Homeopatie, máte zkušenost?

diamanta
6. lis 2014

Jaké máte zkušenosti s homeopatií, s alternativní léčbou, co všechno vlastně zahrnuje homeopatie a vůbec, pokud máte k alternativnímu léčení co říct, a chcete se podělit, prosím sem. Já měla s dítětem takové potíže, že jsme se dostali do slepé uličky a protože se prostě nedovedu dívat, jak měl bolesti a pomoc nepřicházela, zabrousila jsem do alternativy. Hned dvakrát. U homeopatie jsem myslela, že jde hlavně o ty léky, které se ředí a ředí...a o placebo. Zjistila jsem, že to zahrnuje kde co, od výživy, kyvadélka, skupinové terapie, negativních zónách v pokoji a tak... toť moje dosavadní poznání. Jsem z toho jelen, o homeopatii jsem sice občas četla, ale že by to byla až taková alternativa, to jsem nevěděla. Ale na té cestě jsem zjistila, co malému je a to je pro mne hlavní.

editah222
6. lis 2014

Tak já na homeopatii věřím a využivam ji jak pro sebe tak pro děti. Mám super homeopatku která je zároveň lékařka a u ní jsem se nesetkala ani s kyvadélkem ani s ničím podobným. 🙂

pabka
6. lis 2014

@editah222 ahoj, můžu se zeptat, kde ta homeopatka sídlí? Já jsem se teprve nedávno osobně setkala s homeopatií a moc na nás (na mě a na malou dceru) zabrala, ale je to alchymie, je potřeba tomu opravdu rozumět a vzhledem k tomu, že bych jí dál ráda využívala, chtěla bych nějakou šikovnou homeopatku najít. Mě poradila paní v lékárně, opravdu nám to moc zabralo, ale to nelze využívat vždy a také tam paní nemusí vždy být 🙂 moc díky

editah222
6. lis 2014

@pabka v Prostějově, ale ona má homeopatii jako koníček a neživí ji to. Ale tady u nás jsou i pediatři kteří se věnují homeopatii (někomu to nevyhovuje). Najít dobrého homeopata je kumšt.

diamanta
autor
6. lis 2014

@editah222 a můžu dotaz, jak už padlo výše, je to alchymie. Já dovezla domů lahvičku, a je na ní napsáno arsenicum alba (ve zkratce, možná nemám já dobré koncovky, ale prostě základ slova je jasný), no a já mám jednoduše strach, protože čtu prostě arsen...setkala jsi se s touto ingrediencí??

pabka
6. lis 2014

@editah222 aha, diky, my jsme z Prahy, to je trochu z ruky 🙂 tady taky takove pediatry jde nahit, ale ja chtela nekoho na doporuceni, protoze dobry vysledek zalezi na dobrem vyberu tech homeo, jinak nezaberou a je tezky vedet, ktery ten homeopat je dobry.. Ale stejne diky 🙂

editah222
7. lis 2014

@diamanta arsenicum album je normální homeopetický lék. Ono hodně homeopatik jsou jakoby naředěné jedy (píšu to dost zjednodušeně), třeba lék na včelí štípanec je právě naředený jed včel.

editah222
7. lis 2014

@pabka v Praze bude určitě homeopatů hromada a snad se najde někdo kdo je s některým spokojen.

diamanta
autor
7. lis 2014

Téma nadále aktualizuji, připojte se 🙂

berusinecka
15. pro 2014

@diamanta Tak já i děti, používáme homeopatika 2,5 roku. Synovi vyléčily molusky, angínu, akutní bolest kolena.. Jinak ji používáme při chřipkových stavech. a pomáhají. U tříletého syna nemůže jít o placebo. Homeopatku mám výbornou, píše i brožurky a knihy. Je lékařka a je výborná. Žádné kyvadélko,...Myslím si že homeopatika mohou pomoci, ale určitě může nastat okamžik kdy je na to krátká. Při kašli pozor, sirupy s alkoholem a dalšími srač... se nemají užívat déle jak 5-6 dní. člověk se začne víc zahleňovat. Já to nevěděla, dávala stodal (je na půl homeopatický a z půlky klasický) a tak to dělá taky, a s děckama se to táhlo měsíc. Při dodržení nám to pak přešlo. Také doporučuji Drosetux, je jen homeopatický. Je na suchý a drážlivý kašel. Doporučuji. Při kašlu dávat právě tento.

ludva
30. srp 2015

Obnovuji téma 🙂 Dostala jsem se se synem do slepé uličky. Má opakované záněty kyčlí a klasická léčba vysokou dávkou Nurofenu, no nevím. Příčinu nikdo nehledá, jen tlumí bolest a při další rýmě může zánět znovu dostat. Takže hledám lékaře homeopata, který by malému pomohl...

santna
8. zář 2015

Mě Homeopatie pomohla na štítnou žlázu. Moc se v tom nevyznám, ale vím, že mi homeopatka něco dala a hodně mi to pomohlo.

kajalka
8. zář 2015

@ludva Mohu doporučit citomix, je obecně na záněty a imunitu. Sice je hodně drahý, ale funguje.

milena17
15. lis 2015

také sháním homeopata na doporučení, ideálně Praha východ, děkuji

hedicek
15. lis 2015

My máme výbornou dětskou sestřičku u paní doktorky, která nám doporučila AKH (akademie české homeopatie). Jsou to česká homeopatika volně prodejná v lékárnách a my s manželem i naše miminko jsme si jimi krásně a hlavně rychle vyléčili rýmu a nachlazení. Konkrétně Allium cepa. Pomohlo to fakt rychle, až jsme koukali a určitě jimi člověk nic nezkazí. To se spíš bojím ,,normálních" léků z lékárny.

deathy
15. lis 2015

@milena17 Já byla s dcerou ve čtvrtek u homeopatky. Paní doktorka Lapišová je ale z Modřan, což už tedy není Praha - východ. Nemám jí na doporučení. Objevila jsem jí na netu. Působila na mě velice příjemně a doporučila mě i dceři homeo na naše trable. Zatím jsme v začátku "léčby", tak uvidíme za měsíc, kdy jdeme na kontrolu.

milena17
15. lis 2015

děkuji, počkám si na výsledky ;)Modřany by taky šly, to je autem chvilka. Pokud se teda nejede ráno...všude kolony. Každopádně děkuji

pyty
8. led 2020

@berusinecka dobry den, mohla bych se zeptat cim jste prelecila u ditete molusky? dcera (9let) je mela, po vyskrabnuti se objevily znovu. Nechci s ni znovu na kozni na vyskrabnuti. Mam s homeopatiky dobrou zkusenost ale nikdo mi neni schopny poradit ktere na tento problem pomuzou, dekuji za odpoved