Je tady prosím nějaká účetní nebo personalistka?

tanakin
18. bře 2019

Dobrý den, je tady prosím nějaká účetní nebo personalistka, která by mi poradila ohledně volna pro rodiče v den svatby /ve všední den/ ? Moc děkuji 🙂

miba10
18. bře 2019

@tanakin zrovna jsem si udělala papíry na účetnictví a s personalistikou mám též pár let zkušeností, ale jsem nějakou dobu na mateřské, tak snad si ještě na něco vzpomenu. 😉 Co bys potřebovala?

tanakin
autor
18. bře 2019

@miba10 Děkuji. jde o to, že svatbu budeme mít v pátek, vím, že rodiče mají nárok na den placeného volna - a tak mě zajímá, zda se to vztahuje i na tento případ, nebo smůla - táta dělá dvanáctky a den před svatbou, ve čtvrtek jde na noční - tedy od 18 do 6 rána do pátku (dne svatby), tak mě zajímá, jestli jde to volno i na tu noční směnu, nebo si musí vzít klasickou dovolenou.

miba10
18. bře 2019

@tanakin pokud si pamatuji, tak by měl mít normálně placené volno. Ale záleží hodně na nadřízeném. Pokud si ten postaví hlavu, tak mu to nedá. Já dělala ve fabrice a vím, že někteří mistri nechtěli dávat na noční paragraf. Ale pokud máte obřad nějak ráno nebo dopoledne, tak by to mělo být v pohodě a jako otec nevěsty by měl mít nárok ať se to nadřízenému to líbí nebo ne.

tanakin
autor
18. bře 2019

@miba10 moc děkuju, právě jeho mistr je .... a účetní ve fabrice taky žádná sláva... obřad bude v 11, vyspat se, nachystat se + skoro hodina cesty - to určitě nestihne... tak jsem to chtěla zjistit předem, ať ví, s čím za nimi jít... děkuju

miba10
18. bře 2019

@tanakin tak to si nejsem jistá. Ono většina fabrik na noční prostě paragraf nedává. A odvolání na to není, protože to prostě nezasahuje do směny. A jestli má mitra blba, tak se obávám, že to je předem prohrané. Leda se zkusit zeptat třeba na odboreech, jestli tam nějaké jsou a je členem.
Víc asi neporadím. Jak říkám. Každá fabrika to může mít jinak, ale každopádně se ještě podívej co říká zákoník práce. Z toho musí vycházet.

j.a.n.i
18. bře 2019

Tak ze zakona je narok na volno v den svatby... Tak bych trvala na tom, ze o pulnoci odchazim 🙂

betelgeuzz
19. bře 2019

Firma by měla mít předpis, jak se pracuje s noční směnou. Jestli se započítává ještě do dne prvního, nebo do druhého. Každá to může mít jinak a každá má pak docházku nastavenou jinak. Odvíjí se od toho i řešení svátků, od kdy se proplácí příplatek. Nejde jednoznačně říct, je to tak, od půlnoci máš nárok na volno. Ale nejlepší je samozřejmě se domluvit, v rozumné firmě by to volno dali.

tanakin
autor
19. bře 2019

všem moc děkuju !!!