Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
wosk
26. bře 2019
:bomb: Máme VELIKÝ BONUS na facebooku KidiZones a není pro něj třeba skoro nic udělat. Asi není pro každého... Jestli ale máte rádi (nebo rády?) odvaz a svalnaté, ne moc oděné chlapy, zkuste své štěstí a zapojte se ;o) Čas je jen do 31.3., protože o 3 dny později vás očekává divadlo Hybernia a Sixx Paxx :bomb:
Zobraz celou zprávu
wosk
Zpráva byla změněna 17. bře 2019
:mega: :bomb: Už zítra losujeme vstupenky :tickets: (5x3) na veletrh FOR KIDS. Zapojit se můžete do dnešní půlnoci! :clock12::stars:🤩 Na facebooku KidiZones :wink:

#forkids
Zobraz celou zprávu
wosk
14. bře 2019
Na facebookových stránkách KidiZones se můžete do neděle 17.3. zapojit do slosování o vstupenky na FOR KIDS (5 x 3 vstupenky)

A ještě jednou díky všem, co zadali nová místa, VŠICHNI už mají vstupenky odeslané. Prosím o kontrolu schránek, případně hromadné/promo či spamu. kdyby cokoliv, pište (sem/do zpráv....).

#forkids
Zobraz celou zprávu
wosk
8. bře 2019
Holky, všem moc děkuji za vaší skvělou účast. Vstupenky stále jsou... ALE:
pokud zadáte místo již vložené znovu, nemohu ho brát v potas, stejně tak pokud nebude nic vyplněno... Nezlobte se.... To raději nic nevyplňujte a nechte prostor těm, co fakt chtějí.
Zobraz celou zprávu
wosk
7. bře 2019
Waaaau, to je rychlost. První 2 vstupenky mají své majitele :slight_smile:
Díky a jestli jsme vás zaujali, sledujte nás. Letos o soutěže nebude nouze!
Zobraz celou zprávu
wosk
Zpráva byla změněna 7. bře 2019
OMLOUVÁM SE, I KDYŽ LÍSTKY JEŠTĚ JSOU, MUSÍM TUTO FORMU ZÍSKÁVÁNÍ LÍSTKŮ UKONČIT! VĚTŠINA Z VÁS TO MÁ NA HÁKU A ŘEŠÍ KVANTITU NAD KVALITOU, COŽ NEBYLO CÍLEM :frowning2: OMLOUVÁM SE VŠEM POCTIVÝM...
Chcete volňásky na FOR KIDS? Pokud zadáte nové místo vhodné pro děti na Kidizones.eu a pošlete mi na email sona@kidizones.eu váš nick na stránkách (a meil, pokud se bude lišit od toho, ze které píšete), pošlu vám na meil vstupenku. Co místo, to vstupenka! To jde, ne?
Nebo můžete dát like na facebooku stránce UrgentID (1like=1vstupenka).
Možnosti lze kombinovat!
(max. 4 vstupenky na osobu/nick/email)

EDIT: do vydání zásob!
EDIT2: zásoby jsou slušné :grinning:

#forkids
Zobraz celou zprávu
wosk
19. únor 2019
Budeme na FOR KIDS a už teď vím, že budeme mít volňásky. Jen nevím kdy. Kdo by měl zájem a nechtěl o ně přijít, sledujte nás na facebooku nebo na našich stránkách Kidizones.eu

#forkids
Zobraz celou zprávu
wosk
15. únor 2019
Víte, co je nového u nás na KidiZones?
:hourglass_flowing_sand: 5 dní do konce soutěže
:gift: o skvělé hry pro 3 nejaktivnější
:heavy_check_mark:️ bonusové losování pro všechny zúčastněné
🤫 psssst, na konci roku se sečtou body za aktivitu a nejlepší získá fantastickou A _ _ I T_ _ _ U 🤩:pencil2::heart:
Tak co, soutěžíte už s námi? Jestli ne, tak neváhejte!!!
Zobraz celou zprávu
wosk
12. únor 2019
Našel by se tady mezi vámi někdo, kdo by byl schopen/ochoten nám namalovat (=ilustrovat) omalovánku pro děti, 6 obrázků (pro někoho, kdo rád kreslí to nebude nic složitého - si myslím :slight_smile:). Je to pro neziskovku, takže za půl darma, pro dobrý pocit, či referenece (není problém uvést ilustrátora na hotovém výtisku).
Za nabídky do zpráv děkuji a nehlaste se všichni :rofl:🤪:upside_down:
Zobraz celou zprávu
wosk
23. led 2019
I letos se nám povedlo domluvit s Albi a máme na letošek hodně cen, tak bude hodně soutěží. :gift: A jako bonus bude i celoroční soutěž (o té se dozví všichni až v únoru) a ta bude o zajímavější ceny, hlavně o jednu velmi oblíbenou Albi věc :slight_smile: Letos jsme se snažili vybrat hry vhodné na cesty.
A když už jme u toho, znáte givt? Když si dnes nainstalujete jejich Pomocníka, podpoří KidiZones za každou instalací 30 Kč! Tak kdo byste chtěl udělat dobrý skutek, pojďte do toho! :heart: :clap:
Pomocníka jsem si stáhla už před Vánoc a vážně to funguje. Když nakupujete online :shopping_cart: (a kdo ne, že?), vždy vás upozorní, že můžete nákupem pomoct i neziskovce. A klidně pokaždé jiné :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
wosk
11. lis 2018
Nevím, jak u vás, ale u nás to Martinovi nevyšlo... Místo sněhu nám ale dovezl vypečené hry od Albi. I vy o ně můžete soutěžit! Budeme se snažit (pokud dopravce dovolí, žeano), abyste výhru našli pod stromečkem. Tak se neváhejte zapojit!
Více info najdete tady: https://kidizones.eu/documents/souteze/svatomar...
Zobraz celou zprávu
wosk
18. črc 2018 Čtené 14x

Když jsem zjistila, že budeme testovat kartáček a lahvičku byla jsem moc ráda. Hlavnímu testerovi, zdálo se, to bylo zatím šuma fuk.

Přišel balíček. Doma bylo "haló",že je pro miminko... jakože co mu přišlo? A proč ne nám? Tak mu aspoň starší byli velmi nápomocni při vybalování.

Tester byl nervózní a nejdřív trénoval bublinkovou fólii a všechny výplně v krabici. Nakonec se ale dostal až na dno a vylovil si kartáček i lahvičku.

Prvním zjištěním bylo, že lahvička i kartáček jsou kompatibilní a dají se do sebe strkat a míchat a bubnovat a vše, co vás jen napadne. A vlastně i nenapadne, neb malé děti nejsou svázany tím, co by se s čím mělo dělat.

Lahvička byla podrobena detailnímu ohlodání, oslintání, pádům z výšky i z "nížky", pádům na tvrdý povrch (a ne, nebylo to málo) i do měkkého. Byla myta doma, v polních podmínách, myčce nádobí. V jednu chvíli byla považována za ztracenou, ale našla se po dvou dnech v autě. A k mému překvapení v ní voda nesmrděla, ani neměla lahvička takový ten vnitřní slizký povrch. Lahvička přežila vše a není na ní znát sebemenší používání. Obrázky to ustály taky vcelku, nesmyly se ani nebyly ohlodány. Jedinou vadu na kráse jsem viděla v tom, že se nám parkrát povedla špatně zakroutit a mladý pán se zmáčel od hlavy až k patě. A taky z ní udělal krásně vylévací, když jí otočil vzhůru nohama a bouchal savičkou o zem tak dlouho, než byl obsah lahvičkypřítomen na zemi. Ještě že pije vodu :o) Oblíbenou byla i krytka savičky, ale neuměl si jí sám otevřít, pouze zavřít, takže probíhal trochu vztek...

Kartáček jsme vyzkoušeli také precizně. Dá se s ním hrát na topení, na vanu, na dveře, koupelnové skříňky... takže pro budoucí bubeníky je jako dělaný. Co se týče čištění zubů, tak i k tomu slouží dobře. Dobře se držel v ruce, neklouzal a k mému překvapení jej do pusy strčil jen asi 2x opačně, jinak stále správnou stranou. A jelikož měl doma další dva vzory, čistil dlouho a rád. Snad díky tomu bude mít zdravý a silný chrup. Aktuálně se derou na svět 3 stoličky, takže máme veselo.

Závěrem můžu říct jen, že s oběma výrobky jsme byli spokojeni a myslím, že jsme je otestovali pořádně. Neshledáváme na nich nic, kvůli čemu bychom na ně zanevřeli a můžeme je směle doporučit všem malým uživatelům i jejich velkým pomocníkům.

Kdybychom je netestovali, ale koupili si je, byla bych stejně spokojena.

#test_mambabycz 

#recenze

Čti celý článek
wosk
10. kvě 2018 Čtené 157x

Byla jsem vybrána a byla jsem nadšená z tohoto testování. Bylo mi jasné, že na kapesníčcích nezůstane nit suchá, až se jich zmocní ti naši malí ďáblíci...

ALE nedošlo k tomu, neboť se kurýr rozhodl nechat balíček na plotě, aniž by mi dal vědět nebo mě kontaktoval, takže si kapesníčky vyzkoušel někdo jiný... Bohužel

Takže jedinou fotkou z testování je foto od kurýra, jak to balíčku na plotě sluší :frowning2:

Čti celý článek
wosk
5. kvě 2017 Čtené 53x

Ráda bych se s vámi podělila, jak probíhalo testování výrobků k2r u nás doma.

Když jsem zjistila, že jsem byla vybrána, měla jsem velikou radost. Vzhledem k hromadám prádla, které doma generujeme byla možnost vyzkoušet něco nového zajímavou výzvou. A to nejen pro prádlo, ale i pro mě, co jsem vůbec ochotna podstoupit - případné obarvení prádla, kdyby si výrobce tak trochu vymýšlel…

Dokud jsme byli jen tři, bylo to prádlo víceméně na pohodu. Všechno spíš tmavé, kromě plínek, ale prostě docela dobře kompatibilní. Ale co se narodila dcera a syn začal chodit do lesní školky je to o fous zajímavější…. Přibylo dost růžové a bílé, taky i ostatní barvy nezůstávají pozadu, samozřejmě je od každé barvy pár kousků, takže čekat na naplnění pračky by byl holý nesmysl a plýtvání prostorem… Co se týče lesní školky, tak ta zase skýtá velké množství různých materiálů, které se perou – když pominu synovo oblečení, které čítá od funkčního spodního prádla, přes vlněné, outlastové i softshelové oblečení po přírodní materiály, které se na všech těchto částech mnohdy nachází, také kapsy, které se občas zapomenou vypráznit – kameny, písek, hlína, tráva a nezapomenutelné všudypřítomné bahýnko! a velmi oblíbené papírové kapesníky :o) Nemůžu taky zapomenout na manžela, který začal mít nějaký dress code v práci, takže přibylo košil a bílých triček...

Balíček přišel v pondělí krátce po poledni. Vydržela jsem neprat celý víkend, abych měla na čem testovat. Takže jsem se hned do balíčku pustila, rozbalila, vytřídila první pokusnou hromádku prádla a pustila se do něj.

Nejdřív jsem chtěla použít čistič pračky, ale pak jsem si řekla, že pro mé srovnání bude ideální vyprat pár praček tak, jak jsem zvyklá a až poté pračku vyčistit a sledovat případné rozdíly… Celkem jsem udělala 10 pokusů s různými výrobky i různě špinavým a barevným oblečením.

Prvním testovaným králíkem byl Colour Catcher+Stain Remover. Jedná se o bílý pytlík s nějakým práškem, který se přidává přímo do bubnu pračky. Po vyprání se z pračky vyndá, je prázdný a zbarvený dle barev, které zadržel. Tady jsem se držela trochu při zemi a proto nesmíchala úplně všechny barvy. Šlo spíš o tmavší s černou a pletené rukavice ze školky, které bývají vždy dost výživné a nikdy se nevyperou dočista... Toto praní dopadlo bezvadně, za mě na jedničku. Nic se neobarvilo, rukavice se vypraly krásně. I límeček u košile se jevil velmi čistě. Na ubrousku bylo vidět, že se činil a bez něj by bylo prádlo o něco tmavší... Prala jsem klasicky, jak jsem zvyklá na 40°C.

Druhým byl samostatný Colour Catcher, což je vlastně bílý ubrousek, který se přidá k praní a zachytává barvy místo ostatního oblečení. Tady bylo prádlo barevnější a něco málo tmavšího, co se nevešlo do minulé pračky. I zde byly na ubrousku tmavé stopy, které udržely barevné prádlo barevným a ne zašedlým. Tudíž i tento pomocník si zaslouží nejvyšší hodnocení, takže 1*.

Do třetice jsem připravila mým pomocníkům opravdovou výzvu – utěrky, bryndáky, hadry apod, prostě bílé a dost špinavé prádlo. Bylo tam i pár triček a záclony, které již ledacos pamatovaly (hlavně ty z chodby, přes kterou se v topné sezóně vynáší popel...). Tentokrát jsem si vybrala Intensive White+Stain remover. I zde se jedná o sáček, modrý, s práškem, který je po vyjmutí po praní prázdný a bílý (aspoň u nás). V tomto případě se i tento pomocník ukázal v tom nejlepším světle. Bryndáky (pleny s obrázky), které používáme již přibližně 5 let najednou prokoukly. Fleky zmizely, ty hodně staré vybledly, i když se nevypraly úplně. Věřím ale, že po několika praních by zmizely i ony. Staré triko, které jsem použila na vytření chodby se také jevilo hezky vyprané. Límeček u manželova trika jakbysmet. S touto pračkou si tento pomocník poradil, nicméně to nebyla poslední jeho zkouška, proto ještě nedávám konečnou známku.

A máme tady první várku z lesní školky, pračka s pořadovým číslem 4, takže zase Colour Catcher+Stain Remover, protože tady je to hlavně o skvrnách :o)) Tentokrát kvůli materiálům práno bez aviváže a sušeno mimo sušičku, aby se nezničily. I tady můžu říct dobrý, nicméně na takovou tu zažranou špínu to nepomohlo. Mohla být třeba o odstín světlejší, ale asi jsem čekala větší zázrak. Inu, nevadí, jedeme dál!

Vyfotit vyprané jsem nestihla, neb je toto oblečení hodně používáno a bylo třeba. Když jsem si to uvědomila, bylo pozdě, vypadalo v podstatě stejně jako před vypráním :o))

Pátou pračkou jsme se odvážila vyprat barevné prádlo s nově koupenými ručníky (a velmi velmi jsem věřila, že se nic nestane. Jako že se to neobarví, že ano…). I ty kytičkované kalhoty byly nové a prané poprvé. Takže Colour Catcher a bez ztráty kytičky! Uffff, přiznám se, že jsem si oddychla.

Šestou pračkou jsme se zbavili špíny po sobotní brigádě v lesní školce. Takže kromě dětského byly k mání také dospělácké zabahněné věci. Vzhledem k materiálu zase práno šetrně, bez aviváže i bez sušičky. A po kterém oblíbenci jsem na tuto spoušť zase sáhla? Jasně, Colour Catcher+Stain Remover. Jak vidno v naší domácnosti nejvyužitější pomocník. Škoda, že jich je v balení jen 5. Budu se muset podívat po nějakém větším… I tady vše proběhlo hladce, zažraná špína z let minulých zůstala na svém místě, ale jinak bylo oblečení hezky čisté i voňavé.

Jako na sedmého došlo konečně na dalšího pomocníka, kterého jsme tu ještě neměli (a ne, ještě stále to není onen na začátku zmiňovaný čistič pračky :o)) – Intensive White. Jedná se opět o ubrousek v modré barvě, který se přidává k prádlu. Rozhodla jsem se, že mi pomůže vyprat miminčí bílé věci, včetně peřinky a takových těch klasických zavazovacích košilek ještě po nás. Faktem je, že prádlo bylo po vyprání hezky bílé, nicméně ty kusy, které byly zažloutlé a staré, tak takové i zůstaly. Dobrá, řekla jsem si, vymyslím, jak s tím naložím dál.

Takže začnu tím, že bych konečně po tom všem mohla vyčistit tu pračku. No ne? Tak jdem na to a číslo 8 v pořadí vyhrálo právě to čištění s přípravkem Washing maschine Cleaner 3in1. Podle návodu jsem vysypala jeden ze dvou sáčku v balení do bubnu pračky a pustila jí na program na 60°C. Po skončení programu mě čekala voňavoučká svítící čistá pračka.

Tudíž jsem si řekla, že zkusím udělat bílé košilky bílými a tudíž musím být „tvrdší“ a použít Intensive White+Stain Remover. Na krabičce píšou: Bělící efekt a odstranění skvrn. Tak co by mi mělo pomoct, když ne tohle, že? Faktem je, že bílá byla hezky bílá, nicméně ty staré zažloutlé fleky zůstaly. A to jsem prala, stejně jako poprvé, na 60 (a ne na 40, jak jsem zvyklá). Takže mi zrovna tento pomocník moc nezaimponoval. Asi jsem čekala víc.

A poslední pračku si zase vysloužil můj oblíbenec na odstranění skvrn a zabránění obarvení. Byli jsme totiž na čarodějnicích a bylo tam úžasné bahno, které děti lákalo jako magnet, takže netrvalo dlouho a madam měla nohu až ke koleni hnědou :o)) Očičková záplata na synovo koleni taky docela zhnědla, ale tady vidím jako hlavního viníka písek. Každopádně tady to dopadlo dobře, nic se neobarvilo a veškerou barvu navíc pohltil sáček, o čemž vypovídá jeho výsledná barva.

*hnědé fleky jsou od barvy, která nejde vyprat. 

Kdybych to měla shrnout.

Čistič pračky, Washing maschine Cleaner 3in1, uspěl nepochybně. Pračka se leskla a voněla. Máme hodně tvrdou vodu, takže je potřeba se o pračku nějak starat.

Colour Catcher a Colour Catcher+Stain Remover uspěli také na 1*. Žádné prádlo se mi za celý týden neobarvilo, byť bylo úplně nové a práno poprvé. Prádlo také hezky vonělo. Věřím, že kdybych CC+SR používala při každém praní věcí z lesní školky, prokoukly by a i ta zažraná špína by se uvolnila. Nejspíš to zkusím…

Intensive White a Intensive White+Stain Remover také nebyly špatné. Přijde mi, že bílá byla bělejší, nicméně jsem trochu čekala, že i ty zažloutlé staré skvrny na košilkách po mě pustí, obzvláště s pomocí IW+SR. Možná kdybych to zkusila ještě několikrát, nevím. Bílého prádla moc nemám (snažím se mu vyhýbat), takže zbylé zásoby mi vydrží ještě nějakou dobu, a poté se rozhodnu jestli a jaké budu používat i nadále.

Taky se mi líbí, že obsah každé krabičky je jinak barevný, takže když mi budou pomáhat prát děti, dokážu dohledat, ze které krabičky malého pomocníka vytáhly a jestli je to ten správny a právě potřebný.

#test_k2r

Čti celý článek
wosk
28. dub 2017
#test_k2r jste zvědaví, jak výrobky k2r fungují? Malá ukázka toho, co jsem zkoušela s jejich pomocí vyprat... výsledky i s více fotkama se dovíte v konečné recenzi...
Zobraz celou zprávu
wosk
24. dub 2017
#test_k2r Dneska dorazil kurýr s "nadílkou" a první pračka s novým pomocníkem už je za mnou. Zítra pokračujem :wink:
Zobraz celou zprávu
wosk
19. dub 2017
#velikonocni_pohlednicovy_kolotoc

Tak nám včera dorazily další dvě pohlednice. Moc děkujeme, holky @luca.s a @lenice31
Zobraz celou zprávu
wosk
Zpráva byla změněna 13. dub 2017
#velikonocni_pohlednicovy_kolotoc

Děkujeme @panihk i @nurbanu (zajíček poměrně brzy ztratil dceřinou rukou svůj ocásek, ale pořád si s ním hraje, moc se jí líbí :o)) za pohledy. Syn chodí vyhlížet ke schránce a pořád se ptá, kdy přijde další. Moc rád dostává poštu :grinning:
Zobraz celou zprávu
wosk
9. bře 2017 Čtené 39x

Velmi mile mě překvapilo, že jsem byla vybraná pro testování zubní pasty Zendium Complete Protection. A ráda se s Vámi podělím o své dojmy.

Po této pastě už jsem koukala delší dobu, jak v dospělé, tak v dětské verzi, neb máme se zuby docela problém, stejně tak i manžel a ráda bych, aby se toto dětem vyhnulo, a proto se je snažíme vést ke správné zubní hygieně (i když někdy je to o nervy – hlavně moje :o))

Prvním překvapením byla velikost krabičky, ve které přišla jedna téměř nedobytně zabalená zubní pasta. To bylo radosti, prohrabávat se zelenými polystyrénovými mašličkami a hledat poklad!

Druhý překvapením pro mě bylo, že na testování pasty je pouhý týden. Přišlo mi to docela málo na to, udělat si pořádně obrázek o tom, jaká pasta je při delším používání.

Po vybalení pasty z krabičky padla pasta hezky do ruky. Je menší a širší než ostatní pasty, na které jsem zvyklá, což oceňuji zejména proto, že hezky stojí na umyvadle a nepadá do něj stále znova a znova. Když jsem jí otevřela, hezky voněla.

Hned večer jsem jí poprvé vyzkoušela. Chuťově je pasta příjemná, spíš neutrální než nějak výrazná, příliš nepálí, překvapivě je bílé barvy. Pění poměrně málo, na což jsem zvyklá z jiných past, takže v tomto ohledu mě nečekalo žádné překvapení ;o) Jsem zvykla po vyčištění zubů už nejíst (nehledě na to, že se to asi nemá, tak mi to po pastě moc nechutná), ale tady jsem to vyzkoušela a neměla jsem pocit, že by chuť jídla byla pastou nějak ovlivněna. I voda po čištění chutnala dobře.

V současné době trpím hodně na krvácení dásní a můžu říct, že za poslední týden se toto velice zlepšilo a krvácení je minimální nebo žádné.

Slíbila jsem, že zapojím muže a tak se také stalo. Jak že mi to včera shrnul? Hmmm, pasta. Nejásal, ale ani nenadával, takže v finále dobrý i u něj. Jediné co zmínil, že jej pasta trochu pálí na jazyku, což mě docela překvapilo, ale proč ne, že, 100 lidí, 100 chutí.

Kdybych to měla shrnout, tak jsem byla s pastou spokojena. Zdá se, že na krvácení dásní pomohla a uvidíme, jaké to bude, až jí budu používat déle, 5 dní je opravdu málo. A určitě vyzkoušíme i dětskou verzi.

Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit a vyzkoušet něco nového.

#test_zendium

Čti celý článek
wosk
27. únor 2017
#test_zendium
Tak i já jsem rozbalila a vesele testuju :o)
Zobraz celou zprávu
wosk
9. únor 2017
Včera nám dorazila zásilka plná krásných věcí... tady přidávám malou ukázku ;o))
Zobraz celou zprávu
wosk
25. črc 2016
I vám tady bych chtěla poděkovat, že jste se zapojili do projektu KidiZones, kde se od spuštění v dubnu, povedlo najít více než 200 míst vhodných pro rodiče a (hlavně pro) děti :o))
Není to zaměřeno jen na ČR, což podtrhává fakt, že zadaná místa jsou již v 7 zemích. Doufám, že jste nezapomněli a na svých dovolenkových toulkách zadávate nová místa, které jste objevili. Léto a počasí nahrává koupání, tak šup sem s místy, kde se dá dobře vykoupat. Určitě jste taky někde bydleli, což přidat tip na nějaký kemp vhodný pro děti nebo nějaký penzion či nějakou cizinu? Každé vámi zadané místo může pomoci někomu dalšímu a navíc zde i vy můžete najít inspiraci na další výlet :o))
Pokud byste se chtěli na tomto neziskovém projektu podílet, budeme rádi za propagaci v rámci vašeho okolí, potažmo pokud jste jazykově vybavení, uvítáme pomoc při překladu do jiných jazyků (textu není moc, ale chce to jazyk umět, aby to mělo hlavu a patu...)
Pokud byste také měli kontakt na někoho, kde by se dal vyvěsit plakátek (herna, kemp, penzion, koupaliště...), prosím napište mi zprávu - jedná se o místa, kde by to oslovilo další rodiče, aby byla spousta míst na výběr.
Děkuji, že jste dočetli až sem a doufám, že se všichni brzy sjedeme na: https://kidizones.eu
Zobraz celou zprávu
wosk
23. dub 2016
Ráda bych Vám zprostředkovala zprávy z bojiště https://kidizones.eu. Snažili jsme se zapracovat na web všechny vaše podněty. Díky za ně všem. Myslím, že i někdo odtud už přispěl :o))
Nově jsme doplnili web o:
- můžete vložit k místu jeden obrázek, kde dochází automaticky k rozmazání obličejů - pro bezpečnost našich dětí (obličeje se rozmažou v případě, že jsou dost veliké a bylo by dítě poznat. Na námitku, že jedno foto v mnoha případech nestačí - zkuste vyfotit to nejzajímavější :o))
- můžete zadat "wifi free" k místu (pro ty, co musí být stále online)
- můžete vložit odkaz ke každému místu
- když hledáte místo, označí se hledaný radius kruhem na mapě
- můžete si přidat místo do oblíbených
- můžete si zobrazit v položce -Moje KidiZones- (pod přihlašovacím jménem) svoje vložená, navštívená a oblíbená místa
- geografický report aneb přehled všech míst ve světě
- optimalizace SEO
Pokud Vám ještě něco chybí, pište, budeme se snažit udělat web tak, aby vyhovoval co největšímu počtu lidí spřízněnými s dětmi :o)
Ještě jednou díky za váš čas, vložená místa i všechny vaše podněty!
Zobraz celou zprávu
wosk
4. dub 2016
Dovolte mi, abych vám představila projekt, který jsme vymysleli s manželem a spolu s několika kamarády začali realizovat. Najdete ho zde: https://kidizones.eu. Manžel po večerech programoval, já do toho spíš jen kecala :o)), kamarádi (i já teda) zadávali místa, až nakonec dnes spouštíme veřejně mobilní webovou stránku. Je určena pro všechny, kteří jsou s dětmi a někdy se dostanou do situace, že neví, kam s nimi. Vytvořili jsme proto stránku, kde každý z vás může zadat místo vhodné pro děti a také tam taková místa může najít. Cílem je, abyste při návštěvě cizího města našli restauraci, kde se v klidu s dětmi najíte, nalezli poblíž dětské hřiště nebo v případě nepřízně počasí věděli, kde najdete nějakou hernu. Speciální kategorii má pak lyžování, plavání a ubytování s dětmi. Jde o to zadat místo, které znáte, máte vyzkoušeno a ne jen něco opsat z netu, to pak nefunguje… Tento projekt je vymyšlen a realizován jako neziskový, založený na solidaritě (já zadám, co vím a naopak mi pomůže místo, které zadal někdo jiný). Pevně věříme, že se bude líbit, že najde své příznivce a hlavně že splní účel. Testování stránek sice proběhlo, ale protože ani my nejsme tvorové neomylní, můžete objevit něco, co nebude fungovat správně nebo se vám nebude zdát… Pro tyto případy je všem k dispozici email (v patičce webu), na který můžete napsat, oč jde a my s tím něco uděláme (nebo to aspoň zkusíme. Dámy a pánové, jestli vás to zaujalo, zavítejte na stránky anebo alespoň šiřte dál, to že to nezaujalo vás, neznamená, že to nezaujme ostatní :o)
Zobraz celou zprávu
wosk
9. bře 2016
Tak a je to tu.... nemožné se povedlo a světlo světa spatřila aplikace/webovky, na kterých manžel pracoval. Jsem moooooc ráda. Spustili jsme první vlnu testování, jem zvědavá, jaké vychytá mouchy (jestli tam teda nějaké jsou)... Jinak už smím prozradit i adresu :o) https://kidizones.eu
Zobraz celou zprávu
wosk
29. únor 2016
Musím se vám pochlubit, holky… Už nějakou dobu tráví manžel skoro všechen volný čas (hlavně večery :o( ) práci na pc, aby vytvořil aplikaci/webovky, které pomohou rodičům a všem, co tráví čas s dětma. Myslím si, že to bude fakt super. Ještě to nechce pouštět ven, ale když vidím, jak se z ničeho stává něco, tak z toho mám takovou radost, že to musím někde ventilovat :o)) A kde jinde než tady, když už je vývoj skoro u konce a porodní bolesti se blíží, že??? Jste zvědavé, stejně jako já, jaký bude výsledek?
Zobraz celou zprávu
wosk
21. srp 2011
Mrňouskův pokojíček 56 fotek
wosk
18. črc 2011
Co se mi líbí... 6 fotek
wosk
26. čer 2011
Pořizujeme... 42 fotek
wosk
23. čer 2011

21. listopadu - 23. prosince

Zamýšleli jste se někdy nad tím, co musel umět střelec v dávnověku? Zkoušeli jste někdy vzít do ruky luk a šíp? Jestliže ano, pak asi víte, že k pevnému uchopení luku a na pnutí tětivy je třeba značné síly, zpevnění celého těla i ruky a rovněž hbitosti. Aby byl lukostřelec schopen zamířit šíp, musí umět soustředit svou pozornost na cíl a ztotožnit se s ním. Pak zpružní ruku a celé tělo, čímž jim dá určitou lehkost a hravost, která uvolňuje ruku mistra a zbavuje ji křečovitosti učně. Teprve tato úžasná souhra mu umožní zasáhnout cíl. Kolik je mezi námi v současné době takových, kteří ovládají střelbu lukem? Asi ne mnoho. Avšak v lidech narozených ve znamení Střelce jsou všechny tyto vlastnosti v nějaké míře zabudovány.

Něco z nich jistě má i váš malý Střelec, který je zatím zcela odkázán do vaší péče. Možná jste se zaradovali z tohoto zjištění, možná, že už jste to dávno poznali z jeho jasného a cílevědomého pohledu. Jako by někde za očima či hluboko v sobě měl napjatou tětivu luku a vyčkával na správný okamžik, kdy má zacílit a vystřelit - aby navázal kontakt s vámi, s kýmkoliv, s veškery"m světem, s celým vesmírem, který touží poznat, a toto poznání je jeho cílem. Všemu je otevřený, neboť jeho mysl je mnohostranná, lačná vědění. Obvykle nemíří na ledajaké cíle; je-li dobře vybaven, vybírá si ty nejvyšší. 

Může mířit až do nebes, kam stoupá jeho ohňový živel, k němuž znamení Střelce náleží. Jeho žhnoucí energie mu dává schopnost planout, zapálit se pro věc, zapalovat a podněcovat druhé, a také schopnost tvůrčím způsobem přetvářet věci, myšlenky, lidi i sebe. Prastarým symbolem Střelce je kentaur, kterého vidíte na obrázku: půl zvíře - kůň, půl člověk. Vyjadřuje skutečnost, že každý člověk má v sobě část zvířecí a část lidskou. Ta zvířecí by měla dávat sílu a vnímavost lidské polovině - vyšším citům, vůli a rozumu, které mají naopak zvířecí polovinu usměrňovat, přetvářet a zúrodňovat. Jeho čtyři nohy stojící pevně na zemi, symbolizují Střelcův vnitřní živel - zemi. Ta usměrňuje a dává řád jeho jednání, citům, vůli i myšlení, poskytuje tedy schopnost uvážlivě je řídit a koncentrovat. Tak se stávají ostře účinnými a jasnými, jako laserový paprsek. Zvířecí vybavení mu však zůstává, především vnímavost a intuice. Není divu, že může být tak dobrým střelcem.

Jako většina zvířat i Střelec patří do stáda. Potřebuje se setkávat s ostatními lidskými zvířaty, aby se stal člověkem. Proto je tak družný. Ještě je miminkem uzavřeným v kočárku, a už přitahuje kolemjdoucí svým zářivým projevem. Jakmile se nad něj skloní, hned se s každým kamarádí, směje se na ně z radosti, že je vidí a může si s nimi povídat. Zpočátku pouze svým "gr" a "erú" či jinými zajímavými výrazy dětské řeči. Později si bude povídat o čemkoliv, aby byl s nimi. Hlavně jej budou zajímat různé jazyky, aby se domluvil i s cizinci a mohl poznávat celý svět, i jeho nejvyšší hodnoty, filosofii, vědu a náboženství.

Necháte-li jej o samotě, pak strašně naříká. Je stejný jako jiná mláďata, koťata či štěňata, která potřebují cítit dotek a teplo mámina těla, její laskající mazlivě něžné olizování i hravé a výchovné ťápnutí tlapkou či lehké stisknutí zuby. Malý Střelec, více než jakékoliv jiné dítě, potřebuje poznat, že je v bezpečí vaší ochrany, péče a lásky tím, že vnímá vaše projevy - váš pach, pohledy, zvuky, slova a jejich melodii, doteky, přitulení a pochování podobně, jako se malé štěně potřebuje pohodlně zatulit do starého svetru svého pána, nebo se uvelebit v jeho klíně. Takové štěně vám dá patřičně najevo svou spokojenost z jistoty a vašeho laskajícího vyzařování tím, že vás olízne, nebo si s vámi začne hrát s odkrytým bříškem, což udělá pouze tehdy, má-li pocit bezpečí. Nemá-li dostatek takového blízkého lidského kontaktu, zatulí se do měkkého polštářku nebo se přitiskne k plyšovému medvídkovi, jejichž teplo a měkkost mu vytvářejí náhradní pocit bezpečí, za chybějící laskavou mateřskou náruč. Tu má ovšem nejraději.

Své věci řeší jako střelec: přímočaře, nedělá s nimi žádné okolky. Probudí-li se sám v postýlce, namíří si to rovnou za vámi - tam, odkud uslyší, že se smějete a povídáte si s druhými. Tam se u vás stulí a usne v teple vaší náruče, ukolébán příjemnou melodií lidských hlasů. Jestliže mu nedovolíte, aby si k vám vlezl, přinese si svůj polštářek či medvídka, aby se měl do čeho zatulit. Zůstane-li pro něj vaše náruč často zavřená a on bude odkázán na medvídka či polštářek, přestane vás vyhledávat. Nedovolte, aby k tomu došlo; malý Střelec vám dá šanci pro svou lásku pouze jednou za život, ve svém dětství.

Od malička na vás nadšeně mává svým otevřeným srdcem, neboť zoufale potřebuje, abyste jej měli rádi pro jeho poctivou přátelskou osobu. Takto oceněného šťastného střeleckého chlapce poznáte podle toho, že si vyrazí třeba do polí, možná bos, a přitom si bude spokojeně pohvizdovat na vlastnoručně vyřezanou píšťalku. Koho potká, s tím si přátelsky popovídá, nebo ho alespoň vesele pozdraví. Vytváří si tak kolem sebe příjemné lidské prostředí, které nezbytně potřebuje k životu. Kdybyste mu neodpověděli na pozdrav, nebo dokonce na něj nevraživě zavrčeli, bude to pro něj bolestivé zklamání.

Střelecké děti jsou obvykle přímé a čestné, potřebují však, abyste s nimi také tak zacházeli. Pokusíte-li se být vůči ním stejně poctiví a čestní, jako jsou oni, budou ctít vaše pravidla a bude jim velice záležet na tom, aby vás poslouchali a plnili vaše pokyny. Jste-li si jisti, že máte pravdu, když za něco Střelce kářete, prosím vás, vysvětlete mu to pravdivě a spravedlivě. Nemáte-li pravdu, připusťte svou chybu. Vaším bezprávím by mohl velice trpět, dokonce si vypěstovat neurózu. Znám jednu maminku, kterou trápily neustálé konflikty s jejím dorůstajícím synem natolik, že vyhledala pomoc v psychologické poradně. Zde přišli na to, že nedostatečně objasňuje svému synovi, co od něj chce, a tak dochází k nedorozuměním, když vyžaduje přesné plnění svých příkazů. Byla moudrá a uvědomila si, že chyba není v něm, ale v ní. Od té doby, co se s ním snaží o všem jasně a logicky domluvit, má radost, jakého má báječného syna, který přijímá její argumenty, jsou-li mu srozumitelné. Pak je na něj spolehnutí. Střelec prostě neumí být mlčenlivým otrokem nelogických rodičovských rozmarů.

Prozradím vám proč. Střelci se totiž obvykle rodí jako vyzrálé bytosti. I když jsou ještě malé, nejsou to žádná bezmocná miminka, ale vaši partneři. Možná, že jste si i vy mnohokrát řekli, že "ten váš malý má řeči jako dospělý a on jím skutečně je, někdy je vyzrálejší, než jeho vlastní rodiče.

Znamení Střelce vládne nejmocnější šťastná planeta Jupiter, který mu přináší přízeň bohů i lidí. Nedostává ji však zadarmo, ale jako důsledek svých dobrých skutků, své poctivosti a čestnosti, za které získává ocenění a ochranu mocných. Projevuje se to tak, že obvykle nalezne toho nejlepšího, koho právě potřebuje, přicházejí mu ty věci, které potřebuje, prostě jeho cesta bývá usnadňována a zdobena úspěchy. Pomozte vašemu střeleckému dítěti, aby si tyto vlastnosti mohlo pěstovat za vašeho přispění. Připravíte mu tu nejlepší životní cestu. Podstatou vaší autority však musí být poctivá hra. Jestliže ji nebudete hrát a jeho poslušnost si budete vymáhat podle svých rozmarů křikem a bitím, váš Střelec bude stát na svém. 

Samozřejmě, že vám logicky a pravdivě vysvětlí proč, oháněje se svou poctivostí. Jestliže vy budete přesto trvat na své nepravdivé hře, on ji snadno prohlédne a bude se proti ní vzpírat celým tělem i duší. Ztratíte tak jeho úctu a on brzy odejde z domu. Obrňte se tedy trpělivostí a vysvětlujte mu pravdivě vše, nač se váš malý nebo už dospívající Střelec ptá. Pokud něco nevíte, nezastírejte mu to. On vám Třeba za nedlouho sdělí, jak to opravdu je.

Jak říká Linda Goodman: "Zvídavost Střelců snad nemá hranic. Od nejrannějšího věku, kdy začínají mluvit, zkoumají svět. Ptají se: "Proč se nemá sahat na kamna? Proč se kazí po bonbónech zuby? Proč se musí psát Ježíškovi, když všechno ví? Proč si s tatínkem říkáte, že je dědeček pod pantoflem? A kde má ten pantofel?" Takové otázky se netrhnou přes oběd, svačinu i večeři. "Kdy ti medvídek řekl, že jsem snědl ten bonbón? A proč nikdy nemluví se mnou jako s tebou?" Ano, většina otázek těchto dětí míří proti přetvářce dospělých, proti jejich nadsázce či přímému klamání. Nevyřešíte to, začnete-li křičet: "Už buď, proboha, zticha. Řekneš-li ještě jednou proč, dostaneš pohlavek!" Pak vám malý Střelec vystřelí slabým hláskem přímo do očí: "A ploč nesmím zíkat ploč?" Později přijdou jiné otázky: "Proč musím být doma v určitou hodinu, když říkáš, že mi věříš?" (A vy mu budete skutečně věřit, nebo byste mu věřit měli.). "Co záleží na tom, co si lidé myslí? Dáš víc na to, co říkají lidé, než co řeknu já?""

Jejich otázky nejsou mnohdy snadné, často uhodí přesně hřebík na hlavičku a očekávají, co vy na to. Můžete-li, uspokojte je hned v zárodku, nebo se dostanete do zapeklitých situací. Nespokojí se s odpovědí, že to tak ve světě chodí, nebo proto, že to tak dělají druzí. Společenské zvyklosti před nimi neobstojí. Mají svou představu o mezilidských vztazích a o tom, jak by to mělo ve světě být, a tu těžko kdy opustí. Budete-li od nich vyžadovat, aby přijali určitá pravidla slušného chování, vysvětlete jim pravdivě, že jejich dodržováním získají dobrou povést. Na to slyší, neboť čest a dobrá pověst mají pro Střelce vysokou hodnotu.

Často se mluví o šaškovitém Střelci, a to proto, že mu nevadí dělat si ze sebe legraci, obléct se do cárů a pomalovat si tvář. Jen když vy budete veselí a odložíte svůj smutek. Vaše trápení či skleslost jej téměř dusí, a tak vás musí nějak pozvednout. Třeba se slzami v očích, když na něj neberete dostatek zřetele. Tyto děti mívají velmi trefné postřehy-od toho jsou přece Střelci! Takže si s nimi můžete užít dost legrace.

U Střelců, v jejichž horoskopu není dostatek harmonických aspektů, se jejich schopnost zacílit bude projevovat jako slon v porcelánu. Tím, že ji ještě dobře nezvládli, strefují se sice přesně, ale nešikovně a necitlivě. Zasáhnou-li necitlivým slovem vaše bolavé místo, pak, aniž si to uvědomí (na rozdíl od Štírů) rozbíjejí nejcennější vztahy. A stejně tak i věci - ne schválně, následně jsou z toho samozřejmě nešťastní. Nechtěli vám rozbít tu starou čínskou vázu, kterou jste tak milovala, oni vám do ní chtěli dát jen květinu a udělat radost. 

Netrestejte je za to prosím. Takovou holčičku pošlete raději do rytmiky a chlapce na Aikido, nebo do nějaké podobné aktivity, kde se naučí zvládat lépe své pohyby. Pro jistotu však mějte stále po ruce lékárničku, abyste mohli ošetřit jejich zraněná kolena, i pro svá srdce.
Největší ránu vaše srdce dostane, až váš střelecký miláček začne usilovně vyžadovat svobodu. Nebraňte mu v ní a pusťte jej do světa. Ten je jeho prostorem, ne čtyři zdi vašeho bytu, které ho dusí. Stejně se tomu neubráníte. Vždyť už to znáte, najednou se ztratí, ani nevíte jak.

Střelec je světoobčan. Je jako námořník, který musí zbrázdit celý svět, zastaví se v každém přístavu a všude si udělá kamarády, aby se tam cítil doma. Nebojte se o něj: on je opravdu doma v celém světě, nemůže se tam ztratit. I když ani nenapíše, ani nezavolá-náhle se opět objeví a diví se, že se vám po něm stýskalo.

Ptáte se, jak se pojistit, aby se vám neztratil úplně? Ustupte od toho co mu vadí: jak od své snahy připoutat ho k sobě, tak i od svých malicherností a hašteřivosti, které ho vyhání z domova. Najde-li u vás pochopení pro svou čestnost a poctivost, pro vysoké morální hodnoty, podle nichž si vybírá své někdy podivné přátele a spřádá své sny, bude se k vám vracet rád a častěji, aby obnovil vaši vzájemnou lásku a potěšil vaše i své srdce. Jinak zůstane raději se svým polštářkem nebo medvídkem či se svým přítelem, který mu věří a umí ho ocenit.

Střelecká zvídavost je dobrým předpokladem pro studium, které bývá pro tyto děti objevnou hrou. Většinou chodí rády do školy, pokud v ní nenarazí na příliš tvrdý dril, který by mohl omezovat jejich duševní rozlet a necitlivě potlačovat neposednost těchto hravých štěňátek. Svou ohnivou energii nejlépe uplatní ve sportu, pro nějž mají opravdové vlohy a v němž si tříbí své tělo, ducha i cit pro správnou hru. Lyžování nebo jízda na kole jim umožňuje polykat kilometry a dostat se dál do světa. Turistika a šplhání po horách pro ně odkrývá nové pohledy a vede je jejich směrem - vzhůru. Ve fotbale či volejbale mohou uplatnit nejen svou hbitost a postřeh, ale i schopnost přihrávat druhým. Láká je snad každý sport, včetně střelby, šermu a plavání. Také skauting je vhodnou půdu pro tříbení různých střeleckých dovedností a hlavně naplňuje jejich potřebu družnosti a čestného jednání.

Můžete-li, dopřejte svým střeleckým dětem moderní školní výuku, která nesetrvává na bezduchém memorování pravidel, ale využije střeleckou bystrost a schopnost samostatného uvažování a bude také rozvíjet jejich dobré vyjadřovací schopnosti. Potřebují studovat cizí jazyky, které jim obvykle nedělají potíže a stejně tak dobře se vypořádají s výpočetní technikou. Není snad žádná oblast, v níž by se neuplatnili. Čím je vyučování zajímavější a čím víc je zatahuje do hry, tím jsou lepšími a šťastnějšími studenty. Je-li však jejich bohatá představivost stále deptána a oni musí jen tiše sedět, hasne jejich zápal a zájem o školu. Narazí-li ještě k tomu na křivdu, či chybí-li jejich učitelům smysl pro fair play, pak budete mít se školní docházkou těchto dětí asi značné potíže. V takovém případě hrozí nebezpečí, 2e se naučí i podvádět, neboť se začnou domnívat, že na čestné hře nezáleží. Když jim učitel nevěří, tak proč by se měly o cokoliv snažit? Dejte si pozor, abyste stejnou chybu nedělali také doma. Nenajdete-li lepší učitele, budou se snažit ze školy co nejdříve odejít a začít pracovat. Bude to pro ně vysvobození i šance najít lepší terén pro své uplatnění.

Možná vás překvapí prosbou, zda by mohli chodit do náboženství. Umožněte jim to, potřebují pronikat hlouběji do základů naší kultury. Nebo začnou dělat jógu, která jim umožní hlubší sebepoznání, ale mohou také vyhledávat různé sekty. Neomezujte je, snažte se však s nimi hovořit o všem, s čím se tam setkají, a moudře, ale citlivě usměrňujte jejich hluboký zájem o věčné pravdy. Jejich idealismus je může vést k touze vstoupit do kláštera, stát se knězem nebo misionářem v daleké zemi nebo vstoupit do politiky. Stejně tak je mohou přitahovat anarchisté, nebo ekologicky či mírově zaměřená hnutí. Než najdou svou osobní Cestu, mohou projít různými společenstvími a církevními sbory. Nenechte je v tom samotné a snažte se jim pomoci hledat tu správnou míru v uplatnění jejich idealismu, aby nesklouzly do fanatismu.

Vy už víte, že váš Střelec míří k těm nejvyšším cílům, takové lidi tento svět moc potřebuje, a také oni potřebují mít zač bojovat. Než si najdou to pravé místo pro své působení, pomozte jim, aby svůj laser a své báječné schopnosti nerozdrobili do příliš mnoha ideálů a iluzí, z nichž by mohly zbýt jen trosky pro jejich budoucnost. Dopřejte jim raději, ať napřed poznají jiné země a zkusí se v nich uplatnit.

Brzy, možná už v mateřské školce, zjistíte, že se váš střelecký chlapec či holčička zamilovali. Jejich otevřená srdce jsou přímo vystavena pro radostná láskyplná setkání. Zamotají asi mnoha dívkám či chlapcům hlavu než tito pochopí, že je to jen hra, v níž si Střelec zkouší svou mužnost či ženskost. Jenže střelečtí hoši i dívky se strefují přímo do srdce, pak ale neví co počít s tím, co rozpoutali. Proto se snaží z této hry co nejrychleji vycouvat. To může být také důvodem jejich touhy vstoupit do kláštera. Veďte je od malička ke správné míře zodpovědnosti za vztahy, které vytvářejí, a co nejdříve jim odhalte oblast potřebné prevence. Nechtějí se nechat brzy vtáhnout do uzavřeného svazku, neboť potřebují velkou dávku svobody; vždyť toho mají tolik k objevování. Na svatbu a vnoučata si budete muset nejspíš delší dobu počkat. Hlavně se snažte, aby nemuseli v raném milostném románku hledat náhradu za vaši nedostatečně projevenou lásku a pocit jistoty, jako tomu bylo s medvídkem či polštářkem. Pak by mohli příliš brzo zjistit, že z takového přístavu se nedá tak snadno odjet do jiného.

Rovněž je od malička učte hospodařit s penězi. Díky jejich vzletným cílům jim někdy unikají přízemní věci, mezi které mohou patřit i hmotné statky. Stejně jako se učí v tréninku zacházet se svým tělem, musí se naučit znát hodnotu peněz. Někdy na to přijdou až tehdy, když utratí za něco jiného všechny peníze, které jste jim dali na školní potřeby, a už nemají, za co by si koupili potřebný sešit. Pozor, nedávejte jim další peníze, tak byste mohli pokračovat do nekonečna. Utratí-li všechno za bonbóny a zmrzlinu místo, aby si zaplatili obědy, neuškodí jim, budou-li mít trochu hladu, nebo si doma namažou chleba. Důsledky svých chyb musí pocítit na vlastní kůži, jinak by s tím zápolili, až do dospělosti, a to by už mohlo být pozdě.

Teď už víte, jak chrabré srdce má váš ohnivý Střelec, který směřuje k nejvyšším metám. Bude si trénovat svou sílu ve sportu a tříbit ji v čestném zápolení se soupeři - i s vámi. Škádlete se s ním, hrajte s ním hru na soupeře. Dejte mu k tomu dostatek prostoru i vaši důvěru, on ji určitě nezklame, bude-li vědět, že opravdu stojíte za ním. I s takovou dávkou štěstěny, jakou má on, to nebude snadná cesta, než se stane knězem, diplomatem, astronautem či dělníkem tam, kde je ho třeba. Má-li jí projít jen s malými oděrkami, jeho kentauři tělo se musí odrážet od pevné země, kterou je jistota vaší lásky. Pod ochranou jejích křídel projde bezpečně deštěm, hromem i blesky životních bouří, zakusí na vlastní kůži paprsky výsluní, v němž jeho sny mohou dozrát. Pak jistě nalezne své místo na Slunci, z něhož bude dále zářit jeho veselý optimismus a otevřené srdce na kolemjdoucí, kteří se s ním rádi zastaví a popovídají.

Čti celý článek