Nitroděložní tělísko Mirena. Bolí zavádění?

niliho
13. únor 2023

Maminky, má některá z Vás nitroděložní tělísko Mirena? Bolí zavádění? Měly jste po zavedení nějaké vedlejší účinky? Přibrali jste po něm na váze? Jdu tento týden na zavedení a začínám být nervózní. Bojím se, aby bylo všechno v pořádku, aby mi to sedlo, bojím nějakých těch vedlejších účinků. Plně kojím, tak snad to nějak neovlivňuje mléko. Je mi jasné, že každé tělo je jiné a každý snášíme bolest atd jinak, ale chtěla jsem se poptat co a jak. Děkuji za vaše odpovědi a případné uklidnění.

ronja55
13. únor 2023

@niliho Já jsem ho měla 2 a půl roku a taky jsem si ho nechala zavést při kojení. Pak jsem kojila dceru ještě víc jak rok a půl, tak že na kojení vliv nemělo. Zavedení není moc příjemné, ale že by to nějak šíleně bolelo to vůbec. Já jsem po zavedení první měsíc špinila, pak už dobrý. MS jsem měla první 4 měsíce a pak už vůbec. Žádná negativa jsem nezaznamenala. Byla jsem maximálně spokojená. Po Vánocích jsem si ho nechala vyndat, protože chceme ještě dítě a jsem hned po měsíci těhotná. Tak že i tohle je super, že se tělo dá po vyndání hned dohromady...

niliho
autor
13. únor 2023

@ronja55 Moc děkuji za odpověď ☺️ hned jsem klidnější, už začínám být docela nervózní. Nikdy jsem kromě prášků žádnou antikoncepci neměla, tak vůbec nevím, co mě čeká. Prášky jsem brát už nechtěla, tak jsem se rozhodla pro to tělísko. Tak snad to budu mít také tak bezproblémové

lencaa11
13. únor 2023

@niliho je to 50/50 nedá se to přesně dopředu odhadnout co jedné sedne druhé nemusí zrovna tady teď byla diskuze na koníků dej do lupy a něco se najde recenze mě ho dr rozmuvila já teda měla nehormonalni 7 let s výměnou a super ...zavedení je stejne to jsem jen cítila štípnutí nic hrozného a od té doby vše ok...

niliho
autor
13. únor 2023

@lencaa11 Jj to je jasné, že každému sedne něco jiného. Jen už trošku začínám být nervózní, tak jsem se chtěla zde poptat a trošku se i uklidnit