Levosert tělísko a krvácení. Komu si sedalo víc jak 6 měsíců?

loupacek
17. bře 2024

Ahoj holky, začala jsem pátý měsíc s tělískem. A začínám být zoufalá. Buď krvácím (14 dní) nebo špiním. Na kontrolu mám jít v první půlce června.
Je tu některá, které si tělísko sedalo víc jak těch uváděných 6 měsíců?
Nepotřebuju ho jako antikoncepci, ale kvůli nadměrnému růstu sliznice a tím pádem krvácení (odcházení té sliznice po kusech jako půl dlaně), tvorbě polypů.
Na hematologii se radovala, že výsledky mám OK. Ano, nekrvácím tolik, ale na tampony to je (kalíšek od zavedení tělíska nesnesu).

lencaa11
17. bře 2024

@loupacek bohužel to může trvat i rok a pokud máte nadměrnou sliznici tak i tak to nemusí pomoc bohužel tělísko není všemocné počkala bych do června pokud se to neuklidní je možné že nesedlo

loupacek
autor
17. bře 2024

@lencaa11 Díky za odpověď. Ono zřejmě na ten nadměrný nárůst pomáhá, protože už nemusím v ty určité dny vstávat co dvě hodiny v noci a kusy sliznice neodchází, ale prostě slabě krvácím nebo špiním pořád.

lencaa11
17. bře 2024

@loupacek tak to bude chtít čas zda si tělo zvykne na tělísko pokud do června nebude změna tak je možné že ho tělo neprijmulo no

tereza0111
17. bře 2024

Ahoj, ja ho mam asi od rijna a porad mam pocit, ze spinim snad vice nez pred zavedenim. Take jsem mela pomerne silnou a dlouhou MS, ted je rozhodne slabsi, ale zase je to hrozne dlouhe a snad kazdych 14 dni. - takze skoro porad :/ Ale zavedene je pry spravne, sedi kde ma, no jeste tomu chvilku dam

nikishkaaaa
17. bře 2024

@loupacek je to individuální. U mě si sedlo hned, 2 dny krvácení a od té doby nic.

loupacek
autor
18. bře 2024

@tereza0111 Tak to jsem na tom úplně stejně. 🙈 Jen o fous kratší dobu. 14 dní krvácím/špiním, pak dva dny klid a nanovo.

loupacek
autor
18. bře 2024

@nikishkaaaa A důvod zavedení byla silná menstruace nebo hlavně antikoncepce? Mně přijde, že co čtu, tak když jako antikoncepce, tak paráda, když kvůli hyperplazii, tak je to jak to mám já. :-/

nikishkaaaa
18. bře 2024

@loupacek máte pravdu, já jen z důvodu antikoncepce. Držím pěsti 🍀🙏

kampanelad
Včera ve 13:08

Tak já jsem na tom dost podobné. Tělísko kvůli extrémně silné menstruci. Největší tampón mi vydržel max hodinu, v noci jsem musela lítat furt na wc, neteklo to ze mě, ale padalo po kusech. Bylo to neúnosné, o hodnotách železa nemluvě. Tak mi Dr.doporučila tělísko. Mám ho od října. Sice už se v noci vyspím, MS je o chlup lepší, tampón vydrží i 2 hodiny, což pořád není teda to, co jsem očekávala, ale špiním nebo slabé krvácím od té doby téměř pořád. Nejdelší pauza byla 14 dní. Na kontrole vše sedí, prej to může trvat rok. No já nevím. Jsem z toho už chvílemi zoufalá, protože člověk musí neustále chodit někam z vložkou, protože nikdy nevím kdy a jak to přijde. Za chvíli bude léto, mám nějaké plány a asi budu muset zas zobat Norethisteron, protože krámy u moře nebo na túrách fakt nechci. A vytáhnout to před létem se taky bojím, abych se zas nerozkrvácela... Ale jestli to tak bude pokračovat, v září ten krám půjde ven. Nejradši bych, aby mi odstranil dělohu, ale do toho se jim nechce, ač mi je 40. Ale kdo takove "jatka" nezažil, nepochopí...

lencaa11
Včera ve 13:18

@kampanelad pokud máte takové zdravotní problemy tak vám tělísko nepomůže jelikož to vypadá že je příčina jinde ,může to bejt endo ,nebo hyperplazie endometria a pokud tak to krvacite lekar vam mohl napsat operaci skrze zdravotní stav můžou to dělat i myom můžu říct že mám tuhle operaci a jsem spokojená teda před operací jsem měla nalez na čípku ale z hystologie zjištěna Ademyoza ,hyperplazie endometria a v čípku nález malí a bez Ms super vaječníky mám

kampanelad
Včera v 15:13

@lencaa11 tak když to nepomůže, pak mi řekněte, proč to doktoři na tohle dávají? Doporučila imi to obvodačka i gyndařka. Teď budou tvrdit, ať vydržím rok... Což mi stejně nic jiného nezbývá. Nemám známé doktory.. A když přejdu k jinému, taky se nepohrne do odstranění dělohy.

lencaa11
Včera v 15:19

@kampanelad doporučuje se to aby to právě nemuseli lékaři řešit a pokud je to endometrioza třeba tak tu klasický lékař nepozná a silné krvácení je jedna z indikací k této operaci mimo mě zdravotní problemy sem též krvácela jako blázen postupem času se přišlo právě na více diagnóz u více lékařu a vy máte nárok na vyšetření jinde a lékař vám může říct vydržet rok ale já bych teda koukala na sebe ne na lekare můžou to dělat i křečové žili ,měla jsem druh endometriozy Ademyozu a hyperplazii endometria a sama lékařka mi řekla že kdybych neměla nález na čípku i tak by mě poslala na tuto operaci jelikož mít Ms že 3dny bejt ve vaně v noci abych nemusela měnit postel atd ...bych už nedala déle ...

ele_nka
Včera v 16:38

@loupacek mě si sedl to 5 měsících. Teď ho mám třetí rok a jen občas zašpiním. Kalíšek s tělískem taky nesnesu, ale než se to ustálilo používala jsem menstruační houbu, ta je za mě pocitově úplně skvělá.

loupacek
autor
Včera v 18:47

@kampanelad Achjo. To je mnohem horší jak já. Moc držím palce,. ať se to nějak ustálí.

loupacek
autor
Včera v 18:49

@ele_nka Díky za zkušenost. O houbě taky uvažuju. Já budu začínat šestý měsíc s tělískem. Teď jsem měla po 14 dnech krvácení/špinění 11 dní pauzu a aktuálně 4.den menses, středně silná.
Unavuje mě to.

lucinka_16
Včera v 19:27

@loupacek Mám ho rok a půl a pravidelně menstruuju. Trvá to tak týden - 3 dny špinění, den silné, 3 dny špinění... Dříve to bylo do 5 dnů všechno pryč...Doktor řekl,že bohužel to tak někdo má... Vše prý sedí a je v pořádku 💁

kampanelad
Včera v 20:03

@lencaa11 díky. No štve mě, že lékařka, než aby provedla nějaké vyšetření, tak jedna mě cpala antikoncepcí, druhá mě poradila tělísko. Asi neumím dělat scény a pak mě každý odbyde. Achjo. Ale budu to samozřejmě muset řešit. Jen já v tuto chvíli nevím, co je horší. Nechci se vrátit k extrémní menstruaci před tělískem, ale ani nechci tohle: pro mě oproti dřívějšku vcelku přijatelnou menstruaci , ale k tomu dalších 14 dní špinění... V první řadě asi zajdu k obvodačce poprosit o testy na hladinu železa, pak začnu otravovat gynekoložka a po létě to snad někdo se mnou bude ochotný řešit. Vám děkuju za postřehy a rady.

loupacek
autor
Dnes ve 04:40

@lucinka_16 Kéž by se mi to ustálilo aspoň takhle. Ale stejně otrava, že?
Měla jsem dřív menses tak na 7 dní. Po odstranění polypu bývaly dva dny takové (včetně noci), že jsem byla na wc prskticky pořád. V práci to bývalo faaakt super. To teď teda nemám, ale ta délka.
A když nemám rudou, tak aspoň výtok.