Salát z kozí nebo také husí nohy /jiný název pro bršlici/ je našlapaný vitamínem C od oddénku až po list. Zahrádkáři ji neocení, protože je to téměř nezničitelný plevel, ale lidé, kteří milují netradiční a hlavně zdravé saláty si ji vždy rádi připraví. Bršlice má velmi zajímavou, opravdu lehce pikantní chuť.
Kromě nejznámějšího vitamínu obsahuje také silice, třísloviny, hořčiny, organické kyseliny, tanin a chemicky nejasný aegopodin. Díky obsaženým látkám se jí daří rozpouštět nadbytečnou sůl v těle, což je prospěšné právě při léčení dny a revmatismu.
Salát zakapu dýňovým olejem, přidám mořskou sůl, čerstvě drcený pepř, přidám cherry rajčata, mozzarelu a trochu gorgonzoly. Je vynikající i ke grilovaným masům, pečeným bramborám jako příloha.

