co nejdéle to jde, autosedačka mě mile překvapila! Velmi snadno se upevňuje do auta (tak snadno, že to zvládli i moji rodiče bez předchozích instrukcí a znalostí), jelikož na autosedačce je postup upevňování velmi pěkně graficky znázorněn i s upřesněním o jakou váhovou kategorii se jedná. Vnímám to, jako velkou výhodu, jelikož autosedačku občas použije i někdo jiný z rodiny nebo se člověk snadno zmate, jak to s tím upevněním vlastně je a tohle je velká pomoc.

Co mám na Joie fakt ráda, jsou prostě kvalitní a příjemné materiály! Autosedačky jsou pěkně vypolstrované, pohodlné, materiál je příjemný a kvalitní, rozhodně nemáte pocit, že by vás výrobce nějak šidil a ani v tomto Every Stage nezklamala.

Musím říct, že ačkoliv jsem to neočekávala, osobně dávám přednost spíše isofixu, Every stage se nám během léta dost osvědčila, jelikož jsme často jezdili různými auty a museli autosedačku neustále přesouvat z jednoho do druhého. Manipulace s ní byla velmi jednoduchá a i když autosedačka zrovna nebyla využívaná, i v kufru , autosedačka je skladná a v autě se ani nehnula. Během jízdy se pásy nijak nepovolovaly, vše sedělo jak mělo a získala jsem z ní dobrý pocit, že je Miky v bezpečí, až jsem začala uvažovat, jestli ji nepořídíme do auta pro naše :slight_smile:.

Na Every Stage je super, že je velmi variabilní! Jednak z hlediska velkého rozpětí co se týče věkových kategorií, dále z hlediska- nabízí několik pozic nastavení sklonu, velké množství odnímatelných polstrování, autosedačku prostě přizpůsobíte na míru vašemu dítěti. Můžete ho také vozit proti směru jízdy nebo po směru, prostě jak je vám libo (tedy s ohledem na jeho věk :slight_smile:.. Líbí se mi, že ty možnosti prostě jsou a uživatel této autosedačky má možnost si vybrat, co je pro něj a bezpečí a pohodlí jeho dítěte nejlepší!

výhody:

 • vysoká míra variability (věk, pozice, sklon, směr jízdy,...)
 • stabilita
 • kvalitní a příjemné materiály
 • pohodlná
 • lehká
 • skladná
 • vzhled
 • odvětrávání
 • zesílené bezpečnostní prvky
 • jednoduchá instalace
 • praktické přihrádky na nepoužívané vnitřní postroje
 • kapsy na drobnosti

nevýhody:

 • méně místa na nohy pro starší dítě při jízdě proti směru (v porovnání s autosedačkou na isofix)

Autosedačka nabízí opravdu široké možnosti použití. Je zkonstruována tak, aby vydržela celé období, po kterou výrobce uvádí, že ji lze používat a pro někoho, kdo nechce autosedačku z jakéhokoliv důvodu pořizovat vícekrát, je Every Stage ideální variantou.

Autosedačku najdete například zde.

Pokud vás zajímá více zkušeností ohledně autosedaček Joie nebo jiných produktů, mrkněte k nám do skupiny: https://www.modrykonik.cz/group/7910/

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
31. srp 2018 Čtené 405x

Další soutěž je tu a i když mám tento týden trochu "bojové" podmínky, i Joie na vás myslelo a na akci Dny s ambasadorkami nesmí chybět! :wink:

O co tedy soutěžíme?

Vylosovaná maminka vyhraje dva multifunkční šátky v designu Twister Kids Graffiti :sunglasses:

   A soutěžní otázka zní:

Kdy a kde se koná veletrh For Babies?

    Správnou odpověď najdete ve včerejším článku Tipy na výlety od @apacheee.

Pro účast v soutěži je potřeba splnit tři podmínky:

 • dát lajk soutěžnímu článku (tedy článku, který právě čtete)
 •  odpovědět zde v komentáři správně na soutěžní otázku
 • dát lajk článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete správnou odpověď (článek od Verči najdete zde: https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/article/konec-prazdnin-rozhodne-neznamena-konec-l2odz9/ ) 

Harmonogram soutěže

    Do soutěže se můžete zapojit pouze do dnešních 20ti hodin.

Výherce bude po ukončení soutěže vylosován pomocí generátoru náhodných čísel a já poté zkontroluji, zda splnil všechny podmínky. Pokud by náhodou podmínky splněny nebyly, bude vybráno další číslo. Výherce bude vyhlášen na mém blogu.

Všichni soutěžící navíc jako poděkování obdrží 10 srdíček, která rozešlu během příštího týdne, až se vrátím ke kompjůtru :wink:.

Tak tfuj tfuj a během příštího týdne se můžete těšit na soutěž o další dva šátky u mě ve skupině Joie! :wink:

Marcela

#dny_s_ambasadorkami

#zpatky_do_skoly

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
26. srp 2018 Čtené 157x

Léto je pryč, škola za dveřmi. Pojďme si ty přípravy trochu zpříjemnit. Jsou tu další DNY S AMBASADORKAMI! :slight_smile:

Protože minule to byl úspěch. Protože se to líbilo nám, ale hlavně vám. Protože soutěží není nikdy dost. A protože léto bylo sice fajn, ale taky dost náročné. Děti doma, dny dlouhé, noci krátké, vedro, vedro, vedro. A tak jsme se zase spojily a vymyslely pro vás společné překvapení. Každá jsme poprosila „svou“ firmu o menší či větší dáreček, a o ně si teď zahrajeme.

Od neděle vždy jedna z nás, ambasadorek, vydá jeden článek. Proč? Abyste se taky něco dozvěděli. Čekají vás tipy na uklízení, svačinky, pro boj s rýmičkou i cestování. A na každý tenhle článek naváže soutěž. Na vás tak v podstatě jen je sledovat pečlivě naše blogy, lajkovat a komentovat.

Podrobná pravidla jsou níž v článku a budou vždycky i u každé soutěže. Možná si je pamatujete už z Velikonoc. Tehdy se osvědčily, a tak jsme po nich sáhly i nyní. A popravdě taky proto, že se nám nechtělo vymýšlet nic nového. :slight_smile:

A kromě dárečků se můžete těšit i na srdíčka, protože i ty budeme rozdávat ve velkém!

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku z přechozího dne, tedy tomu, na který soutěž odkazuje, a kde najdete nápovědu

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Doufám, že se vám budou Dny s ambasadorkami i tentokrát líbit. Můžu vás ubezpečit, že my se těšíme moc! První článek vyhlížejte v neděli a první soutěž v pondělí!

S láskou,

Marcela     a #joie

#dny_s_ambasadorkami 

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
26. srp 2018 Čtené 645x

Milé maminky, 

některé z vás už to mají za sebou, pro jiné je to daleká budoucnost, ale mnoho z vás to čeká zrovna letos! Mluvím o odchodu vašich dětí z rodinného hnízda a začátku předškolní docházky. 

Sama jsem učitelkou v MŠ a mám doma ani ne dvouletého syna.. I když vím, že ve školkách pracují většinou hodné paní se srdcem na pravém místě, i tak mám slzu v oku, když si představím, že ten můj drobeček bude trávit den co den beze mě- resp. já bez něj. :slight_smile:

Dělala jsem před pár lety v rámci diplomové práce výzkum na téma adaptace dětí v mateřské škole a velkým zjištěním mi bylo to, že existuje výrazná souvislost mezi prožíváním maminek a dětí. A často je začátek předškolní docházky mnohem náročnější pro mámu, než pro dítě. :slight_smile: Některé děti adaptaci zvládají lépe, jiné hůře, dobrá zpráva ale je, že většinou se všichni brzy aklimatizují a do školky chodí rádi! :slight_smile:

Vy svým přístupem a několika činnostmi můžete dětem ale na začátku školního roku lecos usnadnit. 

Tady je pár bodů, které se mi za roky praxe zdály nejdůležitější, nebo které se osvědčily maminkám z výzkumu:

 • Co slíbíte, dodržte. Pokud řeknu, že přijdu po obědě, opravdu přijít. Děti se na to upínají, je to pro ně záchytný bod, který když není dodržet, ztrácí důvěru a zhoršuje se chuť chodit do školky.
 • Loučení zkraťte na minimum. I když se často píše, že rodiče mohou jít s dětmi do třídy a zůstat s nimi chvíli ve třídě, ze zkušenosti musím říct, že je to spíše kontraproduktivní. Akorát se tím loučení oddálí a leckdy je to pak ještě horší. Ideálně si s dětmi vypěstuje svůj rituál- např. sdělit kdy ho vyzvednete, popřát si pěkný den, pusinku, zamávat a odejít. Dítě i učitelka to společně zvládnou.  
 • Méně citových projevů je někdy více. Děti vycítí, kdy je maminka povolnější a zase zkouší. Navíc dlouhé loučení a „psí oči“ budí dojem, že školka je něco špatného. Naopak – obraťte to! Školka je přeci super! Hromada hraček, nových kamarádů, hodná paní učitelka, celé dopoledne venku, no paráda! Kdopak by si nechtěl celý den hrát a ještě k tomu mít navařeno? 
 • Důslednost. Dětem hezky a férově vysvětlete, proč chodí do školky, že vy chodíte do práce, apod. ale rozhodně je neuplácejte, neproste a nepřemlouvejte. Adaptaci tím spíš zhoršíte a VY jste přece rodič. I když se možná některé z vás nad tímto bodem pozastaví, divily byste se, co je někdy v MŠ k vidění.
 • Úsměv a komunikace při vyzvednutí. Při vyzvedávání dětí se spíše ptejte, co dělalo a jak se mělo, s čím si hrálo, kde byli na procházce, apod. Poproste jej třeba, aby vám nakreslilo příště obrázek. Vyzdvihněte to pozitivní. Nejlépe opět vynechte přehnané emocionální projevy, jak vám dítě strašně moc chybělo, apod. Bude příště chtít být raději s vámi, aby vám to nebylo líto. 
 • Uklidněte samy sebe. Ptejte se učitelky při vyzvedávání, jak dítě den zvládlo, nebo pokud ranní loučení neproběhlo, jak jste si přály, zavolejte si do školky a ujistěte se, že již dítě v klidu. V 99% případů vám slibuji, že bude. 
 • Vaše slzičky si nechte až na cestu do práce. 

V článku je ukryta odpověď na soutěží otázku, takže čtěte pozorně, brzy některá z ambasadorek soutěžní otázku položí a vaším úkolem bude najít zde správnou odpověď. :slight_smile:

Kompletní původní článek i s doplňujícími komentáři maminek z MK najdete zde.

Pravidla soutěže: 

https://www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/hola-hola-skola-vola-a-ambasadorky-ta-xgcdb3/

#dny_s_ambasadorkami #zpatky_do_skoly #joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
7. srp 2018 Čtené 166x

    Už nějakou dobu jsme spokojenými majiteli židližky Mimzy LX, která se nám po testování v loňském roce tak zalíbila, že u nás nakonec zůstala natrvalo. O to víc jsem byla zvědavá na židličku Multiply 6in1, jestli je vzhledem k ceně opravdu o tolik lepší, než Mimzy. No a musím tedy dát za pravdu, že je. :slight_smile:

Začněme ale základními informacemi:

Tato jídelní židlička zajistí pohodlné a bezpečné stolování již od 6 měsíců věku - 27,3 kg. Multiply je unikátní výrobek nabízející dokonce 6 možností používání.

Dlouhodobé využití - díky své univerzálnosti je Multiply určena pro děti od 6 - 72 měsíců.
Univerzálnost - Multiply poslouží vašemu dítěti od jídelní židličky, přes sedák až po skvělý stoleček se židličkou pro hraní
Praktická kráska - skvělý decentní design krásně zapadne do každé jídelny i kuchyně, zároveň však není na úkor toho nejdůležitějšího a tím je u jídelních židliček bezpečné používání, ale také snadné ovládání a údržba.

klíčové vlastnosti:

 • unikátní židlička nabízející 6 možností použiti: dětská židlička, tradiční židlička, sedák, přenosný sedák, židle pro batole a stolek na hraní se židličkou
 • 5 pozic výškového nastavení
 • kompaktní rozměry po složení
 • samostatně stojí po složení
 • velký pultík odnímatelný jednou rukou
 • pultík je nastavitelný do 3 pozic a obsahuje i držák nápojů
 • dodatečný pultík vhodný i do myčky
 • chytrá možnost uskladnění pultíku na zadních nohách židličky
 • 3 polohy sklonu zádové opěrky
 • omyvatelné látky a vyjímatelná a pratelná měkká vložka
 • 3 pozice nastavení výšky opěrky nohou
 • nastavitelné pětibodové pásy
 •  integrovaná kolečka v předních nohách

základní varianta 1 a 2

    Jak je znát z názvu, židličku můžete používat v šesti verzích. V základní verzi (1 a 2) není oproti židličce Mimzy LX znát skoro žádný rozdíl. Židlička Multiply je skladná, vyrobena z omyvatelných a pratelných materiálů. Dítě je v ní upevněno 5ti bodovými pásy. Zádová opěrka i opěrka nohou mají několik poloh, takže lze vše individuálně nastavit pro každé dítě, dle jeho věku, výšky a potřeb. Samotný sedák se dá nastavit do několika výškových poloh. Co mi přijde u židličky Multiply super je, že pult se nasazuje shora, takže židlička nemá takové nároky na prostor před pultem při manipulaci s ním. Je to sice drobnost, ale nejednou mi to usnadnilo práci i kvůli tomu, že se velmi snadno dá sejmout jednou rukou. Pult lze po jídle, stejně jako u Mimzy LX, následně bez problému upevnit na zadní nohy židle, aby nikde nepřekážel.

    Židličku lze v této variantě samozřejmě také používat bez pultu, například pro miminko, které krmíte. Opěrku tak můžete napolohovat do pololehu, aby miminko nenamáhalo páteř.

Varianta 3 

    Co se nám nejvíc osvědčilo byla varianta, kdy se sundá celý sedák i s opěrkou a připevní se na jídelní židli popruhy za i pod židlí (3). To je opravdu super věc a bude mi doma hodně chybět! Dítě tak může sedět s vámi u stolu nebo i v prostoru s pultem, který se na sedák dá připevnit a vám se tak uvolní místo v kuchyni a zároveň ze zbývajících částí získáte pro dítě stoleček se židličkou (6) ( a v některých domácnostech, jako třeba u nás, i prolézačku :grinning:). Máme tuto verzi upevněnou na židli a i během dne si tam Mikuláš sám vyleze, sedí si tam a třeba si čte. :slight_smile:

Varianta 6

    Stoleček se židličkou je taky super! Co by se mi líbilo, kdyby tyto dva díly ale šly nějak spojit. Na dřevěných parketách totiž Mikymu stůl odjížděl, když se do něj trochu opřel. Vyřešila jsem to ale tak, že jsem pod obě části dala deku. Kdo má koberec asi problém mít nebude. Jelikož jsme do té doby pro Mikyho žádný stůl neměli, bylo to příjemné zpestření a je to určitě výhoda pro rodiče v tom, že nemusíte hned nakupovat několik typů nábytku a vyzkoušíte si, jestli už má smysl nějaký stolek vůbec pořizovat, a nebo taky zjistíte, že si vystačíte s tímto. Výhodou totiž je, že když vám zrovna překáží nebo je nevyužitý, můžete jej snadno složit a uschovat.

Varianta 4

    Samotný sedák (4) se dá také vzít na cesty, což je taky super, když máte místo v autě. Můžete jej vzít takto celý, nebo z něj sundat zádovou opěrku a vzít jen sedací část. Sedák je jen relativně malá kostka, takže moc místa nezabere a máte tak vyřešeno usazování dítěte na cestách.

Varianta 5

    Poslední variantu, kdy dítě může sedět na vysoké židli bez sedáku (5) jsme příliš nevyužili. Nějak jsem nepřišla na situaci, ve které by pro nás tato možnost měla být lepší, než sezení na měkké polstrované části s opěrkou zad. Možná jedině když potah zrovna perete, nebo chcete, aby byla židlička při složení skladnější.

výhody:

 • bezpečnost dítěte
 • variabilita
 • skladnost
 • omyvatelné povrchy
 • dobře udržovatelný potah
 • snímatelný pult jednou rukou
 • mnoho možností využití
 • úspora nábytku
 • sedák na cesty
 • sedák na jídelní židli
 • stůl s židličkou

nevýhody:

 • možnost spojení stolečku s židličkou
 • nemůžeme si s manželem pomoct, ale kolečka bychom ocenili na opačné straně, než jsou :slight_smile:.

Bonus: 

Mikeš vymyslel ještě variantu č. 7. :slight_smile:

Závěrečné shrnutí

    Pokud přemýšlíte nad pořízením jídelní židličky a rádi byste nějakou, která má vícero využití a dlouho vydrží, určitě nad Multiply 6in1 pouvažujte. Nabízí totiž mnoho možností a pokud nebudete chtít pořizovat další kusy nábytku, může posloužit miminku i předškolákovi. Materiály jsou kvalitní a není moc možností, co by se na židličce mohlo rozbít nebo ulomit, takže vám určitě dlouho vydrží.

židličku najdete například tady: https://www.babypoint.cz/x8662-w100/multiply-6in1-petite-city

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
10. črc 2018 Čtené 841x

Tak přes měsíc byl u nás doma kočárek Pact, který je novinkou mezi kočárky Joie a je nejlehčí, váží pouhých 6 kg! Pact je neuvěřitelně lehký a skladný, lze jej díky tomu u některých leteckých společností vzít i na palubu letadla jako příruční zavazadlo. Má speciální boudu s s prodlužovacím kšiltem, který nabízí ochranu proti slunci UPF 50+. Na kočárek není rovněž problém připevnit autosedačku. Adaptéry jsou součástí výbavy.

I přes nízkou hmotnost Pact nabízí možnost skvělé pozice do lehu, snadné skládání jednou rukou, odpružení všech kol, rozkládací boudu a mnoho dalšího, což z něj činí jeden z nejpraktičtějších kočárků ve své váhové kategorii. Zároveň je skvěle vybavený- obsahuje pláštěnku, přepravní tašku na kočárek i adaptéry na autosedačku.

Specifikace:

 • lehký a neuvěřitelně skladný kočárek
 • rychlé a jednoduché skládání jednou rukou s ovládáním na rukojeti
 • skvělá poloha zádové opěrky s minimálním sklonem je schválená pro použití pro děti od narození
 • jednoduchá a lehká čtyřkolová konstrukce (váží jen 6kg)
 • kompaktní rozměry kočárku umožňují jeho přepravu na palubě letadla* (* Vzhledem k různým podmínkám různých leteckých společností je potřeba vždy ověřit, zda lze kočárek použít jako příruční zavazadlo při konkrétním letu).
 • velká bouda s prodlužovacím kšiltem pro zastínění dítěte a okénkem
 • bouda nabízí ochranu proti slunci UPF 50+
 • příjemně polstrované sezení 
 • zádová opěrka nastavitelná popruhem
 • nastavitelná opěrka nohou
 • vyjímatelné madlo potažené látkou
 • příjemně polstrované pětibodové pásy pro bezpečné zajištění dítěte v kočárku
 • odpružení všech kol pro pohodlné cestování malého pasažéra
 • prostorný a skvěle přístupný košík
 • spolehlivá brzda s jednoduchým ovládáním nohou


součástí balení jsou:

 • pláštěnka je součástí balení
 • adaptéry typu Maxi Cosi pro nasazení autosedačky 
 • přepravní taška pro zabalení složeného kočárku a jeho snadnou přepravu


rozměry:
rozložený: 86 x 52,5 x 106 cm
složený: 52,5 x 24 x 56,5 cm

celková nosnost 19,5 kg
schváleno dle: EN1888-2012

Když jsem viděla kočárek poprvé na veletrhu, musím upřímně říct, že jsem začala být o to víc zvědavá na testování! Tím, že je neskutečně lehký, působil na mě trochu nestabilně a nebudil ve mně přílišnou důvěru. Dost jsem mu ale křivdila. Je sice hodně lehký a zatáčky je s ním proto potřeba vybírat opatrně, ale díky tomu se ovládá velmi snadno a člověk se s ním tolik nenadře jako s jiným kočárkem.

Odpružení

Je hodně pružný a má odpružená všechna kola, takže tlumí otřesy a jízda je pro dítě pohodlná. Postupně kočárek získával na důvěře a musím říct, že i když se nezdá, není to žádný „lagric“. Jezdili jsme v různém terénu a Pact si hravě poradil s dlaždicemi i kočičími hlavami. Mikuláš si toho ani nevšiml, kočárek opravdu krásně pruží!

Polohování

V kočárku není problém miminko uspat. Zádová opěrka lze položit úplně do lehu, takže Mikuláš si v kočárku nejednou hodil šlofíka. Nohy mu tedy trochu přesahovaly, ale dvouhodinovému oddechu to nebránilo. :slight_smile: Oceňuji, že dítě může v kočárku spát v rovné poloze a pohodlně se natáhnout. Je spousta kočárků, kde toto možné není.

K dispozici je nespočet poloh zádové opěrky. Paradoxem je, že opěrka nelze dát úplně kolmo do sedu, což bych uvítala. Nejvyšší poloha je pololeh, což je pro připoutané dítě spíše nepohodlné a Miky mi z kočárku občas sklouzával. Dítě se může do sedu samo přitáhnout, zádová opěrka vůli má, ale nelze ji v této poloze upevnit, což je škoda. Pro nesedící děti nebo ty, které teprve začínají sedět je tato poloha ideální. Pro sedící bych si dokázala představit lepší pozici. Pokud však dítě jezdí nepřipoutané, pravděpodobně ho to dle zkušeností jiných maminek nijak omezovat nebude.

Skladnost

Je to snad jediný kočárek, který se vleze dokonce kolmo do pidi výtahu u mých rodičů. :grinning: S místem v kufru jsme díky autu ve verzi Combi nikdy neměli problém, ale pro někoho, jehož auto příliš prostorným kufrem neoplývá bude skladnost a kompaktnost kočárku velkou výhodou a předností! Proto se mu taky jistě říká příznačně Pact :slight_smile:

Složení jednou rukou

Často se v popisech kočárků různých značek píše, že jdou složit jednou rukou a musím říct, že u Pactu to fakt jde- a to dost luxusně, až jsem koukala! Takže pokud držíte v jedné ruce dítě, aby vam neuteklo, druhou můžete kočárek bez problémů složit. :slight_smile:

Výška

Vysocí rodiče budou také spokojeni. Kočárek má dlouhou rukojeť a je celkem vysoký, takže není potřeba se nikam shýbat nebo naklánět.

Výbava

Velkou výhodou je, že ve výbavě je i pláštěnka která na kočárek překvapivě opravdu sedí, což bohužel není vždy zvykem, že by byla pláštěnka, která je v ceně, použitelná. Možná by tedy mohla mít ještě okénko pro dítě a být krapet delší u nožiček, ale asi to není nic, co by extra scházelo. Určitě se pod ní pasažér neudusí. :slight_smile: Dalším super bonusem jsou adaptéry, které jsou součástí výbavy, což také nebývá běžné. Určitě je také důležité zmínit, že košík pod kočárkem je dlouhý a prostorný a vleze se do něj překvapivě mnoho věcí!

Velká střecha

Pact má velkou střechu s UV filtrem, což je při spánku dítěte výhodou. Miminko je pěkně chráněno před Sluncem i větrem. Úplně ideální to však není v pozici sedě, protože střecha při úplném roztažení cloní dítěti ve výhledu. Dítě na ni navíc snadno dosáhne, takže ten můj opičák mi střechu pořád vracel zpátky, když jsem chtěla, aby na něj nesvítilo. :slight_smile:

Rezervy

Co mi u kočárku chybí, je nějaká praktická kapsa, do které bych mohla dát klíče, kapesníky a telefon. Je to sice detail, ale pomohl by. Každopádně tyto věci se dají vozit v košíku či v prostoru mezi opěradlem a střechou. Samozřejmě lze na kočárek přichytit nějakou lehkou tašku.

Shrnutí: 

výhody:

 • odpruženost, tlumí nárazy
 • skladnost
 • lehký
 • velká střecha s UV filtrem
 • složení jednou rukou
 • dlouhé madlo
 • vysoký kočárek
 • velký, prostorný košík
 • popruhy na přenos
 • velká výbava v ceně (pláštěnka, adaptéry, obal pro přenos)

nevýhody:

 • velká střecha, která zastiňuje v sedě výhled
 • ne příliš kolmá poloha v sedě
 • uvítala bych kapsu na drobnosti

Pokud potřebujete bytelný sporťák do terénu na každodenní celodenní ježdění, porozhlédněte se jinde. Pokud ale hledáte kočárek, který budete moct rychle přepravit v podstatě kamkoliv a v případě potřeby ho jednou rukou složit a hodit přes rameno, je Pact správná volba!

Kočárek Pact bych si úplně nejlépe dovedla představit jako doplňkový kočárek na cesty, do auta, dovolenou, do letadla, na nákupy a to především díky jeho nízké váze a skladnosti. Každá rodina pro něj jistě najde využití dle svých potřeb.

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
2. dub 2018 Čtené 68x

Velikonoční týden plný informací o svátcích jara a také soutěží je u konce. My jsme si ho užily, co vy?

Předem bychom vám moc a moc chtěly poděkovat. Uplynulý týden jste byly skvělé, zapojovaly jste se, lajkovaly, soutěžily… To, co vzniklo jako impulsivní nápad během takového obyčejného krafání pár holek, se ukázalo jako super projekt. Nebo tak to alespoň vidíme my, ambasadorky. Hodně jsme se toho naučily, opravdu hodně se nasmály a taky sblížily, a během týdne odhalily i pár chybiček, které kdyžtak musíme do příště vychytat. Ale celkově je náš dojem jen a jen pozitivní.

Ale konec nostalgie. Bavily jste se i vy? Chcete zase někdy takový týden? Určitě nám to napište, protože my pro vás rády zase něco vymyslíme.

Výherce už jsme zkontaktovaly, ale ještě pro jistotu rekapitulace:

- Hned první den vyhrály @lucik126 @hanica83 a @lucie485 bloky s propiskou #britaxromer

- Druhý den se soutěžilo s #pampers o roztomilého medvídka Kulíška a ten už je na cestě k @anette30

- I třetí den byl ve hře s #joie plyšák, a to sloník Eddie, kterého si vysoutěžila @dzogobela

- Čtvrtý den byly ve hře dekorace z #pepco které si doma vystaví @petaov

- Pátý den přinesl soutěž o balík skvělých úklidových věciček od #vileda Tou šťastnou je @perla28

- A poslední soutěž nebyla o nic jiného než o jídlo, jak už tak nějak k Velikonocím patří. Balíček #hipp si užijí @minonnka  a @coudy2014 (a hlavně tedy asi jejich děti :slight_smile:

Tolik k výhercům.

Ovšem pozor! To soutěžení a dělání radosti se nám zalíbilo, takže…

tramtadadááá

Pro vás máme překvapení!

Velikonoční soutěž o balíček (nebo spíš balík) věcí od nás. Je to překvapení, co v něm bude, ale určitě budete mít radost, to slibujeme.

Stačí málo, dát like včerejšímu článku od Zity @zebra2009 a hlavně na svůj blog s tagem #velikonoce_s_ambasadorkami nahrát fotku z vašich Velikonoc. Tu nejoriginálnější společně vybereme a odměníme. Soutěž běží ode dneška do středečních 20 hodin.

Ještě jednou děkujeme!

Vaše ambasadorky

#joie #velikonoce

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
31. bře 2018 Čtené 356x

Na Smrtnou neděli, která připadá na druhou neděli před Božím Hodem velikonočním, patří zvyk vynášení smrtky- Morany. Ke zhotovení Morany se používalo to, co už nebylo k potřebě, suché větve, roští, stará sláma, uschlá tráva z loňska… Morana bývala ustrojena do bílého a okrášlena náhrdelníky a ozdobami z vyfouknutých vaječných skořápek a prázdných šnecích ulit, tedy symboly smrti a zmaru – vždyť figurína Morany představuje smrt, nemoci, bídu a všechno, co lidem škodí. Děvčata smrtku vynesla za vesnici, kde byla spálena (oheň je stejně jako voda očistný živel) nebo častěji vhozena do potoka nebo řeky, která ji odnesla z vesnice jako symbol překonání zimy.

To, že se pak o dva týdny později na Velikonoční pondělí vydávají do ulic kluci s pomlázkou nikoho nepřekvapí, ale že na Smrtnou neděli vyráží do ulic dívky, to možná ví málokdo. 

Tento folklorní fenomén se drží především na Rychnovsku a v okolí, kde se po ulicích prochází nastrojené holčičky s pomlázkami a ženy s vařečkami ozdobenými pentlemi a navštěvují dům o domu. „Holčenčí koledě“, jak se tu taky dívčí koledě říká, však nemá veškeré náležitosti, na které jsme zvyklí u klasické koledy klučičí. Za koledování dostávají děvčata při vajíčka či nějakou sladkost stejně tak jako chlapci o Pondělí velikonočním. Muži samozřejmě nebarví vajíčka a nepečou mazance. Ženy je prostě vyšlehají a za odměnu dostanou většinou štamprličku. :slight_smile:

Kromě Rychnovska se dívčí koleda stále drží i na jihovýchodní Moravě.

Na stejný den také v některých lokalitách připadá obchůzka tradice zvaná Jedlička. Na Smrtnou neděli chodí mladé dívky s jedličkou po domech a zpívají píseň. Jednou z velikonočních zvyklostí je chození s jedličkou. Co to vlastně jedlička je? Uříznutý vršek smrčku, na němž sedí panenka. Vršek je ozdoben různobarevnými stuhami a papírovými květy. Před Velikonocemi dívky s jedličkou obcházejí vesnici, zpívají koledu a dostávají za to sladkosti nebo peníze. 

A jaké básně a popěvky můžete slyšet? Tady jsou texty pro ty, které by chtěly natrénovat na příští rok. :wink:

Kde ôž to jaro

Kde ôž to jaro
tak dlóho chodi ?
Co se mô stalo ?
Zêma nás stôdi.
Nazdobte Jedlêčkô
červenó ružečkó,
ružovó pentlêčkó.
Ať svojó pisničkó
to jaro zavolámê!
Věneček na hlavô si dámê!

Stála panenka Maria

Stála panenka Maria,
jako růžička červená.
jako růžička červená.

Přišeltě k ní anděl Páně,
dal pozdravení té panně.
dal pozdravení té panně.

Ta panenka se ulekla,
hned na své kolínka klekla.
hned na své kolínka klekla.

Ulekla se promluvení,
andělského pozdravení.
andělského pozdravení.

Nelekej se panno čistá,
máš porodit Pána Krista.
máš porodit Pána Krista.

Stála panenka Maria: https://www.youtube.com/watch?v=2DC7ngLaRM0

#velikonoce #joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
29. bře 2018 Čtené 249x

Včera pro vás @kami1984  připravila článek o tom, jaké speciální názvy dáváme dnům předcházejícím Velikonočnímu pondělí a já pro vás teď mám soutěžní otázku vztahující se k tomuto článku:

"Jaký je jiný název pro Škaredou středu? "

Správnou odpověď napiště pod tento článek do komentáře a nezapomeňte tento i Kamčin článek "olajkovat", ať víme, že jste si správnou odpověď samy vyhledaly. :slight_smile: Bez toho by vaše vítězství nemohlo být platné. 

Kamčin článek najdete zde:  

https://www.modrykonik.cz/blog/kami1984/article/modre-pondeli-skareda-streda-zeleny-ct-eak8ls/

A CO VLASTNĚ MŮŽETE DNES VYHRÁT? 

Ve skupině Joie tento týden soutěžíme o hřejivého hrocha s vůní levandule, kterého můžete ohřát v mikrovlnce a potom přitulit k vašim dětem na uklidnění. 

V této soutěži můžete vyhrát jeho nejlepšího kamaráda- slona Eddieho :slight_smile:, který jsem stejně jako hroch plný té nejkvalitnější francouzské levandule! 

Soutěžit můžete do 20hodin a ještě dnes večer vyhlásíme vítěze! (pokud DÍTĚ dá :grinning:. )

Pokud chcete zkusit štěstí dvojnásobně a zapojit se ve skupině Joie ještě i do soutěže o hrocha, informace o tom, jak hrát, najdete VE SKUPINĚ pod hashtagem #velikonoce_s_joie_pravidla.

#velikonoce

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
28. bře 2018 Čtené 378x

Slíbila jsem, že podám report z brněnského veletrhu, kde mělo Joie letos svoje produkty na dvakrát tak velké prodejní ploše jako loni, tak je to tady!

Nejvíce mě na letošním veletrhu nadchly nové vzory jídelní židličky Mimzy LX, kterou máme doma! U židliček mělo Joie většinou zatím spíše klasické jednoduché vzory, ale v letošní kolekci je více veselých barev, což je za mě určitě plus!

Stejné překvapení mě čekalo u lehátka Dreamer, které jsme měli v loňském roce doma na testování. Přibyly nové vzory a je to doslova pastva pro oči- vkusné a krásné! :slight_smile:

Na veletrhu bylo představeno hned několik novinek ze sortimentu Joie. Velký dojem na mě udělala řada Signature! Jedná se o limitovanou kolekci výbavy pro dítě, která obsahuje kočárek Mytrax Flex, který je oproti klasickému Mytraxu vybaven dalšími funkcemi, jako například odpruženým sedadlem! Dále pak hlubokou korbu Ramble Carrycot XL, otočnou autosedačku Spin 360 pro děti od 0 do 18kg a další dvě autosedačky (vajíčko i gemm a Every stageFX). Jako bonus je součástí sady fusak footmuff. Všechny produkty jsou sladěné v krásné elegantním designu z luxusních prošívaných látek a koňakové eko kůže a vypadají fakt luxusně!

Absolutní novinkou letošního roku je kočárek Pact. Jedná se o lehký a neuvěřitelně skladný kočárek, který váží pouhých 6 kg! Skvělé je, že jeho   kompaktní rozměry většinou umožňují jeho přepravu na palubě letadla, takže na zahraniční cesty ideální společník! A skvělou zprávou je, že tento Joie nováček k nám dorazí i k testování, takže se v průběhu roku můžete těšit na recenzi! :slight_smile:

Co se týče stávající nabídky kočárků, bylo tentokrát k vidění hned několik barevných variant kočárku Litetrax 4. Na živo vypadají všechny barvy opravdu skvěle. Nevěděla bych, kterou si vybrat dřív! :slight_smile:

Z autosedaček měla na veletrhu premiéru autosedačka Gemm pro děti od narození do 13kg. Je to bezpečná a komfortní autosedačka poskytující kvalitní ochranu proti bočnímu nárazu a příjemné pohodlí pro nejmenší děti a vyniká především vynikajícím poměrem cena/výkon.

Další vystavenou novinkou byla autosedačka Bold, která je schválená pro použití ve směru jízdy od 9 – 36kg a do do 25 kg nabízí možnost používání pětibodových pásů.

K dispozici byla také i-base, což je isofixová základna kompatibilní s autosedačkami Joie i-Gemm a Joie Gemm. Její největší předností je že se dá do vozidla upevnit pomocí ISOfixových konektorů (i-Size) a dokonce i pomocí pásu vozidla (ECE R44/04), což ji činí vysoce univerzální s možností instalace do velké většiny vozidel!

K vidění toho bylo i letošní rok opravdu hodně a já už teď se moc těším, až se s Mikuláškem zase vrhneme na testování nových produktů, protože recenzí není nikdy dost. :slight_smile:

Pokud vás zajímá bližší info o produktech a zkušenosti maminek, přidejte se k nám do skupiny Joie:  https://www.modrykonik.cz/group/7910/

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
26. bře 2018 Čtené 188x

Dobré ráno!

Včera byla Květná neděle, což znamená, že přicházejí Velikonoce, pro některé významné svátky připomínající umučení, pohřbení a vzkříšení Ježíše Krista. Pro jiné prostě jen svátky jara, kdy zdobí své domovy do veselých barev a děti se těší na pomlázku.

Celý minulý týden jsme vás napínaly tím, že na vás čeká něco báječného.

A je to tady!

Předně, nejbáječnější na tom všem je, že jsme se vůbec daly dohromady, lidsky si sedly a vymyslely pro vás společné překvapení. Protože když máte radost vy, máme radost i my!

Na celý týden se Ambasadorky změní na velikonoční zajíčky, kteří pro vás budou mít drobné dárky, aby vás nepokakal beránek! :slight_smile:

Co vás tedy čeká?

Celý tento týden se můžete těšit na spoustu zajímavých článků s velikonoční tématikou a především na soutěže!

Na vás bude bedlivě sledovat všechny ambasadorky, protože každý jeden den jedna uveřejní článek a jiná zase soutěž. A právě soutěž se bude vždy týkat článku z předchozího dne od jiné ambasadorky.

Podrobná pravidla jsou níže v článku a budou vždy uveřejněna i u jednotlivých soutěží.

A na co se můžete těšit?

Na šest různých výher, na praktické dárky pro vás i vaše děti, na dobrůtky. A také na srdíčka! Ty budeme celý týden rozdávat ve velkém, celkem jich za týden můžete nasbírat až 60!

Na první článek a první soutěž se můžete těšit už zítra!

Takže mějte oči dokořán, ať vám nic neunikne.

Pravidla velikonočního týdne:

Pro účast v soutěži je nutné splnit tři podmínky:

 • dát like soutěžnímu článku
 • odpovědět v komentáři na soutěžní otázku
 • dát like článku z předešlého dne, ke kterému se soutěž váže a kde naleznete nápovědu.

Soutěž probíhá vždy od 12h a ukončena je ve 20h.

Výherce bude vybrán dle generátoru náhodných čísel, číslo bude účastníkům přiřazeno dle pořadí komentářů.

Výherce bude vyhlášen vždy ten den po 21h.

Prosíme výherce o IP se jménem, adresou a telefonním číslem.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Přejeme vám krásný velikonoční týden, těšíme se na to, jak ho strávíme společně a hlavně - nezapomeňte, že už tento článek obsahuje nápovědu k zítřejší soutěži ... :slight_smile:


A ve skupině "S Joie doma i na cestách" se už během dnešního dne rozjede další soutěž, tak jestli chcete, račte vstoupit a zvýšit tak šance na výhru! :slight_smile:

https://www.modrykonik.cz/group/7910/

Mějte super den! :slight_smile:

Marcela

#joie #velikonoce

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
13. bře 2018
Autosedačky Joie 12 fotek
mummy88 AMBASADORKA
5. bře 2018
Kočárky Joie 10 fotek
mummy88 AMBASADORKA
1. bře 2018 Čtené 557x vybrali jsme

Mám skvělou zprávu! Joie se opět vrací na Modrého Koníka a já ani nedokážu popsat, jak velkou z toho mám radost a také z toho, že se opět stanu ambasadorkou této skvělé značky! :slight_smile:

Myslím, že na rozdíl od loňského roku, kdy bylo Joie v České republice relativně málo známé, se toho mnoho změnilo a často vídám nejen kočárky ale i další produkty Joie (asi už se rozkřiklo, že se jedná o kvalitní a stylové produkty za rozumné ceny :slight_smile: ) a i pozitivních recenzí v online světě postupně přibývá.

I přesto bych vám ale ráda značku krátce představila. Vznikla relativně nedávno v roce 2011 ve Velké Británii. Založila ji parta přátel s cílem nabídnout kvalitní a funkční produkty v jednoduchém a stylovém designu, které budou zároveň i finančně dostupné. A to se myslím povedlo velmi dobře, vzhledem k tomu že se značka velmi rychle rozšířila po světě a se svými produkty se často umisťuje na předních příčkách v testech kvality a uživatelských recenzích a zároveň vyhrává ceny za design. V jejich sortimentu najdete například kočárky, autosedačky, jídelní židličky, lehátka, cestovní postýlky a mnoho dalšího vybavení pro děti.

A na co se můžete těšit tentokrát?

Jelikož Joie v České republice stále rozšiřuje svoji nabídku, určitě vás seznámím s novými produkty a připomenu vám i ty stávající. Chybět opět nebude ani jejich testování a následné podrobné recenze. No a úplně nejlepší jsou samozřejmě soutěže! Jak o srdíčka, tak o produkty Joie pro vaše děti! Takže JE na co se těšit! Neváhejte se na mě obracet s případnými dotazy, co se týče Joie. Co budu vědět odpovím, co nebudu, zjistím.  :slight_smile:

Pro více informací o produktech, recenzích a soutěžích můžete sledovat můj profil, nebo se připojit k nám do skupiny „S Joie doma i na cestách“, kam vás srdečně zvu: https://www.modrykonik.cz/group/7910/detail/ .

Pokud se budete chtít seznámit s produkty Joie osobně, velkou příležitost nyní máte na veletrhu PRODÍTĚ, který proběhne za dva týdny v Brně ve dnech 15.3.- 18.3. 2018.

Kdo by to měl na veletrh daleko, není nic jednoduššího, než si zajít do kterékoliv prodejny a konkrétní výrobky si vyzkoušet. Stačí se podívat do vyhledávače Babypointu a na mapě si vyhledat, kterou prodejnu máte nejblíž. http://www.babypoint.eu/index.php?menu=prodejci&brand=11 .

No a pro lenochy není nic jednoduššího, než kouknout na web:slight_smile: www.joiebaby.info

Nebojte se, o zážitek z veletrhu určitě nepřijdete, přinesu vám z něj zprostředkovaně skrze podrobný článek se spoustou fotek :slight_smile:.

A teď už je pár slov na závěr..

To, že se mi po ukončení první fáze projektu ozývaly maminky a bylo jim líto, že moje práce na MK končí a to, že se z Joie rozhodli svoji působnost na Modrém koníkovi obnovit mě ujišťuje v tom, že moje práce tady měla smysl a moc se těším na naše další společné chvíle! :slight_smile:

Marcela

#joie

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
6. pro 2017 Čtené 125x

V úvodu bych moc ráda poděkovala týmu Fisher-Price za to, že nás vybrali k testování a my jsme si mohli vyzkoušet všechny ty super hračky! Některé z nich jsem měla v plánu pořizovat pro Mikuláška k narozeninám a pod stromeček, tak to vyšlo perfektně. :slight_smile:

Jelikož jsem se jednotlivým hračkám věnovala samostatné recenze, ráda bych je nyní na závěr všechny stručně zhodnotila a celé testování shrnula.

VESELÉ JABLÍČKO

Když hračky dorazily, všechny jsme je nejdřív s Mikuláškem vybalili a úplně nejvíc ze všeho ho v první chvíli zaujalo Veselé jablíčko. O této hračce jsem nikdy neslyšela a jsem ráda, že se k nám dostala protože pro roční dítě je to úplně dokonalá hračka! Je naprosto jednoduchá, ale super! Miky si s ní hraje moc rád. Do jablka se vkládá pět dílků (měsíčků) a celé se pak dá snadno zavřít. Žádný závit, bezproblémové zasouvání a celé jablíčko se pak snadno přiklopí horní částí. Má krásný design a veselé písničky zpívané příjemným hlasem.

Výhody: vzhled, jednoduchost, příjemné hlas, jednoduché písničky.

Nevýhody: dílky s obrázky jiného druhu ovoce a písničky např. o hroznovém vínu mohou být pro dítě matoucí, příliš hlasité a nejde ztlumit :grinning:.

Samostatná recenze: www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-vesele-jablicko-cz-g2rcf6/

MLUVÍCÍ PEJSEK

Ve chvíli, kdy jsme zjistili, že budeme hračky testovat, byl pejsek objednaný a zrovna na cestě k nám. Chtěla jsem jej pořídit Mikymu k narozeninám, protože jsme na něj dostali doporučení od kamarádů. Je to hračka, kterou si děti velmi rychle oblíbí. Popravdě jsem čekala, že na Mikyho udělá mnohem větší dojem, ale myslím, že jeho chvíle ještě přijde a čím bude Mikuláš starší, tím více zábavy si s Pejskem užije. Lze nastavit tři módy dle vývojové úrovně dítěte. My zkoušeli postupně všechny. Písničky v jednotlivých módech se obměňují, plus jsou navíc pokyny, jako např. „pošli mi pusinku“, „zatleskej“, „zmáčkni mi bříško“, apod.. , které využijí spíše starší děti. Písničky jsou moc pěkné, chytlavé, pejsek má velmi příjemný hlas.

Výhody: příjemný materiál a barvy, jednoduché ovládání, příjemný hlas, veselé a chytlavé písničky, jednoduché pokyny, dvě úrovně hlasitosti. Je velmi dobře vymyšlený, především co se týče pokynů, líbí se mi, že je interaktivní.

Nevýhody: Popravdě jsem na něm žádnou nevýhodu nenašla. :slight_smile:. Jsme s hračkou moc spokojeni a určitě bych nelitovala jejího pořízení, pokud bychom ji nedostali k testování. Je super! Jediné co bych možná oželela je písnička, ve které jsou vyjmenována všechna písmena abecedy. Stejná písnička je i u stolečku. Pro takto malé děti nemá žádný smysl, je abstraktní a zbytečně složitá. Určitě by bylo lepší ji nahradit nějakou pěknou krátkou písničkou s veselým textem.

Samostatná recenze: www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/prubezna-recenze-fisher-price-mluvici-p-h77pcf/

PEJSKŮV STOLEČEK SMART STAGES

O stolečku jsem také uvažovala při výběru narozeninových a vánočních dárků a stejně jako Pejsek je to hračka, která má mezi hračkami určitě své místo. Nejsem úplný super fanda plastových hudebních hraček, ale zrovna tato mi přijde fajn a pro Mikyho je asi úplně nejlepší, že se u ní může stát! :grinning:. Stoleček k nám přišel ve chvíli, kdy Miky začínal obcházet nábytek a postupně se pouštět do prostoru a chodit, takže podle mě v pravou chvíli, i když díky odnímatelným nohám je hračka vhodná i pro mladší a nechodící děti. Tlačítka a další doplňky dětem nabízejí možnost rozsvítit, zhasnout, spustit písničku či frázi, otočit zvířátkem, otevřít dveře a několik dalších činností. Písniček je zde pár, převažují fráze a říkanky. Každopádně Mikulášek si u stolečku hraje denně a vypadá u toho trochu jako DJ. Zapne písničku a pak se kolíbá ze strany na stranu :slight_smile:.

Výhody: barevný, stabilní, odolný, příjemný zvuk, dobré funkce.

Nevýhody: určitě by neuškodilo více písniček, angličtina je dle mého názoru nesrozumitelná a zbytečná pro takto malé děti, stejně jako „písmenková“ písnička by mi u stolečku nechyběla. Na parketách stolek ujíždí, některé hlášky jsou intonačně trochu ujeté, ale to už je drobnost.

Samostatná recenze: www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/fisher-price-pejskuv-stolecek-smart-sta-c6ydjq/

TABLET SMART STAGES

Tablet mě celkem zklamal. Je pravda, že jsem od něj asi měla větší očekávání, ale v podstatě na něm pro nás není nic moc zajímavého. Nabízí 28 tlačítek s písmenkem a mini obrázkem, kdy tentokrát na první zmáčknutí zazní písmenko, a pak nějaká fráze nebo písnička. Tablet funguje ve třech modech dle vývojové úrovně dítěte:

příklad prvního / druhého zmáčknutí:

1. úroveň: auto / zvuk auta

2. úroveň: á / auto / pokyn k hledání dalšího písmenka

3. úroveň: zvuk auta

Celý týden jsem se snažila ho Mikymu nabízet, ale nějak moc nevěděl, co s ním dělat. Občas zmáčknul tlačítko, ale jinak neměl zájem. Nevím, jestli je to věkem, nebo prostě hračkou.

Výhody: Každé tlačítko je určitou barvou a stejnou barvou pak i tablet při zvuku barevně problikává. Tablet je lehký, přenosný, má dvě úrovně hlasitosti, vhodný na cesty.

Nevýhody: Nelíbí se mi provedení zvuků tlačítek. Moc nechápu, proč by měly znít jednotlivé hlásky, když takto se je dítě stejně nikdy neučí. Možná pak jedině starší dítě, které se učí hlásku a grafém, ale pro věkovou kategorii, pro kterou je tablet určen je to podle mě nesmyslné. Obrázky na tlačítkách jsou strašně malé, nedivila bych se, kdyby si jich děti ani nevšimly. Někdy tablet oznámí, že je čas na písničku, ale převážně hraje pouze melodie a když už, písničky nejsou tak pěkné jako u pejska, ne všechny se hezky rýmují. Chybí mi na tabletu např. Zvuky zvířátek. Klidně by mohly nahradit písmena. No nevím, za mě to není moc dobře a smysluplně vymyšlená hračka.

Samostatná recenze: www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-chytry-telefon-a-tablet-fisher-p-4stc36/

CHYTRÝ TELEFON

Telefon naopak naše očekávání naplnil, resp. nezklamal ale ani nepřekvapil. Je hodně jednoduchý. Na první zmáčknutí uslyšíte číslo, na druhé nějakou krátkou hlášku či krátkou písničku. Celý telefon přitom barevně problikává. Napřed Mikuláše příliš nezaujal, ale jakmile se naučil pohybovat tlačítkem, které spouští písničku, dokázal si s ním pěkně hrát. Nejvíce jsme ho využívali na cestách v kočárku. Je fajn, že není příliš hlasitý, takže i když si s ním hrál Miky v tramvaji, nikoho to nerušilo.

Výhody: nezvyklé pohyblivé tlačítko spouštějící melodii, ideální hlasitost.

Nevýhody: strohé fráze, mohlo by být více písniček.

Samostatná recenze: www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-chytry-telefon-a-tablet-fisher-p-4stc36/

Celkově nás hračky mile překvapily a až na tablet Mikyho všechny zaujaly a hraje si s nimi denně a rád. Trochu zklamáním pro mě je, že písnička o písmenkách je u několika hraček stejná a jak jsem již několikrát zmínila, za mě by nemusela být vůbec.

Osobně bych z hraček nejvíce doporučila Pejska a Veselé jablíčko. Mikulda by určitě nezapomněl zmínit stoleček. No a mobil, když má to pohyblivé tlačítko je vlastně taky fajn... :grinning:.

#test_fisherprice

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
4. pro 2017 Čtené 105x

Posledními testovanými hračkami testovanou hračkou Fisher Price je Chytrý telefon a Smart Stages tablet.

Největší výhodou Chytrého telefonu je to, že je malý, skladný a dá se vzít v podstatě kamkoliv. Vozíme ho pořád v kočárku, bereme na plavání, do čekárny, na návštěvy… je to fajn hračka. Žádná velká věda- prostě 12 tlačítek. Na první zmáčknutí uslyšíte číslo, na druhé nějakou krátkou hlášku či krátkou písničku. Celý telefon přitom barevně problikává. Součástí je pohyblivé tlačítko, které dokud se hýbe, hraje melodii. Mikulášek velmi rychle pochopil princip a víc než tlačítka ho bavilo právě toto pojízdné „hejbátko“. :slight_smile: V posledních dnech si spojil telefon s telefonováním, takže si ho přikládal k uchu a chodil s ním po bytě. :slight_smile:

Tablet se nám osvědčil akorát při cestování v autě. Jinak doma Mikuláše moc nezaujal a málokdy si s ním hrál. Moc se ale nedivím. Pro roční dítě na něm není nic moc, co by ho zaujalo. Nabízí 28 tlačítek s písmenkem a mini obrázkem, kdy tentokrát na první zmáčknutí zazní písmenko, a pak nějaká fráze nebo písnička. Tablet funguje ve třech modech dle vývojové úrovně dítěte:

příklad prvního / druhého zmáčknutí:

1. úroveň: auto / zvuk auta

2. úroveň: á / auto / pokyn k hledání dalšího písmenka

3. úroveň: zvuk auta

Jedno z tlačítek navíc hraje melodie a opravdu jednoduché písničky, ne s tak pěknými texty jako např. u pejska, ale super je, že u toho celý tablet barevně problikává, tak je to veselejší.

Tyto dvě hračky jsou srovnatelné, co se týče funkcí, až na to, že z jedné zní čísla a ze druhé písmenka. Jinak obě blikají, říkají fráze, a hrají krátké písničky. Tablet toho vzhledem k většímu množství tlačítek nabízí dětem víc, ale nás s Mikym zaujal více mobil. Možná jsem měla od tabletu větší očekávání, ale celkem zklamání. Máme doma ještě jeden jiné značky, kde jsou zvuky zvířátek a ten mi přijde pro malé děti vhodnější a zajímavější. Učit takto malé dítě samotné písmeno je nesmysl a obrázek na tlačítku je hrozně malý, takže nejen že si to s písmenem nespojí, ale také si ho nemusí ani pořádně všimnout.

Ze všech testovaných hraček tyto dvě Mikuláše zajímaly ze všeho nejméně (což mě trochu těší, protože vůči technice v souvislosti s dětmi mám trochu averzi, i když tohle není origoš mobil ani origoš tablet. :slight_smile:)

Každopádně si myslím, že je Mikulášek ještě malý, a tak hračky není schopen využít naplno. Tlačítka sice občas zmáčkne, ale s žádným konkrétním cílem. Spíš ho baví mačkání tlačítek. :slight_smile:

Největší výhodou těchto dvou hraček je to, že vydávají zvuk a jsou malé a skladné, takže je lze bez problémů brát na cesty, kde dokáží děti alespoň na chvíli zabavit.

#test_fisherprice

Čti celý článek
mummy88 AMBASADORKA
21. lis 2017 Čtené 79x

Třetí hračkou, kterou nám Fisher Price věnovalo k testování je Veselé jablíčko. Když nám balík s hračkami dorazil, nejprve jsem je všechny rozbalila a vyzkoušela (ani ne tak kvůli Mikuldovi, ale byla jsem prostě na všechny zvědavá :slight_smile: ) a jablíčko Mikyho zaujalo na první pohled. Celý den si hrál jen s ním. Řekla bych, že pro roční dítě je to skvělá hračka.

Jablíčko je ideální velikosti, akorát do ruky a nabízí činnosti, které podle mě děti v tomto věku dělají denně- vkládání a nasazování. Hračka je jednoduchá. Do jablka lze vložit pět dílků a celé se pak dá snadno zavřít. Žádný závit, vroubky. Hra je doplněna několika veselými písničkami, které se starší děti snadno naučí nazpaměť. Ke spuštění písniček slouží tlačítko, ale jablko je říká i samo od sebe při otřesech atd, takže někdy je toho mluvení až moc. :grinning: Naštěstí je součástí i zázračné tlačítko vypínající zvuk. :slight_smile:

Co bych tedy vytkla je to, že na jednotlivých dílcích jablka jsou vyobrazeny jiné druhy ovoce (banány, hrozny, atd), což je dle mě zbytečné a matoucí. To stejné co se týče písniček- v jedné z nich se zpívá „hroznové víno, to je můj sen...“ nevím, jestli jsme nechápaví jen my s manželem, ale nedává nám to prostě smysl. :slight_smile:. Na jednotlivých dílcích je zobrazen počet kusů ovoce a číslo. Jablko pak např. hlásí- "dva žluté banány". Je to taková random hláška, ale pokud to rodič s dítětem využije jako hru a budou např. společně příslušný dílek hledat, určitě se s tím dá užít spousta zábavy. 

Vzhledově je hračka velmi povedená a i písničky jsou chytlavé- možná až moc, protože si je sama zpívám během dne několikrát. :grinning:. U této hračky opravdu platí pořekadlo- za málo peněz hodně muziky a s klidným svědomím ji mohu doporučit. Určitě se bude líbit.

#test_fisherprice

Čti celý článek
Strana
z 2
Předchozí Strana
z 2
Další