Antikoncepce a antidepresiva. Máte zkušenost?

julia00
26. dub 2022

Chcem si dať predpísať antikoncepciu ale užívam antidepresíva. Máte niektorá skúsenosti s užívaním antikoncepcie aj antidepresív? Gynekologička mi raz vravela, že to možné je. Že ma pacientky, ktoré to tak majú. Chcem sa ale spýtať, či takú skúsenosť máte osobne.

karlam
26. dub 2022

Já beru oboje a nemám žádný problém, nikdy jsem se nad tím ani nepozastavovala

srnii
26. dub 2022

Kamarádka to tak užívala bez problémů.

julia00
autor
26. dub 2022

@karlam predpísali ti ju úplne bez problémov?

karlam
26. dub 2022

@julia00 ano, jen když jdu někam k lékaři, napříkald se štítnou žlázou, tak na to raději vždy upozorním, že beru to i to. já měla tehdy nějaké úzkosti a psychické problémy, a tak antidepresiva byla prostě nutná, někdy to asi jinak nejde. proč se toho bojíš? je nějaký důvod proč nebrat antidepresiva i antikoncepci současně?

julia00
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
julia00
autor
26. kvě 2022

@karlam chcem sa ešte opýtať, či sa môžem spoľahnúť na antikoncepciu. Pretože čítala som pár článkov a vraj antidepresiva znižujú účinok antikoncepcie tak teraz neviem či je to pravda ale sa nad tým nepozastavovať

karlam
30. kvě 2022

@julia00 já beru takto už asi tři roky a těhotná nejsem 🙂 nikdy jsem o tom nepřemýšlela a ani mě na toto riziko nikdo neupozornil

julia00
autor
30. kvě 2022

@karlam tiež mi gynekológička hovorila že nie je problém v užívaní, potom som čítala pár si to skúsila zistiť a že by problém byť nemal tak som zvedavá či ms príde. Ďakujem že si sa podelila o skúsenosť 🙂

julia00
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
julia00
autor
30. kvě 2022

@karlam smiem sa spýtať aké AD užívaš?

karlam
1. čer 2022

@julia00 užívám citalec a jsem s ním moc spokojená, opravdu zabral, mívala jsem velké úzkosti a stavy, které bych nikomu nepřála, zkoušela jsem i vysadit už, ale časem se úzkosti vrátily, tak beru momentálně obden jednu tabletu

julia00
autor
1. črc 2022

@karlam ďakujem, ja užívam xanax. Prvý blister bol ok. Teraz pomaly končím 2 budem mať 7 dňovu pauzu. Tak dufam, že tiež to bude

karlam
2. črc 2022

@julia00 držím pěsti ❤️