Co dáváte na bradavice?

kacuda
1. bře 2018

Zdravím vás holky, potřebovala bych poradit, co dáváte na bradavice, hlavně aby to nebylo bolestivé jak je dusík u kožního? Děkuji za info.
Katka

priefi
1. bře 2018

Nekdo dava slupku od bananu, ale zkusenosti s tim nemam. Pak je jeste bylinka vlastovnicik, ale tu ted v zime nesezenes 😅 kdyz tak zkus strycka googla, ten vi vsechno 😆

z_kopretinka
1. bře 2018

V lekarne duofilm.

aidelina
1. bře 2018

Kup si Duofilm. Chvíli to trvá, než bradavici umoříš, ale nebolí to a funguje.

z_kopretinka
1. bře 2018

@aidelina souhlasím, trvá, ale funguje. Já bojovala strašně dlouho a nakonec litovala, že jsem s tím vůbec šla k dr. Vypálení bolelo příšerně a do měsíce se to vrátilo a ještě ve větším rozsahu. Zatla jsem zuby a šla na pálení znovu. To už bolelo pekelně, sotva jsem došla domů. Opět to pak bylo ještě horší. Další pálení jsem odmítla, protože jsem na to nesebrala odvahu, dostala jsem ještě nějaký jiný roztok, nevím zda nebyl jen na předpis, název si bohužel už nepamatuji. Ale jak u toho tak u Duofilmu je dobré pokaždé tu poleptanou kůži před dalším natřením oškrábat. V návodu sice je snad pilníčkem, ale mě na to dr dala skalpel - neřezat, ale jen tí hrotem odloupat kůži pokud to jde. Nejšlo to pokaždé. Pak natřít, nechat zaschnot a zalepit místo náplastí, je to lepší aby se místo neotíralo někde o další kůží a případně nerozšiřovalo. Nejefektivnější boj, nakonec jsem se toho takhle zbavila a mám už hodně dlouho klid. Jestli je to pro dítě, tak bych to opravdu zkusila takhle, je to piplačka a na dlouho, ale já bych na pálení po téhle zkušenosti dítě poslala až jako naprosot poslední možnost.

hanih
2. bře 2018

@kacuda @z_kopretinka Můžu se zeptat na to vypálení dusíkem? To vám takhle bolestivě dělali na kožním? A kde jste ty bradavice měly? Já jsem pálení bradavic dusíkem podstoupila, bylo to ještě v pubertě, dělala mi to přímo dětská doktorka a nepamatuju se, že by to nějak zvlášť bolelo (možná trošku) a nic jsem neoškrabovala. Bradavice zmizely a už se nevrátily. Teď mě právě zarazilo, že čtu, jak to bylo bolestivé, protože já bych se po svých zkušenostech vypálení dusíkem nebála a klidně bych ho doporučila...

travnulee
2. bře 2018

Pálili mi taky na kožním, na noze, bolelo, nepomohlo. Mně teda zabral česnek namočený v octě, ale to je taky dost nepříjemný

z_kopretinka
2. bře 2018

@hanih bylo to na koznim. Na prste na noze. Prvni paleni jaste nejak slo. Ale po nem se to pak rozlezlo i na druhy prst. A druhe paleni bylo tak bolestive, ze jsem odchazela polita potem, bylo mi spatne, skoro jsem omdlela. Treti jsem odmitla. Oskrabovala jsem po tom leptani duofilmem. To neboli a paleni uz nikdy.

aidelina
2. bře 2018

@hanih Mně taky pálili kdysi dusíkem bradavici na chodidle. Bolelo to teda strašně a navíc se mi pak ty bradavice vysypaly po celém chodidle, takže to bylo i k ničemu. Zlikvidovala jsem je pak Verrumalem, což je něco jako Duofilm.

vzkazyzuniverza
2. bře 2018

Tak me pomohla 70% kyselina octova. Pali to kuzi, ale musi se nanaset jen na bradavici, nejlepe uchostourem. Bradavice to musi do sebe primo nasat, az do korenu a povim, ze opravdu nasaje. Mensi zmizi po prvi aplikaci, vetsi na dvakrat trikrat. Bradavice se nikdy nevrati. Kyselinu octovou takto koncentrovanou bych zkusila sehnat v ruskem kramku. Jinak tuhle jsem si dovezla z Ruska. Jinak mu nikdy nic nezabralo, ani cesnek, cesnek palu, pali a bradavice nemizi. Tahle po octu sama odpadne, odumre, zmizi. Proste to chce jen davat bacha na okolni kuzi. Me se vzdycky povedlo zasahnout jen bradavici.

kacuda
autor
2. bře 2018

@z_kopretinka No právě že je to u syna, tak ho nechci nějak trápit. 😉

kacuda
autor
2. bře 2018

@hanih Pro dospělého až tak bolestivé není, ale dítě snáší hůř bolest, tak hledám nějakou bezbolestnou alternativu. Já jsem jako v pubertě měla na loktu a pak na palci u nohy a když to je na chodidle, tak to bolí a špatně se chodí. 😉

kacuda
autor
2. bře 2018

@travnulee To je velice zajímavé a jak je to nepříjemné???

kacuda
autor
2. bře 2018

@vzkazyzuniverza A může se použít normální ocet???

jitiss
2. bře 2018

Me pomohl cesnek nalozeny v octu. Kazdy vecer jsem prikladala a behem tydne mi to ztvrdlo a pak jsem to sloupla. A to jsem se trapila sže duofilmem atd. Tohle jedine mi pomohlo.

travnulee
2. bře 2018

@kacuda víš,já nevím jak jinde, ale mě při vypalování dusíkem dr. řekla, že ji mám rict právě až to bude bolet a pak, že bude vypalovat ještě dalších 20 sekund, jako vydržet se to dá, o tom žádná, ale vzhledem k tomu, že mi to nepomohlo...

travnulee
2. bře 2018

@kacuda ano, nakrajela jsem si odpoledne česnek na plátky, hodila do sklenky s octem, přiklonila, aby mi nesmrdela lednice, před spaním přiložila a zalepila náplasti, nevím proč, ale někdy to jakokdyby stipalo, někdy ne, jednou jsem to v noci i sundala.tak jsem to dělala cca týden - když to chytneš v začátcích stačí den, dva. Pak už jen cekas, kůže se časem sama sloupne i s bradavici

konidana
2. bře 2018

@kacuda Tak normální ocet je 8% oproti 70% kyselině octové nebude mít tu účinnost.

chris_n
2. bře 2018

Tak ja musim rict, ze pro me byl laser bolestivejsi jak cely dusik. A dusik pomohl lip jak laser

vzkazyzuniverza
2. bře 2018

@kacuda urcite muze, ale kdyz srovnate tu koncentraci, tak to bude na delsi dobu, ale ocet pomaha hodne a tim obycejnym by to nemelo nijak palit vubec. Dala bych na vaticku a zalepit naplasti a casteji menit.

vzkazyzuniverza
2. bře 2018

Nebo jeste bych v naplasti vystrihla dirku dle bradavice, nalepila ji na kuzi, aby jen ta bradavice koukala ven a na to bych aplikovala ten ocet.

barchen
2. bře 2018

@kacuda Záleží, jaké bradavice. Ty klasické jakoby pevné, podkožní, na to jsou přípravky z lékárny, dusík nebo šťáva z vlaštovičníku. Ten roste téměř celý rok, snad jenom v lednu a únoru není, roste kdekoliv a funguje - osobně používám to. Pak jsou ale takové ty stařecké bradavice - měkké, některé vypadají jako znamínka, na to se už dusík ani přípravky z lékárny nepoužívají, to chce zásah kožní nebo dermavenerologie.

vzkazyzuniverza
2. bře 2018

Me na klasicke pevne bradavice vlastovicnik ani cesnek nezabraly nikdy. Vetsinou jsou bradavice pricinou oslabene imunity, da se chytnout v bazenu. Na to se zamerte.

kvikinek
2. bře 2018

Za me vypalovani dusikem nikdy vice. Podstoupila jsem v detstvi, bolest hrozna a nepomohlo. Vlastovicnik mi taky nefungoval. Ale cesnek nalozeny v octe zdolal vsechny bradavice. Neprijemne to nebylo, jen se musi ukrojit platek rozmerove jen na tu bradavici, zalepit a nechat pres noc. Na mensi dvakrat trikrat, na vetsi bradavice dele po sobe. Dceri jsem nedavno davala take a zabralo. Na pate se ji udelo neco, co vypadalo jako kuri oko. Naplasti nezabraly a akorat se to zvetsovalo, posleze jsem to prehodotila na bradavici a dala cesnek... cca tyden. Bylo to navic v urovni kuze a jako smerem do paty. Po tydnu dceri vypadla bradavice, na pate byl jeste par dni dulek a pak se to normalne zatahlo a bylo to ok. Pouzivam to ale pouze na takove ty svetle tvrdsi bradavice.

slimacikmia
2. bře 2018

No a vedel by mi niekto poradiť, čo na bradavice na tvári? Môže sa tiež ten cesnak, alebo len laser?

szridkavesela
2. bře 2018

syn měl taky teď nedávno dvě bradavice na chodidle, donesl si to asi z plavání, na kožním nám předepsali leptadlo - Collodium - smrdělo to jak lak na nehty. Potírala jsem cca 3 týdny, na noc, a přelepila náplastí - taky jsem mu to musela párkrát sundat, začlo ho to leptadlo štípat. Jedna bradavice se odloupla, a druhá mu zůstala, už jsem se to viděla na dusík, a naštěstí včera večer odpadla sama 🙂 tak doufám, že se mu to nevrátí 🙂

vzkazyzuniverza
2. bře 2018

@slimacikmia kamaradka na stredni mela hodne bradavicek mezi nosem a hornim rtem, prikladala cesnek a vse zmizelo, neni ani jizvicka. Cesneku bych se nebala. Pri nejhorsim, ze by to stipalo, proste omyt.

travnulee
2. bře 2018

@vzkazyzuniverza to je dobrý nápad, tak by se to mohlo udělat i s tím česnekem v octě, ale doufám, že už nebudu potřebovat

travnulee
2. bře 2018

@slimacikmia jak se ta může po to česneku sloupne, tak je krásná, jak dětská prdelka, jediný problém bych viděla v průběhu, kůže se jak když vysuší a zárubně, akorát po to štípání, jako kdyby zezelená-mozna tím, že jsem to přehnala, ale hl. ZD bylo po problému

kvikinek
2. bře 2018

Ja jsem cesnek v octe pouzivala i na oblicej, mela jsem nekolik bradavic na brade a pak i vedle oka. Na obliceji se muze stat, ze to malicko zacne palit, takze tam treba nechat kratsi dobu. Zalezi, jak je kdo citlivy.

maks
2. bře 2018

A lze ten česnek s octem použít v těhotenství? Mám jednu bradavici na chodidle. Děkuji za odpověď 🙂